Ona de ki;

AYŞE21

Aktif Üye
ONA DE Kİ;
Giderken beni de beraberinde götürdü. Ondan geriye kalanları da ben kaldırdım.
Mektupları kutuların içine bıraktım. Resimler diğerlerine ait resimlerin hemen yanında duruyor. Şiir pek yazmamıştı zaten. Ama nafile, ondan henüz kurtulamadım. Yazdıkları sadece kağıt parçasının üzerinde kalmış olsa da, okuduğumda sesi kulaklarımda yankılanıyor. Resimlerine ne zaman baksam göz kapakları kımıldıyor. Gülümsemesi duvardaki resim üzerine takılı kalmış. Ne kadar uğraşsam çıkmıyor. Panik içinde kendimi dipsiz bir kuyunun içinde çırpınırken buluyorum. Duvarlar üstüme geliyor.
Şimdi, yani o yokken hayat gözüme batıyor. Ne güneşli günler, ne ihtiraslı insanlar, ne de ulvi amaçlar umurumda. Bir ben varım! Milyarlarca insan bir yanda, ben hemen şurada yalnızlar bulvarının köşe başındayım. Kanlı bir aşk muharebesinden sağ kurtulan yaralı bir savaş artığıyım. Üstelik ONSUZ!!! Yani eskisinden daha GÜÇSÜZ, daha KIRILGAN, yani daha ANLAMSIZ......
Koca bir çukur dolmayı bekliyor!!!
Anılar ve anılar o çukurun mezar taşları gibi başımda dikiliyor:(((
love :'( love :'( :? :? :?

AYŞE21

Aktif Üye
Sevgi tohumları ekmek isterdim bu dünyanın üzerine, aynen toprağa buğday ekercesine... Bu tohumlar çimlenecek, yeşerecek, filizlenecek ve birer sarmaşık gibi saracaklar etrafı. İnsanoğlunu bağlayacak birbirine, sımsıkı hem de ayrılmamacasına.

Tebessüm olacak tüm yüzlerde, tebessüm ve sıcacık bir gülümseme... Karşısındakini ısıtmalı bu gülümseme; enerjisi bitmeyen bir güneş gibi tatlı birkaç söz, içten bir bakış, nasıl da etkiler insanı değil mi? Karşındakine ne kadar kırgın da olsan, sana sıcacık ve yakın bakan bir çift göze nasıl kızgınlıkla bakabilirsin? Elinden geldiğince yumuşar, sen de tebessüm edersin. Üzerimizden mutluluk bulutları eksik olmamalı hiç. Şimşek ve yıldırım yerine sevgi ışınları çakmalı üzerimize. Yağmur yerine sevgi damlaları çiselemeli... Sevgi yağmurunda şemsiyesiz kalmalı insanoğlu. Gökyüzünün o maviliğinde, o derin maviliğinde düşüncelere dalmalı; tatlı hayaller kurmalı, birşeyler ümit etmeli ve sevmeli... Karşıdaki ufuk çizgisinin inceliğinde yok olmalı bütün sorunlar. Gökkuşağının rengi kadar canlı olmalı hayat.

İnsanoğlu neden bilmez acaba toprağın, suyun, deniz ve göğün sevgiyle yoğrulmuş olduğunu? Yeni tomurcuk açan bir gülün tazeliğindedir, tabiat *****n bizlere sunduğu sevgi demeti. Henüz taze ve el değmemiş gibi... Bu sevgi demeti baş üstünde taşınmalı her zaman; en ufak zarar görmesini engellemek için ve de hayat karşısında bu demeti yeni nesillere sağ salim devredebilmek için.

sebnemsever_42

Aktif Üye
yüreğine sağlık böyle güzel yazılarının devamını bekliyoruz tebrikler...

C

C@NiK

İnsanoğlu neden bilmez acaba toprağın, suyun, deniz ve göğün sevgiyle yoğrulmuş olduğunu?

gönlüne sağlık canım    ;) devamı dileklerimlee

AYŞE21

Aktif Üye
Aşkın sessizliği ne kadar korkunç olur bilir misin? Bir tek kelimeye hasret geçen gecelerin hesabını soracağın kimse de yoktur üstelik. Kendi kendiyle konuşana deli derler ya, beni çoktan akıl hastanesine kapatmaları gerekirdi. Hem de iflah olmaz bölümüne..........

Yokluğuna alışmaktan korkuyorum, ne kadar kötü.... Yokluğunu yürüyorum sokaklarda. Yokluğunu içiyorum kadeh kadeh. Hiç gelmeme ihtimalinbir idam mahkumuna dönüştürüyor beni. hiç bir şey yapmadan beklerler ya hücrelerinde, ölümün soğuk nefesini hissederek..... Anlamlı olan bir şey yoktur onlar için. Belki de bir an önce ölmektir akıllarından geçen, bu kelime işkencesi bitsin diye..... Bu yokluk hissi öldürecek beni.......

Gelebilme ihtimalinse yüreğimdeki kuşları havalandırıyor, kanat seslerini duy. Gelmek iste yeter ki, yorulmayasın diye kuşlarım taşır seni bana. Bir görsem yüzünü, ah bir dokunsam sana....... Göreceksin, sevdanın çiçek çiçek açtığını, umudun bir yangın gibi alev alev ikimizi birden sardığını. Anladım ki mümkün değil seni sensiz yaşamak. Ben o gönlü genişlerden değilim. Madem içimdesin, yüreğimde taşıyorum seni,o zaman yanımda da olmalısın. Sensiz yaşanmayacak bu aşk ötesi yok.

Şimdi yalnız geceleri seviyorum. Seni yıldızlarda buluyorum. Daha bir dayanılır oluyor sensizlik sancısı. Mümkünü yok çıkmayacaksın aklımdan, bu yüzden gece, el ayak çekilmişken, hiçbir ses yokken seni düşünmek (yokluğunu değil ama) daha iyi. Bütünüyle sen oluyorsun o zaman her yerde. Ne kadar yakışıyorsunuz birbirinize, sen ve gece....... Zaman geçer , her şey unutulur, bir örtüyle kapanır acılar, ama ........

"BİR TEK SENİ UNUTMAM"

3va

Yeni Üye
Şimdi yalnız geceleri seviyorum. Seni yıldızlarda buluyorum. Daha bir dayanılır oluyor sensizlik sancısı. Mümkünü yok çıkmayacaksın aklımdan, bu yüzden gece, el ayak çekilmişken, hiçbir ses yokken seni düşünmek (yokluğunu değil ama) daha iyi. Bütünüyle sen oluyorsun o zaman her yerde. Ne kadar yakışıyorsunuz birbirinize, sen ve gece.......
Bu yokluk hissi öldürecek beni...

;) ;)

AYŞE21

Aktif Üye
verliebt' Alıntı:
Şimdi yalnız geceleri seviyorum. Seni yıldızlarda buluyorum. Daha bir dayanılır oluyor sensizlik sancısı. Mümkünü yok çıkmayacaksın aklımdan, bu yüzden gece, el ayak çekilmişken, hiçbir ses yokken seni düşünmek (yokluğunu değil ama) daha iyi. Bütünüyle sen oluyorsun o zaman her yerde. Ne kadar yakışıyorsunuz birbirinize, sen ve gece.......
Bu yokluk hissi öldürecek beni...

;) ;)

hepiniz  sağolun  desteginiz  için...
karamsarım  biraz  degilmi...

sebnemsever_42

Aktif Üye
Şimdi yalnız geceleri seviyorum. Seni yıldızlarda buluyorum. Daha bir dayanılır oluyor sensizlik sancısı. Mümkünü yok çıkmayacaksın aklımdan, bu yüzden gece, el ayak çekilmişken, hiçbir ses yokken seni düşünmek (yokluğunu değil ama) daha iyi. Bütünüyle sen oluyorsun o zaman her yerde. Ne kadar yakışıyorsunuz birbirinize, sen ve gece....... Zaman geçer , her şey unutulur, bir örtüyle kapanır acılar, ama ........

"BİR TEK SENİ UNUTMAM"

çok güzel kelimeler teşeküe ederim.

evet biraz karamsarlık kokuyor ama biliyormusun mesala ben içimdekileri bu şekilde kelimelerle dökemiyorum dışarıya bence karamsarlıkta olsa çok güzel emeğine sağlık tekrar teşekkür ederim...
.

AYŞE21

Aktif Üye
CANIM'A SON MEKTUBUM
İKİMİZ GÜNEŞ VE AY GİBİYİZ, GÜNEŞ VE KARA GİBİ... AMACIMIZ İÇİÇE GEÇİP, BİRBİRİMİZE DÖNÜŞMEK DEĞİL. BİRBİRİMİZİ TANIMAK, BİRBİRİMİZİ GERÇEKTE NASILSAK ÖYLE GÖRÜP, BUNA SAYGI DUYMAK... YANİ BİRBİRİMİZİ ÖTEKİNİN KARŞITI OLDUĞUNU BİLMEK... HA!... EĞER AY, GÜNEŞİ RAHATSIZ EDİYORSA, GÜNEŞ AYSIZ YAŞAMAYI ÖĞRENMELİ... ARADIĞIMIZ HERŞEYİN DIŞIMIZDA BİR YERDE KOLAYCA BULABİLDİĞİMİZ O AYDINLIKTA SANARIZ... OYSA BİZE GEREKLİ OLAN TÜM AYDINLIK KENDİ İÇİMİZDE... YETER Kİ KENDİMİZE DÖNÜP BAKMASINI BİLELİM.... HERKESDEN GİZLİ HERŞEYDEN SAKLI YANLIZCA İKİMİZ YAŞADIK GENE... " SENİ SEVİYORUM BİRTANEM " SENSİZ KALMAYI İSTEMİYORUM. SENİ GÖRMESEMDE, SESİNİ DUYAMASAMDA HEP SEN OLMALISIN. BAZEN YORULDUĞUMU HİSSEDİYORUM. YAŞAMA KARŞI GÜÇSÜZ KALIŞIMI; İŞTE O ZAMAN GÜNLERİMİ SIKINTILARIMI SORUMLULUKLARIMI PAYLAŞMAK İSTİYORUM. SONRA BİRDEN SENİN YOK OLACAĞINI HİSSEDİYORUM. SENİ BİR DAHA GÖREMEMEK ÖZGÜRCE SENİ DÜŞÜNEMEMEK, SENİNLE KONUŞAMAMAK. BANA NE KADAR DA ACI ÇEKTİRİR. OYSA SEVGİNİN KENDİSİ KOŞULSUZDUR. BENİM OLMAN, YANIMDA OLMAN DEMEK DEĞİLDİR. GÜNLÜK YAŞAMIMIN İÇİNDE OLMAYIŞIN, YOK OLUĞUNU GÖSTERMEZ Kİ. ÇÜNKİ SEN HER AN YÜREĞİMDESİN. HEM DE HERKESTEN HERŞEYDEN DAHA YAKINIMDA, SICACIK KIPIR KIPIR DURMADAN AKAN KANIM GİBİ. YAŞAM YİNE AKMAYA BAŞLADI SENSİZ VE BENSİZ. AKMALIDA ZATEN. İKİMİZİNDE YAPMASI GEREKENLER VAR, SORUMLULUKLARIMIZ, KENDİMİZE DAİR, İŞİMİZE, AİLELERİMİZE DAİR. SEVGİN TABİKİ DURACAK AMA YAŞAMIMA AİT HEDEFLERİME AMAÇLARIMA YADA YAŞADIĞIM SIKINTILARA KARIŞTIRMADAN. SANKİ İÇİMDEKİ BEN İKİYE AYRILDI. AKLIM VE DUYGULARIM SAVAŞIYOR SANA DAİR. BİRİ SANA KIZARKEN SENİ ÖZLEMEYE BİLE LAYIK GÖRMEZKEN DİĞERİ HALA DİRENİYOR. KAÇAMAK SENİ SEVMEYE KALKSA SESSİZ SEDASIZ DİĞERİ HEMEN KIZIYOR. HAK ETMEDİĞİNİ SÖYLÜYOR ÖFKEYLE. SAVUNMAYA GEÇİYOR BİR YANIM. " SEVİYOR O DA BENİ SEVİYOR " DİYE ÖFKELİ YANIM KANMIYOR GENE. SEVGİMİ DİYORSUN SEN BUNA? SEVGİ NEDİR BİLİYORMUSUN? SEN ONU, ONUN SEVDİĞİ GİBİ SEVDİN? HAYIR SEN CANIN GİBİ SEVDİN, SANKİ PARÇANDI SENİN. SENİ BEKLEDİĞİM HER GÜN HER HAFTA UZAKLARDA BIRAKTIĞIM DÜŞ KIRIKLIĞIMIN TEKRARI OLDU YENİDEN. ETRAFIMDA ESEN HÜZÜN RÜZGARLARINA MANİ OLAMIYORDUM. SOĞUK NE KADAR YAKINIMDAYSA SEN O KADAR UZAKTASIN. GÜNEŞİN RENKLERİ UÇMUŞ, SADECE SİYAH VE BEYAZ KALMIŞTI GÜNLERİMDE. ELLERİM SENDEN BAŞKA KİMSEYE DOKUNMAK İSTEMEZKEN, SEN YOKTUN. UYUŞUYORDU PARMAKLARIM, ÜŞÜYORDUM HEM DE ÇOK... OYSA YÜREĞİM ISITSIN DİYE RUHUMA DOKUNMANI İSTEMİŞTİM KORKMADAN, YÜREKLİCE... BİLİYORMUSUN HER SEVDA KİRACIDIR ASLINDA YÜREKLERDE... HEP " BİTMEYECEK BU SEVDA " DER SEVDALI, SEVDALISINA.... AMA YALANDIR. HER BİTEN SEVDALAR GİBİ HER BİTEN ŞEYLER GİBİ, O SEVDADA BİTMEYE MAHKUMDUR....
TIPKI SEN VE BEN GİBİ......

AYŞE21

Aktif Üye
Gözlerim ıslanır nedensiz. Kaç kez kalemini kırdığımı bilemezsin. Kaç kez silmek istemişimdir defterden izini. Oysa hayat silgi kullanılmayan bir sanattır değil mi? Saklarım iki parça kalemleri. Oysa hangisinin hangisine ait olduğunu hiç bilmemişimdir. Sensiz olduğu için vazgeçtiğim her şeyden hiç pişmanlık duymamıştır da içim. Sen dahil kimse bilmez yerini.
Ağlamaz gözlerim. Islanır nedensiz. Çünkü kusmak yerine susmuşumdur sözlerimi. Şarkıları martılara atmışımdır koparıp koparıp. Ölüm nedenleri denizin kirliliği sanılmıştır. Oysa benim yerime, aşk için vermişlerdir ömürlerini ömrüme.
Gözlerim ıslanır nedensiz. Ağlayamaz çünkü. Denizde çöle düşmüşümdür. Buhar olmuştur içimdeki pınarlarım. Bir fırtınada ağlarım bir gün. Acısı çıkar ağlamalarımın. Sen yağmur sanırsın, ben üstüne yağarım. Sen ağladığımı bilmezsin, oysa benle ıslanırsın…

AYŞE21

Aktif Üye
İçimdeki umut çiçeklerine su vermiyorum artık !!! Artık bıraktım seni beklemeyi … Gelmeyeceksin anladım artık… şimdi tek çabam bıraktığın derin kesiği yaraya çevirebilmek!!! Biliyorum asla eskisi gibi olmayacak; o yara hiç iyileşmeyecek!.. ama belki diyorum kabuk bağlar, bu acı yerini sızlamaya bırakır……

Şimdi seni silmek için kötü anılara ihtiyacım var. Ama bizim yok ki öyle anılarımız. Biz hep mutluyduk seninle çünkü beraberdik her zaman ne olursa olsun ayıramamıştı bizi… şimdi ne oldu da bu hale geldik!!!!???

Düşünüyorum şimdilerde acaba bitti dememlemi bitti diye….. ama ilk değildi ki bu!! Biz çok denemiştik bitirmeyi ben sana çok git demiştim ama böyle dönüşümsüz gitmemiştin hiç!!!!!.. dayanamazdık ayrılığa…. Şimdi ne oldu da bu kadar kolay vazgeçtin benden nasıl geçtin sevgimizden.... benim bitti dememi yoksa senin başkalarına gitmen mi daha yanlış bilmiyorum, çözemiyorum ve korkuyorum biliyor musun?? Ya seni çok üzerlerse benim kıyamadığım kalbini kırarlarsa???? Kimse seni benim kadar sevemez biliyorum!!!..

Ama yinede dileğim kapını hep mutluluk çalsın. Canımı yaksa da sensizlik, başkalarıyla olman delirtse de beni mutlu olda kiminle olursan ol sevdiğim, her şeyim…….

Siz bakın bakalım gerçekten seviyo musunuz kendi mutsuzluğunuzu onun mutluluğuna değişebiliyor musunuz????

AYŞE21

Aktif Üye
mevsim hangi mevsimdi hatırlamıyorum seni sevdiğimde,
hatırladığım ellerin,o kadar beyaz,o kadar güzellerdi ki..

hangi saatti seni bekleyipte gelmediğin hatırlamıyorum,
hatırladığım gelecek olmandı,hala bekliyorum...

dudaklarını hatırlıyorum birde,
beni sevdiğini ne zaman söyleyeceğini beklerdim onlardan..
hala bekliyorum..bir umut..

ellerimi açtım Allah'ıma dualar ediyorum,kalbine ver beni Allah'ım diyorum,kalbine ver beni..onun kalbine..

karanlık her sabahım,ve her gecem kan kırmızı..
gözlerimden dökülüyor hasretim..
kan kırmızı..

hasretine adanmış bir ömrü yaşıyorum..
hasretin büyüdükçe,yreğimde büyüyorsun sende..
hasretin her geçen gün gözlerime düşüyor..
gözlerin aklıma..
aklım sana..
düşüyorum..
her gece,her sabah,her an sana düşüyorum..

bekliyorum...

gamzecansu

Yeni Üye
bunlar gerçekten çok güseldi devamını bekliyoruz paylaşımın için saolll

AYŞE21

Aktif Üye
Güvenirsin çok seversen. Güvenmemek elinden gelmez çünkü. Olduğu gibi kabul edersin çok seversen. Her yönüyle seversin. Yüreğini ortaya koyarsın derinden seversen eğer. Sözcüklere bile dökmezsin sevgini her zaman. Eylemlerinle kanıtlarsın kendini.
Ama bu topraklarda böyle sevdiğin için hata yaptığını çok sonraları anlarsın ne yazık ki...
İnsanların casus gibi sahte kimliklerle ortalarda dolaştığı bir coğrafyada, seni anlayacak insan sayısı iki elin parmağını zor geçer.
Bunun içindir ki çok seversen, acı çektirirler sana.
Çok sevdiğin için sevgin kullanılır.
Çok sevdiğin için saf muamelesi görürsün. Sevgine hileyi bulaştırmadığın için aptalların sınıfına kaldırıp atarlar seni.
Sevdiğin için özgür bırakırsın. Ama sevmediğin için özgür bıraktığını düşünür insanlar.
Çok sevdiğin için elinden geleni yaparsın. Ama bu senin görevinmiş gibi algılanır çok geçmeden.
Gözün ondan başkasını görmez çok sevdiğin için. Ama bunun, sevdiğinin elinde bir oyuncak olmak anl***** geldiğini öğrenirsin bir süre sonra.
Çok sevdiğin için kimseyle kıyaslamazsın sevgiliyi. Ama o senden daha “güçlü” olan herkese göz kırpar çaktırmadan.
“Adam gibi” sevmenin yasaklandığı bir yerde, ne kadar çok seversen o kadar acı çekersin.
Ve sevdiğin için kıyamazsın.
AMA SEVDİĞİN İÇİN KIYARLAR SANA...