op bakalim dedenin elini.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sir_ako

Aktif Üye
.....Gecenlerde arka bahcedeki kanapenin uzerine oturmus dusunuyordum,soylece 60 yillik hayatimi  gozden gecirmeye basladim,bildiginiz gibi dun dundur,bu  gun bu gundur,yarin bambaska bir gundur,yarinlarin insanlara neler getirerecekleri hic bilinmez,gecen gunleride ne kadar geri getirmeye ugrassak onlarida geri getiremeyiz,sadece ve sadece gecmis gunleri gozlerimizin onunde canlandirip.acilariyla ve mutluluklariyla bir anlikda olsa kafamizda yasatiriz,iste boyle bende 60 yillik yasamimda ben neler oldum diye dusundum,biliyorsunuz insanlar dogduklari anlardan itibaren bir seyler olurlar.simdi ben neler olduklarimi yazayim sizde sikilmadan okuyun,eger sikilirsaniz birakin baska bir gun devam ediniz,cunku bu benim basima gelenler,erkek beya bayan olun sizinde basiniza gelecektir.

.........Annem ve babam ucuncu cocuklarindan sonra,yeter artik baska cocuk istemiyoruz demisler,demisler ama annem yine bana hamile kalmis,basa gelen cekilir deyip beni dunyaya getirmisler,simdi sag olsalarda onlara tesekkur edebilsem,okudugunuz gibi ben istenmiyen cocuk olarak bu dunyaya gozlerimi acmisim..
........Ikinci dunya savasi yillari olmasina ragmen fedakarlik yapip bizleri yetistirmek icin cok ugrasmislar,once cok agliyan bir bebekmisim,cok karnim acikirmis,bir muddet sonra ogrenci olmusum yedi yasima gelince,siyah onlugu giydirmisler,bogazimada bir beyaz yaka takip ilk okula goturmusler.o zamanlar okullarda adetmis,gerek kiz gerek erkek olsun butun cocuklara,siyah veya mavi renkli onluk giydirirlermis.
......Ilk okul orta okul derken talebe olduk,buyuk agabeyim evlenince bir yengem oldu,bende kayinbirader oldum,ilk sifatimiz kayinbiraderlik,bir muddet sonra yengem bir erkek cocuk dunyaya getirince bende amca oldum,baya kasilip ogunmeye basladim,....bir zaman sonra ablamda evlenince bir enistem oldu,simdi iki kisinin kayinbiraderi oldum,bir sene sonrada ablamin bir kizi olunca bende dayi oldum.gordugunuz gibi aile genisledikce bende bir seyler olmaya basladim....Vakti zamani geldi askere gittik once asker sonra cavus olduk,askerlik bitti eve donduk,bizimkiler aman evladim hemen kendine bir kiz bulda seni evlendirelim,sen bulamazsan biz sana kiz bulalim diye basimin etini yemege basladilar,yavu sagimizi solumuzu ogrenmeden evlendirmeye kalktilar beni...Neyse once is bulup memur olduk,sonrada kafamiza gore bir hatun bulduk,once sevgili,sonra sozlu,daha sonrada nisanli olduk,bir kac ay sonrada bastik imzayi koca olduk....Koca olmakda kolay is degil tabi.biz koca olunca bir kac tane kayin biraderimiz,iki tane baldizimiz,kayin babamiz ve kayinvaldemiz oldu,bende damat oldum,hanimin tarafinin kucukleri eniste eniste demeye basladilar,birde enistelik lakabini aldik.Baldizlardan bir tanesi evlenince bu seferde bacanak olduk,goruyorsunuz degilmi arkadaslarim bu olmalarin vakti ve saati var,vakti gelmeden hic bir sey olunmuyor,bu isler bakkaldan pazardan da parayla alinmiyor.

.........Bir cok seyler olduktan sonra bir gun hanim baba olacaksin dedi,benide heyecan basti,gunu gelince bebek dogdu hastanede bebegi gormeye gidince verin yavruyu babasinin kucagina dediler,iste o an babalik da basladi.....Biraz ordan biraz burdan derken bir gun gurbetci olduk,sarilip vedalasip helallesirken kendimizi dev gibi bir ucagin icinde bulup bilmedigimiz bir ulkeye kanat cirptik,gurbette bir kac defa daha baba olduk,aylar yillar hizla gelip gecmeye basladi,gunlerden bir gun genc bir delikanli ver elini opeyim baba dedi,verdik elimizi optu,kerata,saskinlik icinde kim bu delikanli derken,megerse bizim damat adayiymis,benim bir tane babam vardi simdi iki oldu,benim bir tane annem vardi simdi iki oldu dedi,yagciliga bakin,,,,,yaaaaa iste boyle simdide kayinpeder olduk hanimda kayinvalide,tanimadigimiz genc aldi kizimizi elimizden,dunyanin kanunu boylemis ,zamaninda bende birisinin kizini alip dunyanin bir ucuna goturmustum,.......Yine gunlerden bir gun oglum yaninda bir kiz ile yanima geldi baba bunun adi......ben bununla evlenmek istiyorum dedi, kiz yabanciymis,ver elini opeyim baba demedi,onlarda oyle adet yokmus,saglik olsun ne yapalim basa gelen cekiliyor,kiz iki yanagimizdan optu,..damadin ve gelin adayinin akrabalariyla da tanistik dunurlerimiz oldu,bayagi buyuduk,gari.

........Hayat cok guzeldir,aci ve tatli gunleriyle yasamaya deger deyip dunya isleri ile ugrasirken bizim ilk torun dunyaya geldi,yasimda altmis oldu,ama ben hala kendimi genc hissediyorum,vucut yipranirmis ama beyin ihtiyarladigini pek kabul etmezmis,iste benim beynimde oyle,yaslandigini kabul etmiyor,sakal tirasi oldugum zamanlar yuzume aynada dikkatle bakiyorum ve gurbet yillarinin beni ne kadar yipratmis oldugunu goruyorum,buna ragmen internetteki boardlar ve forumlara uye olup paylasimlara katilip ayni zamanda kendimden de bir seyler vermeye calisiyorum....Torun hastanede dunyaya geldi,bizde ziyarete gittik,  resim cekmek istediler bu arada biri verin bebegi dedesinin kucagina dedi ve verdiler ufakligi kollarima,boylece bizimde dedeligimiz basladi,ben dede oldum hanimda nine,
.....Iste boyle yukarda okudugunuz gibi oldukda olduk,bundan sonra ne oluruz onu tanri bilir artik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...