Hayırlı cumalar arkadaşlar....

canik

Yeni Üye
hayırlı cumalar arkadaşlar :eek:k

BY_KRAL_ASKER

Aktif Üye
Bütün cümle müslüman aleminin bu mübarek ramazan ayı ve mübarek cuma günü hayırlı olsun inşallah.

AYŞE21

Aktif Üye
Cumanız hayırlı olsun...
Dualarınız kabul olsun...
Hastalıklarınız şifa bulsun,
Rüyalarınız
Kabuslardan uzak olsun,
Hayra yorulsun,

Kalpsiz

Yeni Üye
2im1gky.jpg

Hayırlı Cumalar.

Kalpsiz

Yeni Üye
hayırlı cumalar arkadaşlar. gidemiyorum ama işim nedeniyle gidenlerin allah kabul etsin.

AYŞE21

Aktif Üye
hayırlı cumalar

Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana şikayet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz.
Özünün hakikati ve yüzünün nuru üzerine yemin ederiz ki, Sana duyduğumuz ihtiyaç, Senin zenginliğine denk! Sana olan ihtiyacımız Senin büyüklüğün kadar...
Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur'an-ı Kerim'i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap.

Kalpsiz

Yeni Üye
vay allah senden razı olsun ayşe 3 haftadır senin sayende gidiyorum hep dalıyorum kaçırıyordum siteye bakıyorum hayırlı cuma yazıyor hemen vın allah herkezin kıldığı namazları ettiği duaları kabul etsin...

derin***

Yeni Üye
Yolda karşılaştığımızda ezan okunuyordu.

-Gel seni camiye götüreyim, dedim. Bugün Cuma biliyorsun.

-Sen de benim camiye gitmediğimi biliyorsun, dedi

-Biliyorum ama, sebebini gerçekten merak ediyorum.

-Ne bileyim olmuyor işte, dedi.Hem pantolonumun ütüsü bozulup, dizleri çıkar diye endişe ediyorum.

Gayri ihtiyari gülmeye başladım.

-Herhalde şaka yapıyorsun, dedim. Bunun için cami terk edilir mi?

-Ciddi söylüyorum, dedi. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin.

Gerçekten öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.

-Peki, dedim.Hayatında hiç camiye gitmedin mi?

-Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim, dedi. Hem o yaşlarda dizlerim aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.

Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmişti. Daha sonra el sıkışıp ayrıldık.

Onunla konuşmamızdan 2 ay sonra, kendisinin camide olduğunu söylediler. Hemen gittim. Bahçedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve üzerinde yine yeşiller vardı.

Yavaşça yanına yaklaştım ve kısık bir sesle:

-Hani, dedim. Camiye gelmeyecektin?

Hiç sesini çıkarmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu.

Cüneyd Suavi, Hayatın İçinden

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN…

AYŞE21

Aktif Üye
Cumanız hayırlı olsun...
Rüyalarınız
Kabuslardan uzak olsun,
Hayra yorulsun..

AYŞE21

Aktif Üye
FATİHA SURESİ

RAHMAN VE RAHİM ALLAH ADINA HER TÜRLÜ ÖVGÜ BÜTÜN ALEMLERİN RABBİ ALLAH'A ÖZGÜDÜR.

RAHMAN VE RAHİMDİR.

HESAP GÜNÜNÜN HAKİMİDİR.

YALNIZ SANA KULLUK EDER; YALNIZ SENDEN YARDIM DİLERİZ.

BİZİ DOSDOĞRU YOLA İLET

NİMET BAHŞETTİKLERİNİN YOLUNA ; GAZABA UĞRAYANLARIN VE SAPKINLARINKİNE DEĞİL!

Hayırlı cumalar diliyorum güzel insanlar...Hamdımızı da yapmış olalım diye.. Kalbinizden Allah sevgisi, dilinizden şükür, yüzünüzden tebessüm, hanelerinizden huzur eksik olmasın...

AYŞE21

Aktif Üye
Cumanız hayırlı olsun...
Rüyalarınız
Kabuslardan uzak olsun,
Hayra yorulsun..

AYŞE21

Aktif Üye

Elhamdülillah.. Elhamdülillah.. Elhamdülillahi rabbil alemin vessalatu vesselamu ala seyyidina muhammedin ve ali alihi ve sahbihi ecmain..

Allah-u zül celalin lûtfuyla bir kez daha açtık gözlerimizi cumaya, gönüllerimizin de açılması duasıyla..

Alemlere rahmet olarak gönderilen, hatırına kainat halk edilen o nurun (sav) ; ümmeti ümmeti ; sedaları çınlıyor hala semalarda ve bizler ruhumuzda eritip bu ilhamı akıtmalıyız rahmete susamış ruhlara ; Var mısınız? Gözyaşımız denk olsun Yakub;a, çilemiz Eyüp;e tövbemiz toprağa ayak basan ilk insana ve tebessüm ettirelim var mısınız ruhu seyyidül enama

Bilelim ve bildirelim ki huzur, yalnız O nun huzurunda kıyama durmakta ve o huzurdan ayrılmayarak huzurla yol almaktadır.

Hakkı bilelim Hakkı bildirelim Hakk düşsün gönüllere..

Cuma günümüz olsun dirilişimize vesile...

AYŞE21

Aktif Üye
cumanız hayırlı olsun ..bu günde yaptığınız dualar Allah cc katında kabul olsun inşallah..hayırlı cumalar..

AYŞE21

Aktif Üye
HAYIRLI CUMALAR ARKADAŞLAR CUMANIZ MÜBAREK OLSUN...