TaRTıŞMa[SeVMeK SuÇ MuDuR? YaDa SeVMeK HaTa YaPMaK MıDıR?]Herkes Katılsın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MaSuM_PReNS

Aktif Üye
Evet arkadaşlar işte çok tartışılması beklenen çok ilginç bir konu size hepinizden yorumlar bekliyorum fikiriniz düşünceniz ne olursa olsun hemen paylaşın...

;)Sevmek Suç Mudur? Yoksa Sevmek Hata Yapmak Mıdır? ;)

Gelsin Şimdi Yorumlar...

pumacell

Aktif Üye
günümüzde parası olmayan karizması olmayanlar için sevmek suç(benim için geçerli bu madde)
sevipte karşılık bulamayanlar içinde sonradan düşünüldüğünde büyük bi hata(buda benim için geçerli bi madde)

ellerine sağlık mehmet kardeşim benim yorumum bu

Kalpsiz

Yeni Üye
Şuan için Dünyanın En Güzel Şeyi gibi duruyor ama ilerisi hakkında düşüncelerim nasıl değişiriz bilemem.. hayat bize neler getirir bilemiyoruz

MaSuM_PReNS

Aktif Üye
Ya arkadaşlar bunlar bence basit yorumlar siz de daha farklı yorumlarıda yokmu mesela mustafa abimin dediğine göre para karizma bece bunlar bir sevgiyi satın alamazlar sevginin yerinide tutamazlar sonsı...

gelelim ibonun dediğini evet karşılık bulunca yada sevilince gerçekten dünyada onun yerini hiç birşey tutamaz ama yine karşılık bulmayınca acı verir belki insana ama çektiğin acıdan bile zevka alırsın mutlu olursun yani....

Bence sevmek şu anda tek kelimeyle yani bizim şu andaki dünyamızda insanların birbilerine karşı olan davranışlarına bakarak söyleybilirim ki[yorumum sürekli değişecek bu konuya] sevmek şu adan hata yapmak en azından dünyanın şu anda ki haline göre yani...

ama yorumlar daha çok bence farklı yorumlarınız yokmu sizinde...

KaraGözlüm

Yeni Üye
sevmek .. haklisin aslinda su an icin bakarsak dünyaya "hata" oluyor. Ask denilen sey zaten yok ortalikta duygular karisiyor okadar. yani sonucta oda bitecek ama bunun farkinda olamiyoruz cünkü karmakarisik duygular icinde oluyoruz "ask"a kapilinca. sadece o ani yasamak kaliyor insana. Sevmek sucmu. hayir. suc tabiki degil. bence sadece hata. neden suc olsunki herkes sevebilir...

Karsiliksiz sevmekde ayni sekilde bir hata oluyor. Ama bu insanin gözünü aciyor ve bu sekilde insan hayattan tecrübe sahibi oluyor. Birdahaki sefere daha güclü oluyor. Yani o yönden positif bile bakabiliriz platonik asklara...

Ve para bence hicbir zaman sevginin yerini alamaz ve parayla sevgi kazanilamaz. cok sacma..

canik

Yeni Üye
:S :S konu dağılmış mı ne para nerden girmiş araya  çık aradan  kardeşim . :) tabikide espiri  ;) nese konuya dönelim para çalışılarak kazanılan bir araçtır.  madem hayat müşterektir diyosak o zaman bunu bir kişi değilse bile 2 kişi rahatlıkla hayat mucadesine girebilir değilmi anlayış şart tabi toplumumuzda kadının yeri
her zaman evidir zihniyeti düşünülüyo her nedense fakat kadın dışardada çalışarak evine katkıda bulunmayı eşine yardımcı olmayı  ister. aslında çalışarak sırtına daha fazla yük yüklemiş olmuyomu. bu da fedakarlıktır bence  ;) zaten kadın anne / anne fedakarlık demektir :) fakat erkeklerdede şöyle bir düşünce oluştu yani kadın çalışır , kazancı olursa beni ezer bende kazanıyorum der, kendi başına kariyer sevdasına  aile huzurumda dağılır vs vs evet bunları yapan yokmu var tabikide işte dünyanın çivisi çıkmış bir kere . iyi düşünüp  karşındaki kişiyi iyi tanımalı yanlış yapmamak için çaba göstermeliyiz
unutulmamalı ki kimse 4 / 4 lük değildir

para mühim değil önemli olan aşkımız ben buna inanmıyorum arkadaşlar para yüzünden bu gün bir çok aile mahkeme kapılarında .buda önemli bir ayrıntıdır :(

dış görünüş/ karizma bunlar geçici şeyler  bence insanın huyu güzel olsun zaman insanları dahada fazla olgunlaştırıyo zate :)

sevmek tabikide suç değil sevgisiz yaşanmaz  aşk bunlar çok değerli duygular yaşanması gerkiyosa yaşanıyo bitmesi gerekiyosada bitiyo. hangimizin elinden  ne geliyoki olaylar kendiliğinden gelişiyor  önemli olan insanın kendine olan saygısını kaybetmemesi. geriye döndüğünde pişmanlıklar olmamalı

sevmek suç değildir/ sevilmek güzeldir.
allah herkesin kalbine göre versin inş ;)  love :))

Aragorn

Aktif Üye
Yorumsuz Bırakıyorum Bu Konuyu

Yeterince Sol Yanım Acıdı Zaten

Bundan Sonra Yanmasına İzin Vermicem

Saripapatya

Aktif Üye
Sevmek sucmudur, yada sevmek hata yapmakmidir..

sevmek diyince insanin aklina hemen guzel seyler gelir.. birlikte vakit gecirmek, eylenmek, gezmek tozmak, paylasmak gelir.. ama karsidan bakildigi gibi guzel bisi degildir sevmek.. sevginin askin icinde acida vardir..eski asklar cok gerilerde kaldi.. o daglari delenler felan.. simdiki asklara sevgilere bakarsak kendi adima konusuyorum.. hepsi yaLan.. bi yerden sonra bitiyor sevmek..  konuyu fazla dagitmak istemiyroum.. demek istedigim sevmek kaiten suc degildir.. herkes sevebilir.. sevgisiz hayat oLmaz zaten.. ama yeri gelyo hata olyo.. seviyorsun..karsina olmadik seyler cikiyor .. ve sen hayatinin en buyuk hatasini yapiyorsun.. ama insan hata yapa yapa ogrenyo dogrulari.. bu demek degildirki bi kere hata yaptin diye sevdin diye bidaha sevmiceksin.. tabikide sevebilirsin.. ama bu sefer adimlarini dogru atarak..

MaSuM_PReNS

Aktif Üye
Arkadaşlar hepiniz yorumlarını okudum tamam güsel söylüyorsunuz da para para bizim dünyamızda şu anda insanların düşündükleri iki şey var bence birisi para diğeride ben nasıl etsemde kendi menfatimi koruyup rahat bir hayat sürsem insanların bence %90 nı bunu düşünüyor yani kimse kimsenin duygusuna yeteri kadar önem vermiyor anlaşılacağı gibi belki bunu bizde yapıyoruz yapmıyoruz demiyorum belki yapıyoruz yaptıkta belki farkında olmadan ama şu andaki dünyamızda cebinde paran varsa aşkta senden yana sevdada senden yana insanlarda senden yana ama paran yoksa yada ne bilim hep fırsatçı insanların içine düştüysen senin duygularının hiç bir değeri kalmıyor ben bunu çok yaşadım yaşıyorumda hala şu anda...

yaşatıyorlar ben elimden geldiğince ne kdar güleryüzlü olsamda onlar yapacaklarını yapıyorlar...

neyse demem odur ki insanlar dediğim gibi belki eskiden bu kdar değildi ama şu anda anlattığım üzere paran varsa herşey her duygu her insan her türlü imkan senden yanadır ama yoksa  artık söyleyecek tek şey kalıyor geriye allah yardımcınız olsun...

Saripapatya

Aktif Üye
iyide masum presim.. bu konuda para ile bisi sorulmamis .. sevmek sucmudur yada hata yapmakmidir .. soru aynen boyle.. yani konu gittikce dagiLmis.. tamam senin dedigin konuda onemli.. menfaat konusu cikar konusu.. herkesin basina geLyo bu gunlerde.. bende yorumumu acikcasi soruya gore yapmistim..

:)

MaSuM_PReNS

Aktif Üye
Ya sarıpapatyacım tamam ben ona bişi demedim sadece arkadaşlar sevmenin içinde paranın ne kadar önemli yer tuttuğuyla ilgili bişiler yazmışlar bende onlara cevap vermek için bu kadar ayrıntıya girdim...

Ama bence şuanda en azından şu anki dünyamızda sevmek suç sayılıyor bence hemde hata yapmak oluyor bu benim fikrim katılan yada katılmayanlar olabilir...

GipaRT

Aktif Üye
Sevmek ne suctur ne de hata yapmaktır.

derin***

Yeni Üye
sewmek suç değildir,hata değildir,hata olan yanlış insanı yanlış zamanda sewmek...tabi sewiyosun bunun hata olduğunu çok geç anllıyosun yada anlamk istemiyosun...sewmek suç değil hata değil...SEWMEK ÇOOOK GÜZEL BİŞİY...benim fikrim bu :-\

C

C@NiK

sen sus tabe otur yerine bakem önce şu saçlarını tara demi bi topla arkaya doğru toka veremmi :D :D ;)

derin***

Yeni Üye
bende bu sevmek konusunda çok hatalar yaptım,ve onun acısını çekiyorum şuan yani yanlış bi insanı sewdim:(

dengesiz

Yeni Üye
bence sevmek suc degıl hata da degıl....bu dunyada en guzel sey asıl segı karsılıksız sunulan bır armagandır bence hıc bır karsılık beklenmez sunulurken....bunlar benım dusuncem...

iki gün çıkıpta üçüncü gün seviyorum diyorsan suçlusun.ama aldatıldığın halde(benim için )hala seviyorum diyebiliyorsan hem hata hem aptallık olur.ama olsun ben yinede deli gibi seviyorum.

ha unutmadan ellerine sağlık........

canik

Yeni Üye
zaman aşımına uğramıştır.ARŞİV

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...