Tercih ettiğimiz renkler

Kalpsiz

Yeni Üye
Tercih ettiğimiz renkler, ruh halimizi yansıtan bir aynadır adeta. Ama çift yönlü bir etkiye sahiptir renkler; duygularımızın bir yandan dışa vurulmasını sağlarken, bir yandan da psikolojimiz ve fizyolojimiz üzerinde olumlu ya da olumsuz değişimler yaratırlar... Peki her bir rengin, aslında ne anlattığını biliyor musunuz?

Renginiz kırmızıysa

Bir numaralı enerji kaynağı olduğu için hareketli ve tutkulu birisiniz. Ama bazen insanları kırdığınız olmuyor da değil. Ancak neşeli ruh haliniz, onları geri kazanmanızda yardımcı oluyor.

Renginiz yeşilse

Baharın müjdecisi olan yeşilin, üzerinizde sakinleştirici bir etkisi var. Dengelisiniz ve karşılaştığınız sorunları kolaylıkla çözebiliyorsunuz. Ama, çok fazla yeşili tercih etmeniz, sizi tembelliğe ve uyuşukluğa itebilir.

Renginiz eflatunsa

Fazlasıyla toleranslı bir insansınız. Sabrınızı son ana kadar korumasını biliyorsunuz. Kimsenin canının yanmamasına özen göstermek koşuluyla düşüncelerinizi rahatlıkla ortaya koyabiliyorsunuz. Hayal gücünüzü de unutmamalı.

Renginiz turkuvazsa

Herhangi bir tartışma ya da çatışmada sinirleriniz hemen bozulmaz. Ama hata yapmaktan öyle çekiniyorsunuz ki, bazen kimi şansları değerlendiremiyorsunuz. Kendinize güvenmek konusunda bir adım atın.

Renginiz pembeyse

Aşk acısı çektiğinizde hemen ona sarılıyorsunuz. Çünkü o tam bir teselli rengi. Bu arada çevrenizdeki insanların iyi olması, sizin de iyi olmanızı sağlıyor. Tüm bu vericiliğinize karşın, ara sıra kendinizi de birinci sıraya koymayı unutmayın.

Renginiz maviyse

Neden - sonuç ilişkisine çok önem veriyorsunuz. Yaşadıklarınızdan, yarattıkları etkileri dikkate alarak bir sonuç çıkarıyorsunuz. Bu arada küçük bir ipucu, sevdiğiniz mavinin tonu ne kadar açıksa, o kadar rahat bir insansınız demektir.

Renginiz turuncuysa

Tuttuğunuzu koparıyor ve verdiğiniz sözü hemen eyleme dönüştürüyorsunuz. Enerji dolu oluşunuz herkesi etkiliyor. Ama bu hareketlilik, bazen sevdiklerinize sıkıntı yaratabilir. Turuncunun en büyük etkisi ise olaylar karşısında doğru düşünmenizi sağlamasıdır.

Renginiz sarıysa

Olumlu düşünmek tam sizi tarif ediyor. Bunu etrafınıza nasıl yansıtacağınızı da gayet iyi biliyorsunuz. Sizin için iyi bir yemek ya da güneşli bir havada yapılacak küçük yürüyüşler bile mutluluk kaynağı.

Chica

Aktif Üye
Renginiz pembeyse

Aşk acısı çektiğinizde hemen ona sarılıyorsunuz. Çünkü o tam bir teselli rengi. Bu arada çevrenizdeki insanların iyi olması, sizin de iyi olmanızı sağlıyor. Tüm bu vericiliğinize karşın, ara sıra kendinizi de birinci sıraya koymayı unutmayın.

alla alla bu kadar tutcaını düşünmemiştim :))
tşkler

canik

Yeni Üye
eeee ben burdaki tüm renkleri sefiyom nolcek şimdi
gökkuşagı rengi ni anlatan bi yazı yok mu :(

gökkuşağı ?  :D

Aragorn

Aktif Üye
Renginiz maviyse

Neden - sonuç ilişkisine çok önem veriyorsunuz. Yaşadıklarınızdan, yarattıkları etkileri dikkate alarak bir sonuç çıkarıyorsunuz. Bu arada küçük bir ipucu, sevdiğiniz mavinin tonu ne kadar açıksa, o kadar rahat bir insansınız demektir.

KaraGözlüm

Yeni Üye
Renginiz pembeyse

cok dogru bi yazi paylasimin süper tskler ;)

BY_KRAL_ASKER

Aktif Üye
Renginiz kırmızıysa

Bir numaralı enerji kaynağı olduğu için hareketli ve tutkulu birisiniz. Ama bazen insanları kırdığınız olmuyor da değil. Ancak neşeli ruh haliniz, onları geri kazanmanızda yardımcı oluyor.

Bilmem doğrumu acaba
kahkaha4kg.gif
kahkaha4kg.gif
Paylaşımın için tşk ler kalpsiz ;)

Saripapatya

Aktif Üye
Renginiz kırmızıysa

:dance :dance  falla sanirim oyleyim ... ama beni taniyanlar daha iyi bilir tabee  :dance :dance

delikiz

Aktif Üye
Renginiz maviyse

evet işte bu ben:))

canik

Yeni Üye
  :canik  gökkuşağı dedim yaa alaalaaa :canik bang bang bang

bak hiç duyuyomu :?  :(

3va

Yeni Üye
Renginiz maviyse

;)

green

Aktif Üye
Renginiz yeşilse

Baharın müjdecisi olan yeşilin, üzerinizde sakinleştirici bir etkisi var. Dengelisiniz ve karşılaştığınız sorunları kolaylıkla çözebiliyorsunuz. Ama, çok fazla yeşili tercih etmeniz, sizi tembelliğe ve uyuşukluğa itebilir.

bencede :D :D

Kabaracı

Aktif Üye
Renginiz kırmızıysa

Kalpsiz

Yeni Üye
7148vt.jpg

Dünyanın bütün renkleri bir gün bir araya toplanmışlar ve hangi rengin en önemli en özel olduğunu tartışmaya başlamışlar :

YEŞİL demiş ki:

"Elbette en önemli renk benim..ben hayatın ve umudun rengiyim..çimenler,ağaçlar,yapraklar için seçilmişim..Şöyle bir yeryüzüne bakın, her taraf benim rengimle kaplı..."

MAVİ hemen atılmış:

"Sen sadece yeryüzünün rengisin..ya ben? Ben hem gökyüzünün hem denizin rengiyim. Gökyüzünün mavisi insanlara huzur verir, ve huzur olmadan siz hiçbir işe yaramazsınız"

SARI söz almış:

"Siz dalga mı geçiyorsunuz? Ben bu dünyaya sıcaklık veren rengim..güneşin rengiyim.. ben olmazsam soğuktan donarsınız hepiniz"

TURUNCU onun sözünü kesmiş:

"Ya ben?? Ben sağlık ve direncin rengiyim...insan yaşamı için gerekli vitaminler hep benim rengimde bulunur..portakalı, havucu düşünün.. ben pek ortalarda görünen bir renk olmayabilirim ama güneş doğarken ve batarken gökyüzüne o güzel rengi veren de benim unutmayın"

KIRMIZI daha fazla dayanamamış:

"Ben hepinizden üstünüm!!! Ben kan rengiyim!! Kan olmadan hayat olur mu!! Ben tehlike ve cesaretin rengiyim!!! Savaşın ve ateşin rengiyim!! Aşkın ve tutkunun rengiyim!!!Bensiz bu dünya bomboş olurdu!!!"

MOR ayağa kalkmış:

"Hepinizden üstün benim.. ben asalet ve gücün rengiyim. Bütün krallar, liderler beni seçmişlerdir.. ben otorite ve bilgeliğin rengiyim, insanlar beni sorgulamaz.. dinler ve itaat ederler"

ve bütün renkler hep bir ağızdan kavgaya tutuşmuşlar... her biri diğerini itip kakıyor "En büyük benim" diyormuş... derken.. bir anda şimşekler çakmış ve yağmur damlacıkları gökten düşmeye başlamış. Bütün renkler neye uğradıklarını şaşırmış, korkuyla birbirlerine sarılmışlar.

ve YAĞMUR'un sesi duyulmuş...

"Sizi aptal renkler, bu kavganızın anlamı ne, bu üstünlük çabanız neden? Siz bilmiyor musunuz ki her biriniz farklı bir görev için yaratıldınız, birbirinizden farklısınız ve her biriniz kendinize özelsiniz. Şimdi el ele tutuşun ve bana gelin"

Renkler bunun üzerine kendilerinden çok utanmışlar.. el ele tutuşup birlikte gökyüzüne havalanmışlar ve bir yay seklini almışlar.

Yağmur onlara "Bundan böyle " demiş. "Her yağmur yağdığında siz birleşip bir renk cümbüşü halinde gökyüzünden yeryüzüne uzanacaksınız ve insanlar sizi gördükçe huzur duyacaklar, güç bulacaklar. İnsanlara yarınlar için umut olacaksınız. Gökyüzünü bir kuşak gibi saracaksınız ve size G Ö K K U Ş A Ğ I diyecekler. Anlaştık mı?"

Bu yüzden ne zaman dünyamız yağmurla yıkansa, ardından gökyüzünde G Ö K K U Ş A Ğ I belirir.

Biz de gökkuşağındaki o renkler gibi birbirimizden farklıyız ve hepimiz özeliz. Bunu bilerek etrafımızla uyum içinde yaşamalıyız."Canik bu Sana" :)

canik

Yeni Üye
canik çok sağol işte gökkuşagı renklerinin varkı  :$  :alkis  :$  mersi canik

derin***

Yeni Üye
Renginiz kırmızıysa

sağol kalpsiz ;)

gamzecansu

Yeni Üye
Renginiz maviyse

saollll

Aşkyıldızı

Aktif Üye
                  BAZEN  ÇOK KARAMSAR  OLUYORUM
                  ELİMDE  DEĞİL
                  DÜNYAYLA  BAŞA ÇIKMAK  ZOR
                  NE KADAR  ÇABALASAK DA
                  BİLEMİYORUM  BÖYLE  GÜNLERDE  NE  RENK
                  TERCİH ETMELİ...AMA..NEDENSE  İÇİMDEN 
                  SADECE  SİMSİYAH  GİYİNMEK  GEÇİYOR.. B)    B)