Ölümüne sevda...

gamzecansu

Yeni Üye
Yanlış yollarda yürümekten, yürüyüp de menzile erememekten yoruldum. Hep mi kanacak bu yürek, hep mi kanayacak? Dinmiyor sızım, kapanmıyor yaralarım. Ne halimden anlayan var ne bir yoldaşım.
Yalnızım..
Yalnızlık en kara geceden daha kara. Aşk adına ne varsa hepsi terk edip gitmiş beni. Öylece umutsuz, çaresiz, sessiz kalmışım. Ben acıyı sevda sanmışım..
Hiç böyle olacağını düşünmezdim oysa.. Bitmez sanırdım, tükenmez bilirdim, gitmez derdim.. Gitti.. Giderken geride bir enkaz bırakacağını bile bile gitti.. Derin yaralarla parça parça olmuş bir yürek bırakacağını bile bile gitti..
Ne kaldı şimdi bana acıdan başka? Susmaktan ve bu acıyı yaşamaktan başka ne gelir elimden? Her aşk biter derler ama böyle yıkıcı, böyle yakıcı olması gerekmiyor ki bitişlerin. Hem benim aşkım bitmedi, bitmeyecek de. Daha hiçbir şey yaşamadan hayatı paylaşmadan nasıl bitsin? Bu yürek onun için atmaya devam ederken aşkım nasıl tükensin?
Korkuyorum acıya alışmaktan.. Korkuyorum her acıyı sevda sanmaktan..Şimdi böylesine zayıfken böylesine kırılmışken yine yanlış bir yola saparım ben. Yüreğimin sızısını dindirecek diye yanlış kollara sarılırım. Sonra yine gelsin hüzün gelsin acı.. Oysa açım ben saf sevdalara, yalanlara bulaşmamış aşklara, ihanetlerle anılmayan insanlara..
Madem aşkım bu kadar korkutuyor herkesi, madem sevdamın büyüklüğünü görüp kaçıyorlar öyleyse ne ismim ne cismim kalsın geride.. Savrulup gideyim toz bulutlarıyla hiçkimsenin erişemeyeceği topraKLara..
Yeter ki acısız yaşanSın sevDa..

gamzecansu

Yeni Üye
Bu kaçıncı kağıt yazdığım, bu kaçıncı atacağım sayfa olacak sana dair yazdıklarımı yok etmek için çabalayacağım.
Yazıyorum...Hiç durmadan...
Her zaman yaptığım ve yapacağım gibi..
Durmadan yazıyorum...Yazıyorum durmadan...
Ama bu sefer...
Sana dair olan her yazımda başka şeylerde saklıyorum satırlara..
Bu sefer her harfe üç gözyaşı sığdırıyorum sevdiğim...
Biri benim için...
Biri senin...
Ve diğeri kaybettiklerimizin...
Yani ikimizin ...
Yani bizim...
Bununla yetinmiyorum;her harfe üç kan damlası akıtıyorum yüreğimden...
Biri bana...
Biri sana...
Diğeri ise bize...
Hem bana,hem de sana...

Özlemlerime gem vuramıyorum,fotoğrafını alıyorum karşıma.
Bir günahın ardından bakar gibi bir halin var fotoğrafta.
Gözlerin uzaklarda...
Öyle ki fotoğraflarda dahi gözgöze gelemediğinden, gelmekten korktuğundan yaptığını düşünüyor beynim bir an...
Biliyorum saçmalıyorum...
Daha önce de saçmaladığım gibi belki de...
Sonra dalıyorum iyice fotoğrafına,gözlerimde yaşla..
Seni sevdiğime değmezmişsin gibi geliyor bir an ama hemen yokoluyor.
Çünkü biliyorum seni deliler gibi seviyorum.
Biliyorum ki hiçbirşey önemli değil sana olan sevgimden...
Yaptıkların
Acıttıkların
Gözyaşlarım
ve
Kan damlalarım...
Hepsi önemini yitiriyor sevdan geldiğinde aklıma.
Çünkü onlarla birlikte kabul etti yüreğim yüreğini...
Nedensiz Sevdi Ve Hiçbir Neden Sevdam İçin Yeterli Değildi!
Fotoğraflarına baktıkça daha beter oldu yüreğim.
Bir nefes aldım kokunu duymak istercesine.
Ama kokun çoktan yitip gitmişti uzaklara.
Tenini aradım derken,gözlerini bulma çabasında bakındı gözlerim...
Sonra gözyaşı oldu aktı hayalin..
Vapurun en ucunda rüzgara bıraktım kendimi sebepsiz..
Sen gözyaşı olup ilerlerken yanağımdan dudak kıvrımıma ,ben kapattım fotoğrafını..
Ve evet...
Kaçtım...
Senden kaçmam gerekti anlamıştım. Seni aşmam gerekiyordu ama onu yapacak yürek bende yoktu..
Hiç olmamıştı,olamamıştı...
İlk defa fotoğrafını kapatıp kaçtığımı sandım ama yine yanıldım...
Öyle bir şeydin ki sen sevdiğim...
Sigaraydın belki de ve ben senin en büyük bağımlın. Zararını bilip asla bırakamayan ve o acı dolu ölümünü bekleyen...
Sen ..
Sen sevdiğim doğum lekesi gibiydin yüreğimi kaplayan.
İstesemde çıkaramdığım...
Ve belki de çıkarmak için hiç uğraşmadığım...
Kendimi farklı hissettiren belki, belki de insan içine çıkmamı engelleyen..
Bazen varlığıyla memnun eden ,bazense kesip atmak istediğim ama atamadığım en büyük acıtanı yüreğimi...
Ve artık yazamadığım...
Ama aslında hep yanıldığım..
Durup durup aklıma geliyorsun çünkü...
Ve ben...
Durup durup yazıyorum...
Yine kendime ters kalıyorum, yazmayacağım derken bile kalem tutuyorum...
Bu sefer her harfe üç gözyaşı sığdırıyorum sevdiğim...
Biri benim için...
Biri senin...
Ve diğeri kaybettiklerimizin...
Yani ikimizin ...
Yani bizim...
Bununla yetinmiyorum;her harfe üç kan damlası akıtıyorum yüreğimden...
Biri bana...
Biri sana...
Diğeri ise bize...
Hem bana,hem de sana...
Ve şimdi hesapladım da...
Bana ........... gözyaşı ve ............. kan damlası borçlu yüreğin.
Hadi öde borçlarını bana...
Yada öde desem ödeyebilir misin acaba?

3va

Yeni Üye
yüreğine sağlık hırçın..

GaMZeLi_LaDy

Aktif Üye
tskler cok hos ve güzel ama bu devirde pek kalmadi candan yürekten seven herkesin bi cikari var artik askta sevgide bile cikar arayanlarla dolmus hayat....

gamzecansu

Yeni Üye
belki haklısın ama inanki sevgiyide kalbide gerçekten değerlendirmesini bilen insanda var
belliki hasar almış birisin bizlerde hasar aldık zamanında ama başkasıyla o hasarı kapatmayı denedik kimi zaman oldu kimi zaman olmadı burası ayrı bi konu ben şuan en büyük hasarI aldığım insanla beraberim onu çok seviyorum belki o ilk tanıştığımızda sevmiyordu beni ama şimdi öyle değil sözümden çıkmıyor bile

gamzecansu

Yeni Üye
Kendimden kaçtım.
Seni bulmak için, sana varmak için, yüreğine bir kez olsun dokunabilmek, gözlerinden bir kez geçebilmek için kaçtım. Bir kez olsun dokunabilseydim yüreğine, bir kez olsun gözlerinde kendimi görebilseydim, bir kez olsun ismimi senin sesinle duyabilseydim, ölmeyecektim.
Bu bir büyüydü benim için, sonsuza kadar ve mutlu yaşamamı sağlayacak o üç elmanın düşmesiydi. Yaşamımın bir masala dönüşmesiydi. Sense bunların benim için ne anlama geldiğini hiç bilmedin.
Sıradan biri, hayatından öylesine gelip geçmiş biri, sana bir kez bakmış sonra unutmuş herhangi biri olmamı istedin.
Bense sana bir kez baktım, ve hiç gitmedi yüzün gözlerimin önünden…
Ben durup durup seni özlerken, senin hiç haberin olmadı. Sana yazarken, parmak uçlarım kağıda değil tenine dokundu, hissetmedin, anlamadın. Nefesini kıskandım, sana nefes kadar yakın olmak için tanrıya yalvardım. Sen saçlarına dokunurken ben dokunuşunu hissettim saçlarımda, sen bana bakarken, ben eridiğimi hissettim. Senin hiç haberin olmadı.

Tüm dileklerimi senin için diledim. Tüm isteklerimi sana göre belirledim. Sen olursan olsun istedim, tüm istediklerim. Anlamı olmayacaktı. Sensiz gerçekleşecek hiçbir dileğin, bende bir anlamı olmayacaktı.
Sonra kaçtım kendimden. Sana varmak için tüm yolları denedim. Seninle konuşmayı denedim, sana bakmayı denedim, sana dokunmayı denedim. Denedikçe yanıldım, yanıldıkça yandım. Yandıkça parçalandım. Sana varamadan, savruldu parçalarım. “Gözlerin gözlerime değdikçe, felaketim oldu, ağladım”*
Yüreğimdeki varlığını bilmenden çok, yüreğinde var olmak istedim. Hayatımdaki anlamını bilmenden çok, hayatında bir anlamım olsun istedim. Bana bakarken beni gör istedim. Beni bil istedim. Belki bir hayaldi ama, beni sev istedim. Ben savaş verirken kendimle, en çok da seninle, senin bunlardan hiç haberin olmadı.

Kim bilir, belki de olsaydı umurunda olmazdı.

(atilla ilhan)

gamzecansu

Yeni Üye
Hani kıyamazdın sen bana? Hani bütün dünyaya bir insan nasıl sevilirmiş gösterecektin? Noldu peki, her şey gibi bu da mı yalandı?

Yaklaşma bana, uzak dur nolur! Canım yanıyor, yapma bunu bana!
Şarkılara, kadehlere bıraktık kendimizi bazen.
Mutlu da olduk, acı da çektik.
Ağlamamak için güldük bazen.
Ama anlatamadık mutluluk gözyaşlarını.
Bazense durduramadık hıçkırıkları.
Ama anla artık! Herşey gibi bu da bitti.
Yaşandı ve bitti.
Bitmeliydi zaten...
Başaramazdım, senle kalıp geleceğimi yakamazdım.

Biliyormusun hayatımda hiç kimse senin kadar mutlu edemedi beni. Kısacık ömrümüze koca bir hayat, dünyalara bedel bir aşk sığdırdık.
Bir sevda masalı yazdık biz seninle ama kötü kalpli cadılara yem olmaktan kurtulamadık.

Uzaklara gidelim, çok uzaklara... Aydınlıklara yakın olan bi yere... Yanlışlar nerede yapılıyor bilemiyorum.
Severken bi ömür mü veriyoruz?
Beklerken sevgiyi mi tüketiyoruz?
Beklemek ölmekten beter biliyoruz.
Biz hep ölümle başbaşayız. Biz hep uçurumun kenarındayız bitanem.

gamzecansu

Yeni Üye
"SEVMEK ? " dedim ;

" YOLUNA ÖLMEK " dedi;

" YOL ? " dedim;

" ALIP BAŞINI GİTMEK " dedi.

" GİTMEK ? " dedim;

bir " Ahh... " cekip: " DOSTLARDAN AYRILMAK " dedi.

" DOST ? " dedim;

durdu bana bakti, " DOST ... " diye mirildandi ve " YÜREGIME NASIL KOYSAM BILEMEDIGIM " dedi.

" YÜREK ? " dedim;

" DÜNYALARI İÇİNE SIĞDIRAMADIĞIM " dedi.

" DÜNYA ? " dedim;

" HAYATIN BIR YÜZÜ " dedi.

" YÜZ ? " dedim;

" ARDINDA NE GİZLİ BİLEMEDİĞİM " dedi.

" GİZ ? " dedim;

" HEP ÇÖZMEYE ÇALISTIĞIM " dedi.

" ÇALIŞMAK ? " dedim;

" BİTMEYECEK ÖYKÜ " dedi.

" ÖYKÜ ? " dedim;

" BİNLERCESİNİ İÇİMDE GİZLİYORUM" dedi.

" GiZLEMEK ? " dedim;

" iŞTE HERŞEYİN BİTİMİ " dedi.

" ŞEY ? " dedim;

" SEVDA " dedi.

" PEŞİNDEN KOŞTUĞUM " dedi.

" KOŞMAK ? " dedim;

" HAYAT BİR MARATON " dedi.

" HAYAT ? " dedim;

" ÖYLE KISA Kİ ... " dedi.

" NİÇİN KISA ? " diye sordum;

" YAŞANACAK COK ŞEY VAR, ZAMAN YOK " dedi.

" YAŞANMASI GEREKEN NE VAR " diye sordum;

" AŞK " dedi.

" KAÇ KERE ? " diye sordum;

" BİN KERE " dedi, " MİLYON KERE ... "

" NEDEN BİR KERE DEĞİL ? " diye sordum;

" BÜTÜN AŞKLARIN TOPLAMI, SONRADAN ULAŞIRSIN EN YÜCESİNE AŞKIN " dedi.

" ÖNCE ONA VARSAM OLMAZ MI ? " diye sordum;

" KEŞKE OLSA " dedi, " AMA ÖNCE YORULMAK GEREK "

" ACI ÇEKMEK Mİ ? " diye sordum;

" EVET, AŞK AÇISINDAN YOK OLMAK " dedi.

" YOK OLUNCA ? " dedim;

" İŞTE GERÇEK ASKI O ZAMAN YAŞAMAYA BAŞLARSIN " dedi.

" GERÇEK AŞK ? " dedim;

" BÜYÜK O ! " dedi.

" Durdum. Durdum. Ve sustum...

" NEDEN SUSTUN ? " diye sordu;

" YÜREĞİM TİTREDİ SANKİ " dedim.

" NEDEN ? " diye sordu;

" BİLMİYORUM " dedim. " BÜYÜK O ! "

" EVET " dedi, " BÜYÜK O ! "

" NEREDE ? " diye sordum;

" HER YERDE " dedi.

" NASIL ? " diye sordum;

" YÜREGİNİ AÇ ! " dedi.

" YÜREĞİMİ AÇMAK ? " dedim;

" BİR TEBESSÜM İLE BAK HER ŞEYE " dedi.

" TEBESSÜM ? " dedim;

" HER KAPININ ANAHTARI " dedi.

" KAPI ? " dedim;

" GİRMEDEN BİLEMEZSİN " dedi.

" YA KORKU " dedim;

" BİLİNMEYENDEN KORKAR İNSAN " dedi.

" BEN BİLMİYORUM " dedim;

" NEYİ ? " diye sordu;

" BEN i " dedim;

" NİÇİN ? " diye sordu;

" BEN KİMİM ? " diye sordum;

" SEVGİYLE BESLENENSİN " dedi.

" KİMİN SEVGİSİYLE ? " diye sordum;

" O nun " dedi.

" Durdum. Durdum. Yine sustum.

" KİMSİN ? " diye sordum;

" SEN İM !! " dedi.

gamzecansu

Yeni Üye
Aşkım...
Bebeğim...
Canım...
Çarem...
Dünyam...
Eşsizim...
Fırtınam...
Geleceğim...
Hayat Arkadaşım...
Işığım...
İlkim...
Jokerim...
Kalp atışlarım...
Limanım...
Mucizem...
Nefesim...
Olmazsa olmazım...
Özlemim...
Pırıltım...
Rotam...
Sebebim...
Şansım...
Tılsımım...
Uğurum...
Ümitlerim...
Vazgeçilmezim...
Yaşama hevesim...
ZAFERLERİM...

AŞKIMSIN... bunun ötesi yok bunu açıklayacak başka bi kavramda yok.

BEBEĞİMSİN... bir anne bebeğinin üzerine nasıl titriyorsa bende sana öyleyim, gözümden sakınıyorum seni.

CANIMSIN... evet sen canımın canı kanımın kanı yüreğimin yüreği nefesimin nefesisin.

ÇAREMSİN... her derimi bir şekilde seninle çözüyorum. senin sevgin bana güç katıyor...

DÜNYAMSIN... mutluluğum hüznüm tebessümüm acım hepsini herşeyi sende yaşıyorum sen minicik ama kocaman? dünyamsın benim.

EŞSİZİM... sen teksin işte.

TEKTANEMSİN BENİM... eşsizsin varlığınla ruhunla bakışınla gülüşünle dokunuşunla bi tanesin.

FIRTINAM... hayatıma girdiğin ilk zamanlarda sevdan başımı öylesine döndürdü ki fırtınam oldun beni ordan oraya sürükleyip sersemlettin.

GELECEĞİM... bunca zaman yalnızdı bu ruh... dile kolay 21sene ama artık sen varsın sen geleceğimsin...

HAYAT ARKADAŞIM... bi insanın hayatında anne baba ve kardeşlerinden sonra en önemli şahıstır eşi... sende benim için bu çekilmezi hayatta arkadaşım olacaksın inşallah.

IŞIĞIM... seni ilk tanıdığımda dipsiz bi kuyudaydım sanki. kapkaranlık soğuk bi kuyu SEN BENİM IŞIĞIM OLDUN... HEMDE IŞIKLARIN EN GÜZELİSİN ÇÜNKÜ SADECE DOĞRU VE GÜZEL OLAN HERŞEYİ AYDINLATTIN BANA SEVGİN VE GÜVENİNLE...

İLKİM... sanırım anladın bunu hayatımdaki bütün ilklere sen sahipsin ve UNUTMA İLKLER İZ BIRAKIR VE İZ BIRAKANLAR UNUTULMAZ...

JOKERİM... hayat bazen kafa bulur ya bizimle yada kafa bulduğunu zanneder işte sen kaybettiğimi sandığım o anlarda hep yanımda oldun sayende yeniden kazandım... jokerim oldun.

KALP ATIŞLARIM... bu kalp sensizken atmaya korkuyor sen benim kalbimin en heyecanlı en hızlı en yavaş ritmisin yaşamam için gereklisin.

LİMANIM... çaresizce yüzerken hayat denilen bu koca denizdesığınacak bi liman bulamamıştım o amansız fırtınalarda. AMA SEN ÇIKAGELDİN LİMANIM OLDUN SANA SIĞINDIM.

MUCİZEM... inanılması güç olaylardır mucizeler ve gerçekötesi varlıklar olur o mucizelerde. işte tıpkı sen! hayat bana senin gibi bi mucize sundu anladım ki ben özelim ki seni yolladı Tanrım bana.

NEFESİM... sen olmadan bu kalp atmıo demiştim. atmayan bi kalp nasıl nefes sağlar? varlığımsın... gitme.

OLMAZSA OLMAZIM... her insanın hayatında olmazsa olmazları vardır. kiminin içkisi kiminin kahvesi kimininse ufacık oyuncağı... sende benim olmazsa olmazımsın.

ÖZLEMLERİM... özlediğim herşeyi sende buluyorum. çocukluğumu, yaramazlıklarımı, korkmadan ağlamayı.

PIRILTIM... hani her zaman dersin ya gözlerin parıldıyor diye. işte bebeğim bu parıltıların sebebi sensin. iyi olan güzel olan herşeyi varlığınla aydınlatıyorsun.

ROTAM... nereye gideceğimi bilmiyordum senden önce bi hedefim bi amacım yoktu ama sen rotam oldun ve artık hayatı hedefledim.

SEBEBİM... herşeyin bi sebebi var ya! benimde şimdi mutlu olmamın başarılı olmamın gülmemin sebebi sensin.

ŞANSIM... hayattaki en büyük şansımsın seni hakettiğim için şanslıyım.

TILSIMIM... sen sihirli bi deynekle geldin sanki bana. aşkın sihrini ölesine güzel yaşattın öylesine döndürdün ki başımı tılsımım oldun.

UĞURUM... uğur böcüğüm benim:'') sen benim uğurumsun işte yanımda olmasan bile varlığın bana uğur getirio senin varlığınla inandığım değerler uğruna savaşıp mücadele ediyorum ve korkmuyorum çünkü sen varsın...

ÜMİTLERİM... beklentilerim hep senin üzerine kurulu hayattaki tek ve en büyük ümidimsin... UNUTMA İNSANLAR ÜMİT ETMEDEN YAŞAYAMAZLARMIŞ...

VAZGEÇİLMEZİM... YARDAN GEÇİLMEZ DERLER YA BENDE SENDEN GEÇEMEM bu yeter sanırım.

YAŞAMA HEVESİM... senin sevginle yeniden tutundum hayata. o çok sevdiğim papatyalara bayılarak yediğim çileklere yeniden gülerek baktım... hevesle sevinçle yaşamayı öğrendim...

ZAFERLERİM... İŞTE BU YA SENİ ANLATAN EN ÖNEMLİ KELİME BU BELKİDE... SENDE KAZANDIM HERŞEYİ... AŞKIMI, SEVGİMİ, GÜVENİ, SAYGIYI, İNANCI, MUTLULUĞU, HÜZNÜ BİLE...
KISACASI ^^HAYATI^^ SENLE SENDE KAZANDIM...
SENİ KAZANDIM...
VE SEN EN BÜYÜK ZAFERİMSİN...

gamzecansu

Yeni Üye
Varsın vefasız desinler. Sev dedi gönlüm sevdim, olmaz dedi gittim. Varsın yollarıma set çeksinler.
Vazgeçtiğim sen değildin. Ne hatırlamak ne de pişman olmak değil derdim.
Unutmak, boşlukta olmak, hiç yaşanmamış saymak istediğim. Varsın bir daha sevmesin yüreğim.

Sanma keşkelerim var!
Hiç mi hiç pişman değilim...

Varsın benden nefret etsinler. Gittiğime gideceğime lanet ettirsinler. Yeni bir yaşam kurmak bir yana,
eskisini derlemek, toplamak, katlayıp bir daha açılmayacak çekmecelere sıkıştırmak zaten zor.
İnsan yeni bir yola adımını atarken eskisine her an dönmeye hazır oluyor. Varsın geri dönüşe giden bir kestirme yol olmasın.
Tozlu yollarda nereye gideceğini bilmeden yürümek, bile bile cehenneme yol almaktan çok daha kolay.
Acı veriyor, zor geliyor, insan her an vazgeçmek istiyor ama varsın hiç tükenmesin o yollar.
Sonunda senden tümüyle kurtulmak var. Varsın kana bulansın her yerim.

Sanma keşkelerim var!

Varsın bir damla umudum kalmasın. Elimden tutacak bir tek dostum olmasın.
Senden vazgeçebildiysem eğer ötesi yok benim için. Herkes unutulur. Gönüllü seçtim ben bu yolu, bilerek.
Güçlüydüm bu kararı aldığımda. Yeni bir hayatın bana vereceklerinden emindim.
En büyük aşk sensen eğer en büyük ızdırap da sendin. Senden kaçabilirsem eğer mutlu olabilirdim.
Varsın param olmasındı. Varsın kimseler yaramı sarmasındı. Terk ettiğim sen değildin.
Ben seninle gelecek olan hayatımdan vazgeçtim. Varsın serilsin önüme hanlar hamamlar?

Sanma keşkelerim var!

Varsın üç günlük ömrüm kalsın. Vücudumun her zerresi ?sen? diye yansın. Asla yok geriye dönüşüm.
Ben seni unutmak için bu yollara düşmüşüm. Varsın Azrail gelsin alsın canımı.
Varsın koparsın benden çürüyen sol yanımı. Adını son kez de olsa söylemeyeceğim.
Atıp her bir parçamı kilometrelerce uzağa, ruhumu gökyüzüne savursunlar.
Kimseler ardımdan tek bir dua etmesin. Ben seçtim bu yolu gönüllü seçtim. Vazgeçtiğim terk ettiğim sen değildin.

Zerre kadar korkuyorsam adam değilim

HAYAL

Aktif Üye
Sanma keşkelerim var!

Zerre kadar korkuyorsam adam değilim

mükemmel yaaa emeğine sağlık HırçınGüzel  ;) :D

gamzecansu

Yeni Üye
Yazdığım bütün sözler asıyor kendini,
Ölüyor söze düşürdüğüm büyü...
Bütün sokak -köpeklerinin- qözyaşı yüzümde.
İçime kim koydu bu intiharı?

ELim kolum bağlandı,
Ben hep sessiz ağlamaların kızı kaldım…
Coşkularım nereye saklandı?
Aşkın çocuğu hep acı, hep acı...

Bayram kalabalığı sokakları olmalıydı ömrümün.
Ben gelmeden bütün mutlu yüzler dağıldı.

Sen yalan söyledin Anne!
Hiçbir sevgili saçlarıma papatyalardan taç takmadı.

Öylece bekliyorum dünyanın orta yerinde.
Lanetlenmiş bir şiir qibi,
Kim okumaya kalksa beni,
En qüzel yerimde yırtıp atıyor.
Yaşamakla ölmek arasında nefes almaktayım.
Bütün kuşlar kaçıyor ne zaman okşamaya kalksam.
Söyle Anne!
Ben uğursuz yaşamlardan arta kalan mıyım?

Dokunduğum bütün camlar kırılıyor.
Ne taksam gerdanıma düşüp dağılıyor.

Sen yalan söyledin Anne!
Bana güzel olmak yakışmıyor.

Kime baksam şu sevdiğin gözlerimle,
Hepsi yok oluyor.
Sırılsıklam kalıyorum.

Sen yalan söyledin Anne!
Gülünce açan çiçeklerim yok ki benim.
Koynumdaki keskin hüzünlerle,
Çok yakışıyorum ayrılık otobüslerine...
Ne zaman gülsem ağzım yüzüm kan.
Söyle;
Beni doğururken $eytana mı öptürdün Anne ???