vefasıza......

KoLeRa

Üye
[youtube=425,350]x4zHAMlT3VI[/youtube]​

Unutamam Seni...

Seni ömrümün en güzel anılarının olduğu yerde; küçük, soğuk ve aksi bir şehirde bıraktım. Tıpkı yarım kalan umutlarım, yıkılan hayallerim ve eksik gülüşlerim gibi...

Özledim seni hem de çok... Hiç bitmeyecek belkide özlemin, içimde öyle güzelsin ki çekilen onca acıya rağmen hep güzel yönlerinle hatırlıyorum seni... önce hafif bir tebessüm oluyorsun yüzümde sonra, sonra yaş olup akıyorsun... bir şerit gibi geçiyor gözümden yaşanan güzel günler, sonra acılar, göz yaşları ve tadı kaçan hayat...

Hayatta hiçbirşeyim az olmamıştı senin kadar ve hiç kimseyi özlememiştim seni özlediğim kadar. Hiç pişmanlıklarım olmamıştı sana dair... Seni öyle çok sevmeme rağmen, paylaşılan onca güzelliğe rağmen hiç söylemedim, söyleyemedim sana, seni çok sevdiğimi... seni iliklerime kadar hissederken “ seni seviyorum” diyememiş olmanın eksikliğini yaşıyorum şimdi.

Bir nedendi yoktu değil, lanet olası bir tek nedeni vardı ki ... bitti...

İkimizde birbirimizi unutamayacağımızdan emindik aslında ve birbirimizi çok özleyeceğimizden...

Yaşanılanlar, paylaşılanlar... Ömrümün en güzel, ömrümün en heyecan dolu, ömrümün en mutlu, ömrümün en kötü, ömrümün en acı dönemleriydi seninle geçen zaman. Ama her şeye rağmen GÜZELDİ...

Bu şehirde yoksun biliyorum; alışkanlıktan olsa gerek, gözlerimin baktığı heryerdesin, herkeste aradığım sensin... Belki diyorum, belki...

aslında geçmişe dair her şeyi unutmak vardı, saçlarımda dolaşan elinin sıcaklığı olmasa, üzerime sinen kokun olmasa... aslında geçmişe dair her şeyi unutmak vardı ama artık istesemde unutamam seni... her baharda yeniden yağıyorsun şehrime ve ben her baharda iliklerime kadar hissediyorum seni... şimdi değil yüzünü görmek ne sesini duyup seni içimde daha da büyütmeye cesaretim var ne de silip atmaya seni...

Özlemek güzel, umut etmek, istemek, hissetmek çok güzel, yaşamak bir o kadar... seni sensiz yaşamanın ağır yükü olsada üzerimde, sevdan onurumdur eğilmez başım...

KoLeRa

Üye
Sen Git "Aşk" Bana Kalsın..!

Her gidişine ayrı anlam yüklüyorum, yapma Allah aşkına! Ya hep kal benimle yada söz etme gidişlerden, yada silinsin isminde cismin de... Oynama benimle, dengemi bozuyorsun. Aşkı yaşayacak yürek bırakmıyorsun insanda, böyle değildin sen...
Bittiyse heyecanın bileyim ben de. 'seni çok seviyorum' diye başlayan ve 'Ama..' ile devam eden cümleleri duymaktan bıktım. Seviyorsan seviyorsundur, aması olmaz bu işin. Üstelik bir cümlede 'Ama' varsa bir önceki yargının hiç bir hükmü yoktur. 'Seni çok seviyorum ;ama, birlikte olmamız imkansız ... İmkansız diyebiliyorsan eğer sevmiyorsun demektir. Bahanelerin arkasına sığınma.

İnsanların hayatına sorgusuz sualsiz girip, darmadağın eden, sonra da hiçbir şey söylemeden gitmeye çalışanlardan nefret ediyorum.

Böyle misin sen de? Gerçekten gitmek mi istiyorsun? Yürekli ol biraz, hadi konuş. Söylemek istediğin ne varsa.
İki çift sözü hak etmedi mi bu aşk? Yaşanılan bunca şeye hiç mi saygın yok?
Ah ben, niye yanılıyorum hep? Niye tam "işte bu" dediklerim sömürüyor aşkımı? Biraz daha mı katı olmalıyım? Biraz daha mı kapalı tutmalıyım kapılarımı? Bazen bu dünyadan olmadığımı düşünüyorum. Bu devrin insanı değilim ben. Oyun çeviremiyorum,hesap yapamıyorum. Ban ait olmayan kişilere bürünüp bir plan dahilinde hareket edemiyorum. İnsanız biliyorum, hepimizin zaafları var, ve hepimiz egolarımıza boyun eğebiliyoruz. İyide hep beni mi bulacak bunlar?
Hiçbir kaygıya yer vermeden, hiç bir hesabı düşünmeden açsaydın bana yüreğini işte o zaman görürdün bir aşkın nasıl efsaneye dönüşe bileceğini.

Sen gözlerini kapıyorsun, sen varsın, başka hiç kimseye bakmıyorsun. Her şey senin çevrende şekillenmeli, ve her şey sana göre düzenlenmeli. Beceremiyorum, kusura bakma .

Aşk, tam teslimiyet ister, Kendini aşkın kollarına ya bırakırsın ya da bırakmazsın. "Bir yanım dışarıda kalsın" dediğin noktada aşkı boğarsın. Yok edersin o güzelim duyguyu. Bu yüzden hep cesurların işidir aşk. Kaçışları, yalanları, aptalca oyunları kabul etmez. Aşk; saf, duru insanları sever. Kafasında bin bir tilki dönenler aşkı yaşayamaz. Arınmalısın. En saf, en duru halinle dönmelisin ki yaşaya bilesin aşkı. Kısacası sevgilim, sana göre değil bu iş..

SENİN YOLUN AÇIK OLSUN, BIRAK AŞK BANA KALSIN.....

gamzecansu

Yeni Üye
gerçekten çok güsel janım

bu şarkı kime ait peki çok hoşuma gitti de  :$

KoLeRa

Üye
sedat sayan cnm :)
okuduqun ve dinlediqin için tşk :)

KoLeRa

Üye
Bir Adım Sonrası Ayrılık.. Bir Adım Sonrası Bendim...

İçimde gizliden gizliye sakladıklarım vardı ya hani..
Yüreğimde beslediğim,her şeyden koruduğum izler vardı ya hani..
işte ben tümünü sana vermeye geldim bu gece..
Sığabildiği kadarını bu geceye, arta kalanları gündüzlerine...

İnsanın rahatlıkla sığınabileceği kadar parlaktı bakışların..Alev alev yakıyordu gözlerin..Seni,gözlerine yandığım o gün sevdim işte..

Hiç korkmadan ve hiç kaçmadan dikilip karşına..Sana sarıldım..
Ve bütün benliğimide savurdum bir dokunuşla havaya..
~
~
Aşk...
Ne kadar "yok"sa herşey, o kadar olacaktı "aşk"..
Anlamadın..
Anlatamadım..
~
~
O sabah kara bir defter sayfası buldum yatağının kenarında..Boş yer kalmayacak şekilde karalanmış bir sayfa..Ve işte o an anladım..Senin yaşaman için boyamaya, karalamaya ihtiyacın vardı bir şeyleri..Ve bunun için de her seferinde yeni bir sayfaya..

Başlama ve bitiş noktalarından ibaretti hayatın...
Ve aralarda birkaç dağınık sayfa..

O sabah hiç pişman olmadan, ama çok acı çekerek..
Bütün kadınlara maletmeden, ama seni lanetleyerek ..
Hayatımdan seni, senin oyununla çıkardım işte..

"Ben değiştim.." dediğin gün elinde yine karakalemle bekliyordun.Sevinçle sarılmıştın boynuma..Sanki gerçekmiş kadar büyük bir hevesle..Değiştiğini sandın...Sandın..Ama yine yanıldın..

Sadece bu seferki sayfa o zamana kadar gördüklerinden daha büyüktü..
Sayfalar yanılttı seni, ben de..Çünkü artık bir silgi vardı elimde..
Yok ediyorum senin bıraktığın derin izleri..
Ve artık karalayamayacaksın eskisi gibi..

Korkma..
Meraklanma..
Şaşırma sakın..
Gidiyorum işte..
~
~

Ansızın uykulardan uyanmaların..
Gözlerini perdeleyen endişelerin..
Değişmeni AŞK sanıvermen..
Umutların ve insanları umutlandırmaların..
Bana dönmen ve beni sevme alışkanlığın..
Kapama gözlerini,bak..
Bitiyor işte hepsi..
Bir adım sonrası ayrılık..
Bir adım sonrası benden sonrası..

"Ben" de senden sonrası kalmadı..
Bu senin "Son"ran..
Bu senin "Son" olman..

Çünkü, gördün işte..Benim elimde silgi.. Seninse boş sayfaların yırtık..Ve kalemin bitmekte..

KoLeRa

Üye
Son Nefesim Sende Kalmış "Ölemiyorum"

Bu gece de sensiz kapıyorum gözlerimi. Bir zamanlar birbirimize verdiğimiz sözü hatırladım anlamsız bir şekilde. Bir yıldız tuttum ikimiz için, bir zamanlar her gece yaptığımız gibi. Bir dilek diledim kabul olmayacağını bildiğim halde. Geçmişimi sildim hayatımdan her şeyiyle. Bütün olumsuzluklar, bütün kötülükler, bütün kötüler… Bi sen kaldın sevdiğim geride. Bi senle yaşadıklarım, bir tek senin sesin, senin yüzün… Senin anlayacağın bi sen kaldın o kötülerden geride. Bir günahmış gibi sevgim, cezasını çekiyorum sebepsiz. Yanıyorum gözlerinin cehenneminde. Yeniden dönsem sana. Tekrar sever misin beni eskisi gibi? Yoksa sende takılır mısın benim gibi gururuna. Biz geçemedik gururumuzun önüne sevdiğim. Sürükleniyoruz bi boşlukta. Kalbimden silemediğim kara bir boşluk şimdi aşkın. Kayboluyorum o boşlukta. Düştükçe düşüyorum içine. Seni arıyorum oralarda, hayatı arıyorum; aradıkça daha çok gömülüyorum içine, daha çok uzaklaşıyorum hayattan. Böyle yaşamaktansa diyorum her seferinde. Böyle sensiz yaşamaktansa, sonsuzluğa kapasam gözlerimi. Bir daha sensiz olmasa sabahlarım, akşamlarım… Yıldızsız gecem olmasa, güneşsiz gündüzüm. Sensiz aldığım her nefese lanetler okuyorum. Ölmek istiyorum sensiz geçen her gece ama… Aması şu sevgilim, son nefesim sende kalmış, ölemiyorum

KoLeRa

Üye
|ıBir Tek Seni Unutamamı|

Bir başıma bu kentin sokaklarında yürüyorum. Üşüyorum. Ne kadar uzaksan bana o kadar soğuyor hava. Sen yoksa, sıcaklık hep mevsim normallerinin altında. Bu yüzden meteoroloji raporları umurumda bile değil. Kar mı yağıyor yoksa yağmur mu bana ne? Ben senin hasretinle sırılsıklamım zaten,daha ne kadar ıslanabilirim ki?

Burada mısın değil misin belli değil. Bazen gidişlerin kahramanı oluyorsun, bazen sonsuz kalışların. Doyumsuz gecelerdesin kimi zaman, bazen de yalnız karanlıklardasın. Bitmek bilmez bir şarkısın ama ben mi notaları yanlış basıyorum da sen bu şarkıyı söyleyemiyorsun? Neden susuyorsun?

Aşkın sessizliği ne kadar korkunç olur bilir misin? Bir tek kelimeye hasret geçen gecelerin hesabını soracağın kimse de yoktur üstelik. Kendi kendiyle konuşana deli derler ya, beni çoktan akıl hastanesine kapatmaları gerekirdi. Hem de iflah olmaz hastalar bölümüne…

Yokluğuna alışmaktan korkuyorum,ne kadar kötü… Yokluğunu yürüyorum sokaklarda. Yokluğunu içiyorum kadeh kadeh. Hiç gelmeme ihtimalin bir idam mahkumuna dönüştürüyor beni. Hiçbir şey yapmadan beklerler ya hücrelerinde, ölümün soğuk nefesini hissederek… Anlamlı olan bir şey yoktur onlar için.Belki de bir an önce ölmektir akıllarından geçen ,bu bekleme işkencesi bitsin diye…Bu yokluk hissi öldürecek beni…

Gelebilme ihtimalinse yüreğimdeki kuşları havalandırıyor,kanat seslerini duy. Gelmek iste bana. Bir görsem yüzünü,ah bir dokunsam sana…

Göreceksin,sevdanın çiçek çiçek açtığını umudun bir yangın gibi alev alev ikimizi birden sardığını. Anladım ki mümkün değil seni sensiz yaşamak. Ben o gönlü genişlerden değilim. Madem içimdesin, yüreğimde taşıyorum seni,o zaman yanımda da olmalısın. Sensiz yaşanmayacak bu aşk ötesi yok..

Şimdi yalnız geceleri seviyorum. Seni yıldızlarda buluyorum. Daha bir dayanılır oluyor sensizlik sancısı. Mümkünü yok çıkmayacaksın aklımdan, bu yüzden gece, el ayak çekilmişken, hiçbir ses yokken sen ve gece.. Zaman geçer,her şey unutulur, bir örtüyle kaplanır acılar ama… BİR TEK SENİ UNUTAMAM..

KoLeRa

Üye
Bana Sensiz Yalnızlığı Verebilirmisin???

En zorudur geride kalan olmak, giden yüreğinden silmiştir çünkü.
Kalan, elinde kalanlarla yaşamını sürdürürken, yüreği dikenli tellerle çevrilidir.
Her nefes alışı acı verir, gözünde hüzün kalıcı olur.

Her şarkı gözlerini daldırır derinlere ve her şey gideni hatırlatır nedense.
Sevda o zaman daha alevlenir, terk edilmek en büyük dağları eritir
Neden engel olamaz peki, geride kalan bütün bunlara?
Çünkü aşk acı ile beslendikçe, yüreği kemiren bir canavara döner.
Kaybetmenin o derin sızısı, sorgulara düşürür beyni.
Mantık yitirilmiş, mağlubiyetin en acısı ile yere serilmiştir artık.
Hele birde o çok sevdiğinin başkaları ile sohbetine ya da kahkahalarına tanık olursa.
Kendi hayatı altüst olmuş ama onun hayatı normal seyrediyorsa.
Pişmanlık, eziklik, içine dönüklük, kendini suçlamaları, ben onun gibi neden unutamıyorum sorusu, çaresizlikte kıvranmanın acısı…
İşte bitirir insanı, şu an benim bittiğim gibi

Aslında alışkındım yalnızlığa ama daha önce hiç yalnızlığımdan ayrılmamıştım.
Bu aynı şuna benziyor, hani hiç yürüyemeyen bir insan, yürüyemediğine üzülse de, o yükü taşır. Ancak bir gün yürümeye başlayıp daha sonra, o yürümeyi elinden aldığınızda, Bütün direnci kırılmış olur. İşte aşk aynı buna benziyor, sevmeyi tatmayan, tatmadan önce direnebiliyor yaşamın zorluklarına ve sevgisizliğe. Ama bir gün sevgi ile tanışıp, yalnızlığına ara verdikten sonra, ardından gelen yalnızlık yıkıcı oluyor.

İşte sevgili, bu yüzden, bana ne desen boş, senden önce ki yalnızlığımı geri vermedikten sonra, senden sonraki bu yalnızlık, hep acı verecek bana.
Sen ne haldesin bilmem ama ben yaşayan ölüyüm şu anda

Sen bu yazdıklarımı okur musun bilmiyorum, ancak okuyanlar içinde senin gibi olanlar varsa.
En azından insanlık adına, geride acılar içinde bıraktıklarına, sevgi veremeseler de, canlarını acıtacak tavırlardan uzak dursunlar.
Sırf beğenilme ve hala istenildiğini görme egosu ile insana acı çektirmek, ben insanım diyene yakışmaz.
Hele yaralı ise bir yürek, tuz basmak, insaf…
O bu acıları hak edecek ne yaptı, bir sormalısın kendine, acaba o sevmekten başka ne yaptı?
Sevmeye ceza vermek ve cezayı her gün çoğaltmak, insaf…
Gidiyorsan bile insan gibi gitmelisin, sessizce ve gülümsemeden.
Ağlamasan bile gözyaşına saygın olmalı!

KoLeRa

Üye

[ve sen yoksun artik.............................
ne sicacik bakan gözlerin
ne sarildigim zaman yok oldugum,
senin benliginde var oldugum dünyan
ne beni yakan yüregin
ne yüregime saklayacagim tek bir sözün var
ve sen yoksun artik
yasayamiyorum, nefes alamiyorum
çok canim aciyor kaniyor yaralarim
sevemiyorum insanlari çünkü hiçbiri sen degil
beni saran varligin nerde
ve sen yoksun artik
ben yapayalniz kaldim bu acimasizliklarda
ben sensiz kaldim
gittin degilmi
tek söz yok yüregime saklayacagim,
tek bakis yok gözlerimde sakli kalan
kokun yok dudaklarimda islakligin ve senin hayatinda da ben
ve sen yoksun artik
uyuyamiyorum oysa ben günlerce sadece uyumak istiyorum
tek kavusabildigim rüyalarimda seninle bulusmak için
senin için
hani seninleyken en güçlü firtinalara dayanabilen bir çinardim ya
simdi bir meltem beni yikiyor
sensizim
gittin ya beni, BENI ANLAMAYAN INSANLARLA BIRAKTIN YA
neydi bana nefretin
bu kadar aciyi bana yasattin
bir tekedilis degil yoklugunun varligini hissetmeme
neden olan aci
sensizlikle dövüsmem de degil
sanki yemin etmis gibi acilarini sahiplenmekte degil
gidisin bir ihanete bir yalnizligia bir yok olusa kabul edememk bunu anlamamk içimde firtina
kaybolus askalara insanlara son çiglik içimdeki yikilista
yapamam dayanamam bunu anlayamam anlatamam
,bir tarafim seni inkar ederken bir tarafim seni delice kabulleniyor çikip karsima
yapmadim demeni bekliyor
ama sen yüregime inat susuyosun
ve sen yoksun arik
keske son kursunu yüregime siksaydin bu kadar kanarmiydi içimsen benim canimdin
aldin yasayamamki
senden sonra bir daha ben olamadimki.............................

/color]

Kalpsiz

Yeni Üye
güzel paylaşımlar saol kolera  50 CKP hak ettin!

KoLeRa

Üye
Esmer Meleğim
[youtube=425,350]cpT7aae4ixg[/youtube]

KoLeRa

Üye
Sen Hep Benimsin
[youtube=425,350]MrkXDwn3Clc[/youtube]

KoLeRa

Üye
sevmek günahsa eğer
[youtube=425,350]QWI_nD9zC8s[/youtube]