Yumurtalar ve civ civ,ler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sir_ako

Aktif Üye
........gecen Yil Turkiyedeki Tatilimizi Bitirmis, Hava Alanina Dogru Yol Aliyorduk,ne Olur Ne  Olmaz, Trafige Sikimiyalim Usulu Evden Erken Ayrildik,bizimkinin Teyzesi Yolumuz Uzerinde Olan Bir Koyde Oturur, Bir Hayli Yaslidir, Yavas Yavas Da Bellegini Kaybetmek Uzeredir,yegenim Aheste Ahest Arabayi Surerken Bizim Ki Birden Konusmaya Basladi, Turkiyeden Ayrilmadan Evvel Son Bir Defa Daha Teyzemi Gormek İstiyorum Dedi, Aslinda Luzum Yoktu, Bir Hafta Evvel Yasli Teyzeyi Ziyaret Edip Vedalasmis Ve Helallasmistik.bizim Hanimda Alti Sene Evvel Merdivenden Dusmus Ve Beyin Sarsintisi Gecirmisti,arasira Kafasi Gidip Geliyordu,bunca Seneden Sonrada Rahatsiz Oldu Diye Kadini Basimizdan Atacak Degiliz Ya Cekiyoruz İste, Atsan Atilmaz Satsan Satilmaz,hani Bir Soz Vardir,<< Evdeki Deli Disardakinin  Akillisindan Cok İyidir >> Derler Ya Bizde O Soze Bakip İdare Ediyoruz İste,baktim Hanimin Hey Heyleri Uzerinde Tatsizlik Olmasin Diye Yegenime Rica Ettim Ve Karsiki Yamacta  Minaresi Gorunen Koye Gitmemizi İstedim Sagolsun Delikanli Okey Dayi Deyip Yol Kavsaginda Direksiyon Kirip Koy Yoluna Girdi, Bir Kac Dakika Sonra Teyzemizin Evinin Onunde Olduk.
......bu Gun Teyzemizin Akli Yerindeydi Bizi Guzel Karsiladi, Hemen Acele Acele Kahve Yapti, Cunku Zamanimiz Sinirliydi. Bir Ara Teyzemiz Ortaliktan Kayboldu, Bekle Bekle Yok, Bizim Gitmemiz Lazim, Ciktik Evden Arabaya Dogru Yuruyorduk Teyzemiz Elinde Bir Sepetle Yanimiza Geldi, Tavuk Beslediklerini Biliyordum, Aklima Gelen Basima Geldi, Sepete Baktim İcinde Bir Suru Yumurta Vardi, Teyze Bu Yumurtalari Sizin İcin Getirdim, Gittiginiz Yere Goturun İster Rafadan Yapin İsterseniz Haslayip Yiyin Dedi. Aman Teyzecigim Biz Uzaklara Gidiyoruz Hemde Ucakla Gidiyoruz,bu Yumurtalari Ucaga Almazlar Dedim, Yasli Teyzenin Gozleri Yasardi, Eger Siz Bu Yumurtalari Alip Goturmezseniz Bende Size Darilir Ve Hakkimi Helal Etmem Dedi, Bu Arada  Bizimkinin De Gozleri Yaslanmaya Basladi,bir Tatsizliga Sebebiyet Vermemek İcin Sepeti Aldim Ve Arabaya Koydum...hava Alanina Gelince Yegenime Donup :bak Yegenim Biz Bu Yumurtalari Biz Goturemeyiz, Millet Bize Guler, En İyisi Sen Bunlari Al Eve Gotur Dedim, Bu  Sefer Yine Bizimkinin Hey Heyleri Geldi Basladi Aglamaya, Hayir Bu Yumurtalari Yanimizda Goturecegiz, Yoksa Teyzem Hakkini Helal Etmez Bende Olene Kadar Vicdan Azabi Cekerim Dedi, Yaf Kaldim İki Arada, Dedim Yahu Bir Sansimizi Deniyelim Ucaga Alirlarsa Alirlar Almazlarsa Birakiriz Filan..yolcu Salonuna Girerken Valizlerimizi Rontgen Cihazinin İcine Soktuk,  Makinenin Basindaki Guvenlik Gorevlisi O Sepet De Ne Var Efendim Diye Sordu, Bende Sade Bir Tavirla Yumurta Var Efendim Yumurta Dedim,kenardaki Gorevliler Bana Bakip Guluyorlardi, Mahcup Oldum,madara Oldum, Makaraya Alindim, Neyse Sepetide Rontgen Cihazina Soktuk, Obur Ucundan Sepeti Alirken Gorevli Kulagima Egilip Bak Arkadasim Yumurtalarin Bes Tanesinde Civ Civ Var, Ya Siz Uzerine Oturun, Yada Uzerine Kalin Bir Seyler Ortunde Civ Civ Lere Yazik Olmasin Dedi, Soylerkende Biyik Altindan Guluyordu, İste Yine Mahcup Olduk, Madara Olduk, Makaraya Sarildik.

.....ıki Valizimizi Ve İki Kucuk Cantayi Ucagin Kargosuna Gonderdik,ucakta Yer Ayarliyacak Gorevli Hanim Yer Hostesi, Yaninazda Ucaga Ne Goturuyorsunuz Diye Sordu, Bende Esimin El Cantasi Ve Bu Sepet Var Dedim, Kadin Merakla Sepetin İcinde Ne Var Diye Sordu, Bende Yine Gayet Sogukkanlilikla Hicccc Sadece Yumurta Dedim,yer Hostesi Sepeti Eline Aldi, Yumurtalara Bakti Sonra Sefini Cagirdi, Sefi Geldi, Biraaz  Aksi Bir İnsana Banziyordu, Hayir Beyefendi Ucagin İcine Yumurta Sokamazsiniz Dedi,sizler Ve Digerlerinin Hayatlari İcin Tehlikeli Olabilirler Dedi,yine Mahcup Olduk, Madara Olduk, Makaraya Sarildik, Bu Ara Yine Bizimkinin Cinleri Basina Toplanmaya Basladi, Yuzunun Degismesinden Anliyordum, Acti Bizimkini Agzini, Bunlar Alt Tarafi Yumurta,biz Terrorist Degiliz ,yumurtalarla Da Ucak Kacirilmaz,yumurtalar Ayagimizin Dibinde Duracaklar Kimseye Zararlari Olmiyacak Dedi, Bu Sefer Sef Elindeki Telsizle Ucagin Pilotu İle Konustu Ve Bize Donup Pilot Musaade Etti Cok Sanslisiniz, Yumurtalari Ucaga Goturebilirsiniz Dedi.,yumurtalarin Ustunu Ortmek Sartiyla Ucaga  Alinmalarina Musaade Ettiler, Bizler Koltugumuza Yerlestikten Sonra Sepeti Ayagimizin Yanina Koyduk, Hanimda Yunlu Hirkasini Cikarip Yumurtalarin Ustunu Orttu, Bir Kac  Tanesinde Civ Civ Vardi, Sicak Kalmalari Lazimdi...
.......yolumuz Bir Hayli Uzundu,bir Kac Saat Uctuktan Sonra Sepetin Uzerindeki Hirkayi Kaldirip Yumurtalara Baktim, Aneeeyyy Birde Ne Goreyim Kucuk  Sari Sari Dort Tane Civ Civ Yumurtalardan Cikmislar, Cik, Cik, Cik Diye Bagiriyorlar, Cok De Sevimli Seyler,simdi Aldimi Beni Bir Tasa Yerde Veya Ciftlikde Olsak Bu Zavalli Civ Civ Leri Doyuracak Bir Seyler Bulabilirdik, Zile Bastim Hostesi Cagirdim, Eger Varsa Cok Yumusak Bir Parca Ekmek Ve Cok Soguk Olmiyan Birazda Su İstedim, Hostes Bon Bon Yuzume Bakti,bende Sepetin Uzerindeki Hirkayi Kaldirip Civ Civ Leri Gosterdim, Kendim İcin Degil Bunlar İcin İstiyorum Dedim, Hostes Tovbe Allahim Tovbe, Onbes Senedir Ucarim Boyle Bir Sey İlk Defa Basima Geliyor Diye Soylene Soylene Gitti, Bir Defa Daha Mahcup Oldum,madara Oldum Makaraya Sarildim,$u Teyze Ve Bizimki Basima Ne İs Acmislardi....birazdan Hostes Kucuk Ekmek Parcasi Ve Kagit Bardak İcinde Su Getirdi, Bende Civ Civ Leri Doyurdum, Doyurdum Ama Ucagimiz İnene Kadarda Cik Cik Cik Sesleri Hic Kesilmedi.ınisimize Az Bir Zaman Kala Hostes Yanima Gelip Elime Bir Karantina Karti Verdi Ve Doldurmami Soyledi, Bende Karantinaya Ait Bir Seyiniz Varmi Kismina Var Diye İsareti Cektim....ucagimiz Sag Salim İndi Valizlerimizi Alip Cikisa Yuruduk,elimdeki Karantina Kartini Gumruk Memuruna Verdim, Adam Karta Bakti, Karantinaya Ait Neyiniz Var Dedi, Elimdeki Sepetin Ustunu Acip Onbes Yumurta İle Dort Tane Civ Civ Var Dedim,adam Bir Sepete Bakti Bir Bana Bakti, Sonra Yardimcisini Cagirip Civ Civ Leri Gosterdi,ben Yine Mahcup Oldum, Madara Oldum, Makaraya Alindim.
......gorevli Memur Yumurtalari Ve Civ Civ Ler Alacagiz,boyle Seyleri Getirmenin Yasak Oldugunu Bilmiyormuydunuz Dedi,okey Yumurtalari Alin Ama Civ Civ Leri Bize Verin Dedim, Gorevli Hayir Olmaz, Kus Gribi Olabilir Onlari İmha Etmemiz Lazim Dedi, Ben Sinirlenip Soylendim, Gorevli Kizdi Az Daha Bir Birimizin Bogazina Yapisacaktik,cok İleri Gidersen Hem Ceza Yazariz, Hemde Mahkemeye Veririz Dedi, Bende Lanet Olsun Alin Civ Civlerde Yumurtalarda Sizin Olsun, Ama Civ Civler Bu Ulkenin Hava Sahasi İcinde Yumurtadan Ciktilar Onlarda Kus Gribi Olmaz Dedim Dedim Ama Fazla Konusturmadilar,yine Mahcup Oldum,madara Oldum, Makaraya Sarildim, Boylece Hem Civ Civler Hemde Yumurtalar Elimizden Alindi Cikisa Dogru Yuruyordum, Bizimki Takti Kafasina, O Yumurtalari Teyzem Bana Verdi Onlari Goturmezsek Kadin Hakkini Helal Etmiyecek Diye Aglamaya Basladi,kenardaki Bir Kanapeye Oturtturdum Sakinlestirmeye Calistim, Bu Sirada Bir Kac Hayir Sever Vatandas Ve Gorevli Gelip Esimin Nicin Agladigini,  Sorup Nasil Yardimci Olabiliriz Dediler, Benim De Basim Donmus Moralim Bozulmustu, Boyler Hallerde Dilim Biraz Peltelesir, Yumurtalar, Civ Civ Ler Diyebildim, Kimse Bir Sey Anlamadi, Bir Birlerine Baktilar, Ben Yine Mahcup Oldum, Madara Oldum, Makaraya Sarildim Ve Gumrukten Cikip Yumurtasiz Civ Civsiz Evimize Geldik.

......cok Yakinda Yine Tatile Gidiyoruz,bizimkinin Teyzesi Gibi Birde Yasli Dayisi Var, Oda Bellegini Yitirmek Uzere, Oda Koyun Ve İnek Besleyip Hayvancilikla Gecinir, Oda Yolumuzun Uzerindeki Bir Koyde Yasar, İste Boyle Donuste Yine Bizimki Yasli Dayima Ugriyalimda Helalleselim Derse, Buyuk Dayida Yahu Alin $u Deli Danayi Da Goturun, Goturmezseniz Hakkimi Helal Etmem Derse, Ne Yaparim Diye Kara Kara Dusunuyorum.

....ako_hox Tarafindan Yazilmistir, Fiction
    Okuyanlara Binlerce Tesekkurler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...