"Yeşil Çay kalbe yararlı değil" raporu!!!

derin***

Yeni Üye
Yeşil çayın, kalp-damar hastalığı riskini azaltacak özelliklere sahip olmadığına dair bir sağlık raporu verildi. ABD'deki Gıda ve İlaç Dairesinin (FDA) internet sitesinde yayınlanan rapora göre, yeşil çay iddia edildiği gibi yararlı değil.

ABD'deki Gıda ve İlaç Dairesinin (FDA) internet sitesinde yayınlanan raporda, yeşil çayın kalp ve damar rahatsızlıklarını önlediğini gösteren sağlam bilimsel kanıt bulunmadığı kaydedildi. Sitede, bu nedenle yeşil çay üreticisi bir Japon firmasının, ürün etiketine çayın kalp-damar hastalıklarını önlediğini yazmasının kabul edilmediği belirtildi.

İto En şirketi ve ABD'deki ortağı, ürünlerinin üzerinde, ''her gün içilecek en az 150 ml yeşil çay, kalp-damar hastalıkları riskini azaltır'' ibaresinin yazılmasına izin verilmesini istiyordu. FDA, bu kararı verirken İto En'in sunduğu 105 makale ve raporu inceledi. FDA, daha önce de yeşil çayın meme ve prostat kanserinden korumadığını açıklamıştı

3va

Yeni Üye
daha önce de duymuştum bunu
ama bu konudaki araştırmaları bilmiyorum
teşekkürler bilgilendirdiğin için...

derin***

Yeni Üye
nedemek arkadaşım sağlığımız söz konusu ;) sizlere bi faydası bulursa ben sevinirim :)

sağol yorumun içi ;)