##internet a?klar? ##

C

C@NiK

sağolasın ;)
evet ama herkesi bir kefeye koyamayız arkadaşım.

iyiler kalıcı olur zate /gerekenlerde engelle sil  ;)

roselife

Yeni Üye
ewt ama o kişler kendilerini belli ediyolar zaten silmek mecburiyetinde bırakıyolar böyel bi davranışta bulunan bi kişiden ne beklersinki :-\

C

C@NiK

sonuçta niyet önemli tabikide  bizler iyiyi kötüyü ayıra biliyosak ne mutlu bizlere dediğin gibi kişi kendini zate gösterir demi ;) sağol yorumun içinde ayrıca

3va

Yeni Üye
teşekkürler arkadaşım
gerçekten cok güzel bir yazı ;)

Ama bu kısa süreli, bilgisayar içinde kalan, duyguların ''ask'' olduğuna inanmıyorum. Hatta kimisinin sadece kafasında yarattığı ''aşk modeline'', ''aşk duygusuna'' âşık oldugunu düşünüyorum... Birçok insan, kendini bilgisayarın arkasına gizleyerek, ideal kişi rolünü oynuyor. Hayatı yaşamak kadar zor değildir, kendine biçtiğin bir rolü oynamak. Üstelik seyircinin olmadığı, hatalarını anında düzeltebileceğin bir rolü oynamak...

C

C@NiK

sanal.jpg

başlangıçta sanaldı herşey
sen,ben geçirdiğimiz zaman herşey sanaldı.
ama aşk yanılttı bizi..
bize gerçek olduğunu,var olduğunu ispatladı
sonuna kadar kapılarını açtı bize
biz istemesekte misafiri olmuştuk artık..
ne sen karşı koyabildin,ne de ben hayır diyebildim
aşk kurumuş dudağıma tatlı bir şarap gibi geldi
kana kana içmek istedim seni..
susuzluğum dinsin istedim..

ben seni sevdim bee...gülüm bütün yalanlara rağmen sevdim
istedim ki..ben aslı olayım,sende kerem ol
aleme ibret olsun sevdamız..
sonu karanlıkta olsa sevdamızın yolu
o yolu seninle elele yürümek istedim..

engellerimiz vardı bee...gülüm
benim bir yavrum,birde nikah cüzdanım vardı..
sakladım,gizledim senden
sonu ne olur diye hiç düşünmek istemedim..korktum
belkide seni kaybetmekten korktum..
söyleseydim severmiydin beni,delicesine bağlanırmıydın..
aşkımız,sevdamız temizdi oysa ki..
yavrum kadar temizdin sen,
sen gençliğimdin benim,yaşamak isteyipte yaşayamadığım büyük aşkım
sen yüreğimde ki çocuktun,çocuğumdun..

Gün geldi bee...gülüm
gerçekler bastı tokatını birer,birer
ilk önce ellerin vazgeçti benden,sonra gözlerini yavaş,yavaş kaybettim
anlıyordum birazdan bitecekti herşey..
yapma diyemedim....gülüm,affet diyemedim
hoş deseydim affedermiydin ki...

sarıldım yavruma...gidişini bekledim,gözlerimin feri gitti
sen gittin..gülüm, ben bittim,biz bittik..
hayat bitti bee..gülüm hayat bitti
gidişinin ardından kalemi,kağıdı sen bildim
iki dudağımın arasında söyleyemediklerim vardı..
sen hissedemedin..ben sustum söyleyemedim..
senin bilmediklerin,duymadıkların vardı
birileri duysun..
birileri bilsin istedim..

C

C@NiK

makale102.jpg

aşk aşktır !!!!!

Bu cok guzel ilkbahar sabahinda deniz kenarina park ettigi arabasinda, bu sarkiyi mirildanarak denize bakiyordu kadin.. Arabadan cani inmek istememisti.. Oysa hava ne guzeldi.. Kara kis bitmis, ilkbahar gelmisti iste. Onun oralara karakis geliyordur su aralar diye gecirdi aklindan.Sonra ne guzel bir sarki bu diye dusundu. Insanin icini burkarken ayni zamanda dudaklarin iradesizce sarkiya katiliyor..

Neydi onu bu kadar melankolik yapan. sevdigi terketmisti. Bu gune kadar kac sefer terk edilip, terk etmisti.. Neydi onu bu terkediste bu kadar cok yikan? Onun yazdiklarini hatirladi.. ici burkuldu gene.. Daha ilk satirda hissetmisti onun bir ayrilik mektubu oldugunu..

Nasil kanmisti yalanlarina? Hani gelecekti? Hani uzakliklar onun icin sevgisini kamcilayan bir kirbacti.. Yollar uzadikca, onun sevgisi artiyordu hani.. Nasil inanmisti bu yalanlara?.. Neden bu kadar muhtacti sevilmeye.. Neden kanmisti.. Adinin bile O oldugundan emin olmadigi birine.. Tum bunlari hak edecek ne yapmisti?Acaba adam, kadinin, ona oldugu kadar durust muydu? Yoksa hepsi koca bir hic miydi?Bombos hayallerle dolu birbucuk yilini dusundu.. Kalemi aldi eline ve yazmaya basladi...

Bir gun ask biter..
Anilarda tadi kalir..
Yarim kalan askin tadi..
Damaklarda saklanir..
Belki de yasanmayan asklar..
Bu yuzden hep tatlidir..

Siiri gozyaslari icinde okudu. Kalemi elinden birakti, arabadan cikti. Bu ara ne cok kilo verdim , bu ask sadece kilo vermeme yaradi diye dusunup gulumsedi.. Hayir dedi 7 yil sonra siir yazmama yaradi, 7 yil sonra kalbim oldugunu hissetmeme, 7 yil sonra birini sevmenin ve 7 yil sonra sevilmenin ne guzel oldugunu hatirlamama, ilk defa adima yazilmis bir sarkida mutluluktan aglamama yaradi diye dusundu..

Arabaya gitti, cep telefonunu eline aldi.. Bir an oyle kaldi.. Arayip aramamak, arasinda bocaladi.. Cep telefonunu birakti ve kalemini alip yazmaya basladi.

Neye yarar yuregimiz dolu olmazsa askla,
Neye yarar bu dunya ,ask olmasa...
Yazilabilir miydi siir?
Cizilebilir miydi resim?
Sarkilar yurekten soylenir miydi boylesine?
Dusebilir miydik..?
Suzulen bir yaprak gibi sevginin kucagina..
Acilabilir miydik?
bir yelkenli gibi..
ask denizinin koynuna..
ask olmasa..

Gozlerindeki yaslari tekrar sildi, arabasini calistirdi, eve dogru surdu.. Belki bir e-mail daha gelmistir diye dusundu.. Affet diyen.. Yuzunu bir gulumseme sardi.. ASK SANAL BILE OLSA GUZELDI...

excalibur

Aktif Üye
Doğrusunu söylemek gerekirse basen yaptıklarımıda dökmüşsün o satırlara :) Bnde her nekadar donla olmasada(cafelerdeyim bn) pc basında reelde olmadığım kadar daha guwenli ilerlediğimi dusunuyorum yaptığım hata%7 falandır . Nedeni_? NEdeni duseltme imkanımwar yasmadan dusune biliyorum ama reelde weya birebirde öle deildir kişi karşındadır ..Bi kere karsında olmasının getirdiği bi heyecanlık kelimelerinde bi urkeklik yaratır ama su yasdığım demecte bile urkek bi kelime bulamazsınız aksine kendinden emin bi kişinin yazısı yer alıyor burada .. :) Nyse tesekkür ederim bu yasıyı bisle paylaştığın içn ;)

canik

Yeni Üye
Sanal aşk dedikleri
Ne ismi, ne adresi belli
İş, okul, sorma sakın mesleğini
Kesinkes üniversiteli

Atar bir isim, der ismim Ali
Yaşını da doğru sözlemez ki
Yirmi beşindedir her dem, olsa da elli
Acaba bekar mıdır, evli mi
Bekarım diyecek tabi ki
Olsa da torun sahibi

Dostça başlar herşey önceleri, sizli bizli
Başbaşa kalınca kaçınılmaz sevda sözleri
Canısı, aşkısı,göz görmez başka kimseleri
Aşık olursun sözlerine, o birtanesi
En güzelidir şaşı da olsa gözleri

Belki de kaba saba biri, bilemezsin ki
Görmek istersin şeklini, şemalini
Gönderir katalogtan bir mankenin resmini
Ateş düşer yüreğe bir kere, neylemeli

O'da sever ALLAH için, dört eder iki kere iki
Gün gelir kesilir ses soluk, acaba nerdedir ki
Her gece yanındayken, yoktur artık eseri
O şimdi, yepyeni nik'li

Tümüyle değiştirmiş kimliğini
Sen günlerce bekle gelir belki
Uğrar arada sana da canı istedimi
Atar bir sürü geçersiz bahaneleri

Bilirsin, yalandır her kelimesi
Yine anlatır bir sürü aşk hikayeleri
Seninleyken bile başka masada aklı fikri
Ya mesaj yazar ya, açmıştır msn'i

Sakın ha sakın sitem etmemeli
Anında vurur en iğneli sözleri
Ah sanal alem ah, sana ne demeli
Seninle yaşanıyor aşk'ların en güzeli

Acılar senden gelir bal kaymak misali
Her tatlı söz bozduruyor tüm tövbeleri
Kimin eli kimin cebinde belli değil ki
Bu gün sen, yarın gelecek başka birileri
Senin de ondan farkın ne ki

Aşk böyle değildi, kim icat etti ekranda sevmeleri
Ah sanal alem ah, sana ne demeli
Kabul eyle sitemlerimizi.

canik

Yeni Üye
saol arkadaşım istisnalar kaideyi bozmaz...

canik

Yeni Üye
Onlar bir anda başladılar her şeye…

Emel hala inanamıyor.İnternetten tanıdığı sadece sesini duyduğu,resmini gördüğü,kendisini anlattığı kadarıyla Emre’ye nasıl aşık olabileceğine…

Hem de bu kadar çok…

Hep duyardı internetten tanıştılar ve evlendiler,buluştular vs…

Kendisinin başına böyle bir şeyin gelebileceği ihtimalini bile vermezdi oysa….

Emel Emre’yi bir arkadaşı aracılığıyla tanımıştı.Huyudur,ilk tanıştığı kişilere mutlaka yaşını yanlış söyler.Emre’ye de aynısını yaptı.Bir kaç ay Emre sürekli abla diye hitap etti.Daha sonra Emel söylediği yalanların altında ezilmeye başlamıştı ki Emre’ye duyduğu güven neticesinde doğruyu söylemeye karar verdi.

Emre çok mutlu oldu Burçin’in bunları söylemesine.Çünkü zaten Emel’le ilgili her şeyi biliyordu.Emel’le tanışabilmek için çok dil dökmüştü arkadaşına.Gerçekleri  Emel’in ağzından duymak ona ayrı bir mutluluk verdi.O artık sadece Emel’di.

Emel üniversite öğrencisi Emre ise üniversite öğrenci adayıydı.İkisi birbirlerine sürekli ihtiyaç duyuyorlardı.Çünkü Emel bilgisayar mühendisliği okuyor Emre ise bilgisayarı çok iyi biliyordu.Onun için gerek ders gerekse sohbet amaçlı sürekli sanal ortamda konuşuyorlardı.

Emel’in bu itiraflarına karşı Emre’de hala söyleyemediği bir sır vardı.Emre Emel’i ilk gördüğünde(sadece resmini)onu çok beğenmiş ve arkadaşına Emel’le tanıştırması için adeta yalvarmıştı.Diyemiyordu ben senin resmini gördüm ve seninle tanışmak için Oya’ya çok yalvardım.Korkuyordu çünkü kendisi ile güzel olduğu için tanışmak istediğini öğrenmesine.

Emel’in de kalbinde Emre vardı.Fakat aklı inkar ediyordu.Çünkü Emre’de onay vermediği hiçbir zamanda onay vermeyeceği alışkanlıklar vardı.Emre sorunlu bir ailenin tek çocuğu olduğu için sürekli bunalım içindeydi.İçki ve sigara tek dostu olmuştu.Emel bunların Emre ile birlikte hayatına girmesine,Emre’yi çok sevmiş olmasına rağmen izin veremezdi.Tek çeliştikleri noktaydı bu ama en büyük nokta….

Fakat Emre’ye bu alışkanlıklarından vazgeç diyemezdi.Çünkü kendisi için değil sadece onun bunların ne kadar kötü alışkanlıklar olduğunu anladığı için vazgeçmesini istiyordu.

Emre Emel’i o kadar çok seviyordu ki o ne derse yapardı.

Nasıl olurdu oysa internetten aşk,bir insan kokusunu bilmediği birine ,tam anlamıyla tanımayacağı bir ortamda nasıl “aşık “ olurdu.

Aradan iki – üç ay geçti.
Emre artık içki içmiyordu.Çünkü çok mutluydu.Bu mutluluk içki içmeyle yaşadığı mutluluktan çok daha güzeldi.Ve daha çok mutluluğu seçti içkiyi bırakarak…

Ya sigara...

Onu bırakmanın işkenceden farksız olduğunu biliyordu.Ama bir bildiği daha vardı.Emel’i bırakmak,sigara içerek ondan vazgeçmek daha büyük işkence…

Sigaranın işkencesine dayanabilirdi belki.Fakat Emel’siz bir yaşam yoktu onun için...

Artık sigara içki yoktu onun hayatında.Bunu Emel’in istediği için değil kendisi için yaptı.Çünkü Emel’siz bir hayatı düşünemeyecek kadar çok seviyordu.

Emre sürekli Emel’in yanına gelmek istiyordu,fakat Emel ÖSS’nin daha önemli olduğunu onu kazandıktan sonra nasılsa her daim beraber olabileceklerini söylüyordu.

Ve ÖSS günü

Emre’nin sınava girmesine yaklaşık bir saat vardı.Bir telefon geldi.Emel ona sonuna kadar güvendiğini yapabileceğini ve aynı üniversitede okuyacaklarını söyledi.Bu Emre için olabileceklerin en iyisiydi.

Sınav çıkışında Emre’nin ilk yaptığı Emel’i aramak oldu.Sınavı çok iyi geçmişti.Uçuyordu sevinçten.Şimdi beklemek vardı ÖSS sonuçlarını beklemek….

Vee büyük gün ÖSS sonuçları açıklandı.

Emre,Emel’in üniversitesine çok rahat girerdi o puanla.

Emre hala inanamıyordu.Burçin onu ne kadar çok değiştirmişti.

İşte artık aynı üniversite de aynı bölümde iki meslektaş adayı.

İki aşık

İki sanal alemde tanışıp böylesine mutlu olan insan.

İşte Emre ve Emel….

Keşke böyle bitseydi...

Olmadı Emel çok sevmişti.Kendinden ödün verecek kadar çok.Yapmayacağı şeyleri onun için yapmıştı.Fakat olmadı Emel’in kabul etmeyeceği “yalan” girdi kara kedi olarak araya…

Emre evet içkiyi bırakmıştı.Çünkü içmesine sebep kalmamıştı.Mutlu olmak için zaten içmezdi çünkü o çok mutluydu.

Peki ne oldu da sonuç mutlu bitemedi.

Emre Emel’i gerçekten çok sevmişti.Aklın alacağı bir şey olmadığını kendiside biliyordu aslında.Ama onu çok seviyordu.

Sigarayı bıraktı gerçekten birkaç zaman içmedi.Sonra dayanamadı.Emel’ini kaybetmesi ihtimaline karşılık bırakamadı.

Emel’in bir gün bunu nasıl olsa duyabileceğini hesabına katamamıştı.Nasıl olsa öğrenecekti..

Halbuki Emel ona sigarayı bırak dememişti ki .

Ne içindi bu yalan.

Emel’in kaldıramadığı sigara içmesi değil yalan söylemesiydi aslında.Zamanla bırakırdı sigarayı.Ama yalan varsa ondan kurtulmak yoktur.

Yalansız bir hayat olur mu?

Olur demek zaten yalan olur.Fakat böyle bir konuda yalan varsa yaşamlarının diğer etaplarında da yalan olmayacağı garantisini kimse veremezdi Burçin’e….

Artık biliyor ki internetten insan tanımak kolay değil.İnternetten tanıdığını sanmak var.

İkisi de anladı ki internetten “AŞK” olmaz .Yaşamlarının diğer anlarını çok iyi arkadaş olarak geçirdiler.Evet ikisi de aşk açısından anlaşamadılar ama ”DOST” olmayı başardılar….

Aşkyıldızı

Aktif Üye
;))
Gerçekten çok anlamlı bu okuduğumuz.İnsan uzaktaki asla görmediği birine nasıl aşık olabilirki hem.
Fakat,sanki bu yolla tanıştıklarımızın iç dünyalarına girmek kolay oluyor..Duygusal
biri olduğunu anladığında ;))eee aşk da duygusal birşeydir yani!
Yine de temkinli olmak gerekir,ya yalancının biriyse duygularınla gizli gizli dalga geçiyorsa?
(Hani insanları aptal yerine koyan birileri de az değildir bu sanal dünyada !)
;))