Trafigi durduran adamin oglu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sir_ako

Aktif Üye
........Part ..1....Parcala behcet...
.......Simdi bu basligi okuyunca biliyorum biraz guldukten sonra ya, boyle bir sey olurmu diyeceksiniz degilmi, Evet dunyayi kurtaran adamin oglu oluyormus,ako_hox,da trafigi durduran adamin oglunu yaziyor, demekki oluyormus..
......Behcet efendi cok hizli sofordu,yerine gore taksi,minibus ve dolmus kullanirdi,masallah kirkbir kere masallah cok hizli sofordu,bir kac araci hurdaya cikardi, bir kac kaza yapti,arac sahiblerinin baslarina buyuk masraflar acti,evet hizli sofordu vesselam, kasabada koseleri hizla donerken teker sesleri elli metre uzaktan duyulurdu, sebeb oldugu kazalardan, hurdaya cikardigi arabalardan dolayi kasabali kendisine < parcala behcet> lakabini takmislardi, ickide icerdi,ictikten sonrada direksiyon basina otururdu,lakabinin basina birde sarhos kelimesini ilave etmislerdi,....Kasabada sofor behcet diye sorulunca kimseler onu tanimazdi ama sarhos parcala behcet diye sorulunca onu tanimiyan yok gibi sayilirdi.
.....Aksi adamdi parcali behcet, iri yari cusseliydi,kirpi gibi saclari vardi birde uzamis biyiklarini cenesinin kenarindan asagi sarkitmisti,kimileride ona pis biyik behcet diyorlardi,behcet,de fazla tahsil ve kultur yoktu,onunla konusanlar munakasaya girmek istemezlerdi,cogu zamanlarada soylenenleri ters anlar ve kavga cikarirdi,iri yari oldugu kadar da cesaretliydi, kafasi dondugu zaman uc bes kisinin ustune atilir dovmeye calisirdi, kasabanin halki onun bu kotu huylarini bildikleri icin ters tarafina dusmek istemezlerdi.....................Parcala behcet bir kac taksi ve minibusu hurdaya cikardiktan sonra mal canin yongasidir diyen arac sahipleri vasitalarini parcala behcet,e vermediler, oda issiz kalmamak icin pek hosuna gitmese bile sinif atlayip kamyon suruculugune basladi.Insaatlara kum ve cakil tasiyan 40 tonluk bir kamyonda soforluk yapmaya basladi,....Kullandigi kamyon kucuk araclar gibi ona zevk vermiyordu, koselere hizli giremiyordu,musterileriyle dalasamiyordu, istedigi gibi surat yapamiyordu,cok hoslanmamasina ragmen kendine bir eylence buldu , onunde yavas suratle giden araclarin dibine kadar sokuluyor sonra bir anda havali kornalarini otturuyordu, zavalli arac sahipleri birden neye ugradiklarini anlamayip cok korkuyorlardi.iyi eylenceydi parcala behcet icin.
........Ickili olarak kamyon surdugu bir gunde onundeki kucuk araca sinirlenip kovalamaya basladi, kosedeki virajda kucuk araba kolaylikla siyrildi, kirk tonluk kamyon viraji alamadi ve biriketten yapilma bahce duvarini yikip iceri gitti, 20 santim daha gitseydi az daha yatak odasina davetsiz misafir olarak girecekti,hele bir diger seferinde frene basmakta gec kalinca benzincinin 3 pompasini yerle bir etti, kimi zaman polis karakollarinda sabahladi, kimi zaman mahkemeye verildi, sansli olarak her seferinde pacasini kurtardi..

..........Bir lokantada ogle yemegini yerken bir kac duble yeni raki ictikten sonra kamyonuna atlayip ana yol uzerindeki insaata 35 ton kum goturmek uzere yola cikti.santiyenin kapsindan iceri geri geri girmesi lazimdi, ana yolu karsidan karsiya kesip manevra yapmaya basladi,rakiyi biraz fazla kacirdigindan dikiz aynalarindan arkasini iyi goremiyor ve cok yavas hareket ediyordu,iste bu ara sabirsiz bir arac sahibi,hadi acele et be arkadasim bizimde gidilecek yerimiz var der gibisine kornasina basti, vay senmisin efendim parcala behcete korna calan, ictigi rakinin tesiriyle tam yarim akil olan parcala behcet ofkeyle arabadan asagiya inip, korna calan adamin arabasini yumruklamaya basladi icerde kadin ve ikide cocuk vardi, parcala behcet hem kufur ediyor hemde cik ulan disari, cikda parcala behcete korna calmanin ne oldugunu sana gostereyim diyordu, zavalli adam korkudan adeta arabanin icinde kaybolmustu, Ana yol karsdan karsiya kirktonluk kamyon tarafindan kapatilmisti, her iki yonde arabalar kuyruk olamaya basladilar bir kac sofor arabalarindan inip parcala behcet,e soylenmeye basladilar, dakikalar gectikce soforler daha da kalabaliklastilar, behcetin tepesi atmisti ama karsisinda cok insan vardi, uzerlerine atilip onlari dovecek cesareti kendinde bulamiyordu, yavas adimlarla kamyonuna cikti, sonra biraz ileri biraz geri yapti,daha sonra damperi kaldirip 35 ton kumu ana caddenin kenarina doktu ve yol tamamen kesildi.kendini arabanin icine kitledi, ve heyy  benim tepemi attirdiniz bende yolu kapadim, keyfim oluncaya kadar da acmicam diye bagirdi, disardak kalabaligin ofkesi gittikce artiyor ve parcala behcete soyleniyorlardi,biraz sonra polis arabasi geldi, parcala behcet ile konusmak istediler ama o cami bile acmadi,caddenin her iki yonunde araba konvoylari olusunca haber yakin kasabalardada duyuldu,daha sonra anayolun deli bir sofor tarafindan trafige kapandigi radyo ve televizyon kanallarinda haber olarak verilmeye baslandi,tv,ciler ve gazetecilert kamyonun  yanina gelip  parcala behcetin resimlerini cektiler,karsisinda flaslar parlayinca oda parmaklariyla biyiklarinin uclarini kivirip , cirkin cirkin siritiyor ve gazetecilere poz veriyordu,..polis ve diger suruculer her ne kadar bagirip cagirip tehdit etdiyselerde parcala behcetin umurunda olmadi, yol benim kamyon benim,keyfim gelince yolu acacagim diye cami aralayip disardakilere bagirdi.........Bir saat sonra cok buyuk bir askeri buldozer gelip koca kamyonu kenara itti ve yolu trafige acti, iki polis de zar zor behceti  ikna edip kamyondan cikardilar ve bileklerine kelepceleri gecirdiler.
...Aksam tv,haberlerinde olay yayinlandi, trafigi durduran deli sofor diye parcala behcetten bahsettiler.sabah gazetelerindede boy boy resimleri cikti.
...

......Part....2.....Camur sevket........

...Parcala behcet kisa bir hapislikten sonra hur oldu, ama valilik tehlikeli sofor damgasini vurup ehliyetini iptal etti. boylece parcala behcet,de  cok sevdigi soforlugu birakip balikciliga basladi......Evet hani bazi meslekler vardir, dededen babaya,babadanda ogula gecer.iste bunun gibi parcala behcetin oglu $evketde  baba meslegini secip soforluge basladi,masallah nazar degmesin sevketinde babasindan asagiya kalir yeri yoktu, saniki hik demis babasinin burnundan dusmus gibi oda cok hizli sofor oluvermisti,Taksicilik yapiyordu, taksisine binen musteriler mideleri kabarmadan inmiyorlardi, oda babasi gibi koseleri cok hizli donuyor, musterileri koltugun bir ucundan obur ucuna gonderiyordu,....Cogu zamanlaer heyecana gelir ve heeeyyyyttt ben trafigi durduran parcala behcet,in oglu sevketim diye nara atar ve kendine acayip bir hava verirdi..
.....Ne diyelim baba hizli sofor olurda oglu olmaz-mi  ayni zamanda babasi gibi cok aksi ve lanet insanin tekiydi, oda ilk okulu zar zor bitirmisti, hanyanin ve konyanin nerde oldugunu bilmiyordu.,,zaman zaman konusurlarken konuyu iyicene anlamadan kabariri ve sinirlenir tatsizlik cikarirdi babasi gibi iri yari olmasina ragmen babasindaki gozu peklik yoktu,bilip, bilmedigi seylere karisip ukelalik yapar, kimi zaman dayak atar, kimi zamanda bir gozu sis ve morarmis, iki disi dokulmus halde eve donerdi.Bilmedigi anlamadigi seylere burnunu soktugu icinde kasabali ona camur sevket lakabini takmisti.

......Gunlerden bir gun camur sevket arabasina aldigi yolcusunu uzun yollardan dolastirmaya basladi, arka koltukda oturan yolcu bak arkadasim beni su caddeden goturursen cok memnun olurum cunku acele  isim var en kisa zamanda orda olmak istiyorum dedi.... Camur sevketin ukelaligi tuttu, ve bak hemserim ben bu kasabayi avucumun ici gibi bilirim, seni en kestirme yoldan goturuyorum dedi, aslinda bir kac kurus fazla para almak icin yolu uzatiyordu.Yolcu sertleserek bak arkadasim ya benim dedigim yoldan git yada burda beni indir  dedi, bu seferde camur sevketin tepesi atti, aniden arabayi kenara cekti adama hadi in asagiya ulan diye bagirdi sonra bagaji acip yolcunun kucuk valizini yol kenarina atti,sonrada  parasini istedi, yolcu beni istedigim yere goturmedin, tam ucreti hak etmedin diye yari parasini uzatti, camur sevket yolcuya bir hayli hakaret etti sonra arabasina atladi hareket ederken cok agir bir kufur savurup eliylede cirkin bir isaret yapti,cok sinirlenmisti ama adam iri yariydi ustune atilip yumrukliyacak cesareti kendinde bulamadi..
......Yolcu bir baska taksi cevirip kasabanin karakoluna gidip camur sevketten davaci oldu, kendisi taninmis bir avukatti, Bas komser telsizle yollardaki ekiplere haber verip  numarali taksi soforunun yakalanip en kisa zamanda karakola getirilmesini emretti.....Camur sevket sakin sakin taksisini surerken arkasinda bir polis arabasi belirdi ve sirenle durmasini istedi, camur sevket heyecanlandi ve taksiyi kenara cekti, yanina yaklasan polise siritarak beni niye durdurdunuz diye sordu, polis memuru nazikce komserim sizi istiyor, arabayi kitleyiniz ve benimle geliniz dedi, polis bir yandanda kelepcesini cikariyordu.....Camur sevket bir anda panige kapildi ve gaza yuklendigi gibi kacmaya basladi, giderkende ,,,heeeyyytttt ben trafigi durduran parcala behcetin oglu camur sevketim,naahhhh beni yakalarsiniz diye naralar atmaya basladi,,,, Avini elinden kaciran devriye polis telsizle hemen yardim istedi ve camur sevketi kovalamaya basladi, camurda babasi gibi yarim akilliydi, neden ve nereye kactigini kendi de bilmiyordu,bes dakika sonra camur sevketin arkasina bes tane  polis arabasi takildi, mavi kirmizi isiklarini yakip sirenlerini otturuyorlardi, takip,i karakolda telsiz basinda  izleyen komser isin tehlikeli olmaya basladigini anlayinca takip konvoyuna bir cankurtaraninda katilmasini istedi biraz sonra bir cankurtaranada konvoya dahil oldu, camur sevket suursuzca kaciyor bir suru arabalarda onu kovaliyordu, akilli komser b u islerde tecrubeliydi, belki kaza olur ve yangin cikar diye dusunerek takibe birde yangin sondurme araci ilave etti,...korkunc takip yakin kasabalardada duyuldu bir cok polis arabasida takibe katilmak veya yol kesmek icin hazir durumda bekletilmeye baslandi,,,camur sevketin arkasi renk arenk isiklarla doluydu, birazdan yukseklerden bir polis helikopteri takipe katildi arasira alcalip, cok tehlikeli is yapiyorsun, baskalarinin da hayatlarini tehlikeye sokuyorsun diye operloruyla bagiriyordu, ama camur sevketin hic bir sey umurunda degildi,kactikca zevk duyuyordu,,,,Heeyyyyttt ben trafigi durdurmus adam parcala behcetin ogluyum,olmek var durmak yol diye bagiriyordu, birazdan bir de televizyon kanali haber helikopteri takipe katildi, arasira alcaliyor kameraman,i cekim yapiyordu, buyuk takip  butun yurt televizyonlarinda gosteriliyordu, akilli komser takip,e birde kurtarici aracinin katilmasini istedi, elli klometre otede yol daraliyor ve bir kopru agzina geliniyordu, komser bu koprun agzinin polis arabalari tarafindan kapatilmasini emretti. Camur sevket kaciyordu, arkasindada koca bir polis ordusu onu kovaliyordu, kazaya sebebiyet vermemek icin polisler ihtiyatli davraniyorlardi, karsilardan araba gelmeyince camur sevket ilerde yolun kesilmis oldugunu anladi, kaciyorum ama nereye kaciyorum diye dusunmeye basladi, gozleri benzin gostergesine gidince benzini cok az kaldigini gordu,,gitmekde oldugu yolun solu yamacti kacilacak bir yeri yoktu, sag tarafinda da koca bir nehir yola paralel olarak gidiyordu, iki arada kalmisti, kopruye yaklasinca yolun kesildigini gordu, cok siki bir fren yapti araba oldugu yerde 180 derece dondu. sagina soluna bakti onunde ve arkasinda polis doluydu, solu dag yamaci sagi nehirdi,,,,,birazcik dusundu dusunmeye bile vakti yoktu, arabasinin direksiyonunu nehir yonune cevirdi,sonra heeeyyyyyytttt ben trafigi durduran adam parcala behcetin oglu camur sevketim bende babam gibi tarihe gececegim diye nara.yi bastiktan sonra gaza yuklendi kucuk bir kaldirimdan atladiktan sonra arabasiyla nehire uctu, saap diye suyun ustune oturdu, allahtan nehirin sulari cok yuksek olmayip kapi hizasina kadar geliyordu, biraz sersemledi, sonra kendine geldi,iki kurtarici ellerindeki iplerle taksinin yanina geldiler, biri elindeki cekicle  cami kirdi, sonra dort kuvvetli el  camur sevketi arabadan cikardilar, bu arada bir kac tv, gorevlisi kayit yapiyordu,camur sevket kameralari gorunce siritmaya basladi, heh heh heee, iste bende babam gibi meshur oldum diye soylendi, arkadanda heeeyyytttt ben trafigi durduran adam parcala behcetin oglu camur sevketim diye bagirmaya basladi, iki kurtarici camur sevketi kiyiya cikardilar,kendisini bekliyen polislerde bileklerine kelepceleri gecirip cankurtaranin icine attilar.

...Ako_hox tarafindan yazilmistir. fiction.
Okuyanlara cok cok tesekkurler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...