sizce AŞK nedir?????

derin***

Yeni Üye

•  bekir ve gözder : aşk bize göre fedakarlık ve sevgiden olur ve aşk bizce bu iki şey tamamlar

•  kasap orhan : bence aşk biribirizi sevmektir değerini bilmektir Allah kimseye aşk acısını vermesin

•  deryaakay : bazen ona hiç ulasamayacağını bile bile gözü kara onu yıllarca;bazen isyan edip,ama vazgeçemeden beklemektir.Enazından ben böylesini yaşıyorum.....yinede güzel beeeeee

•  ismail : AŞKI YAŞAYANBİLİR AŞK SONUNUN NE OLDUĞUNU BİLMEDEN ÜSTÜNE KOŞARAK GİTMEKTİR.HE VALLA

•  cerkez : sonu gözükmeyen bir okyanustur.eğer önceden aşk denizinde yüzme gibi bir antremanın varsa sonuna kadar gidersin eğer ilk defa yüzersen kıyıdan 10 metre sonra boğulursun.nokta

•  alper : aşk dediğin karşındaki kişiden karşılık beklemeden onu unutana kadar sevmektir

•  freshlove : Aşk göktebirbirine çarpan ikibulut gibidir.Biranda her yeri aydınlatırve büyük ses getirir.insanlar ya hayretle izler yada korkuyla bakarlar.

•  bossali : İnsan Aşıkolacağına üzerinden damperlikamyon geçsin dahaiyi :)

•  nuray : Kendin olamamaktır

•  mergin : sevilmezken bile sevebilmektir aşk ama hiç gerek yok sevmiyorsa unutma yoluna git unutuyorsa sen de unutabilirsin

•  adamın biri : aşk aşktır.aşkın tanımını yapmak aşkı yaşamktır

•  sercan : hissetmediğin hisleri hissetiğini hissettiğin anda hissettiği his aşktır galiba..

•  birsen : aşk iki kişiyle yaşandığı zaman mutluluk karşılıksız olduğu zaman acı dır..

•  erdal : aşk güneşli bir havada sırılsıklam ıslanmaktır

•  polat : aşk içi su dolu bir kaba benzer

•  ASLI : Ask tutkudur..

•  ömer faruk : bence aşk ateşten bir gömlektir.insanlar gerçek aşk için seve seve canını bile vermelidir..

•  muchul : ask dünyanın en güzeli

•  Şefik : Aşkın tanımı olmaz, bence aşk; belirlenemeyen bir duygu yoğunluğu diye adlandıra biliriz.

•  ALİ 20 : Aşk asla gerçek değildir.Sadece bir oyundur.İnsan beyninin insana oynadığı bir oyun.Aşk sadece elde etme arzusudur.İnsan elinde olan şeylerden çabuk bıkar.Bu yüzden aşkın ömrü kısadır.Boşuna inanmayın çabuk geçer...

•  hüseyin : aşk iki kişinin birbirini sevmesidir

•  oğuz : bitmez bir mutluluktur

•  Aylin Aydın : Aşk tek taraflı yaşanan bir duygudur...

•  cenk : ask paradır paran varsa askında var paran yoksa askında yok

•  hasan : sevdiğin yanında olunca ölümün bile anlamsız gelmesidir.

•  _EL!F_ : Aşk tutku!Aşk düşünmek!Aşk hissetmek! Ve Aşk VEREBİLDİĞİNCE HEYECAN:::

•  hasan : aşk,sevdiğini ölüme kadar yanında istemektir.

•  umut : aşk anlatılmaz yaşanır...!!!!!

•  yunus : AŞK GÜVENMEKTİR, AŞK FEDAKARLIKTIR, AŞK HAYATA BAGLANMAKTIR...

•  eren : aşk bir deliliktir.

derin***

Yeni Üye
EVET ARKADAŞLAR SİZCE AŞK NEDİR???
YORUMLARINIZI BEKLİYORUMM.... :)

C

C@NiK

yok canım
bölümüne taşındı sen serbest kürsüye atmıştın sorun yok ;)

emeğine sağlık bu arada :)

Angel

Üye
ask aci saraptir,kadehi dudaktir,icersen izdiraptir....

3va

Yeni Üye
alper : aşk dediğin karşındaki kişiden karşılık beklemeden onu unutana kadar sevmektir

alper doru demiş ;)
aşkla ilgili pek yorum yapmiim ben :)

azat arkadaşım sohbet edilmiyo burda :$

online sohbete buyrun ;)

INTEGRAL

Üye
aşk acı çekmeyi, üzülmeyi, mahvolmayı bile bile sevmektir.

derin***

Yeni Üye
NEDİR AŞK DENİLEN ŞEY ?
Aşk cesaret ister,kocaman bir yürek ister. Aşk hayata karşı işlenilen en doğru suç ortaklığıdır, Aşk hayatın tek düzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette Aşkı suçlamak, yargılamak, karalamak inkar etmek de asla yakışık olmaz Niçin aşk? Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir şeyse nedir bu yaşanan somut acılar,güzellikler? Tek başına aşkı tanımlamak her şeyden soyutlamak mümkün mü? Hayır ! Aşk bugünlerde bazılarına göre plastikten bile yeniden yapıldı. Dünyada yaşanan suniliğe doğru gidiş aşkın etrafını sardı. Nedir şu aşk...? Aşk hayatın bize hazırladığı en güzel sürprizdir, bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir. Daha ne olduğunu bile anlayamadan onun hükümdarlığına giriverirsiniz. Aşk; en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o, adı kendisidir zaten. Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur, ''Aşık oldum'' dediğiniz an akan sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir, çünkü aşkın dili tektir. Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik,aşkın sırrını da çözerdik herhalde. Ama o zaman da aşkın insanı alıp götüren büyüsü tamamen kaybolurdu. Aşk hayata karşı işlenen en güzel ve en doğru suç ortaklığıdır, aşk hayatın bütün tekdüzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette yaşanılan aşkı suçlamak ,yargılamak, karalamak, inkar etmek de aşka yakışık kalmaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmese de, acı çekeceğini hissetse de, yarın terk edileceğini bilse de, ailesini karşısına alacağını bilse de taviz vermemeli aşkından, ''Seni Seviyorum'' diyebilmeli göğsünü gere gere. Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun doğrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur, kime karşı duyuluyorsa bu aşk, doğru insanda işte o dur. Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insanı. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya çalışmanız,bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umurunda değildir. İşte aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yürekliliğidir, belki de yeni hayata geçebilme yolu... Aşkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir...Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savun aşkını. Biliyor musunuz , hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteliğin içinde gerçek ve doğru olan tek güzellik AŞK.!!.
Lütfen ona haksızlık etmeyin ..
Aşkına sana aşık olana sahip çık ve onu kaybetme '''' SENİ SEVİYORUM '''' Demek İçin Geç Kalma ;
Sevgiyle Kal ...

ela_özlem

Yeni Üye
ya aslında ben daha bu aşkın tanımını yapamadım ama sanırım hayata bağlılık

3va

Yeni Üye
hayattan kopmak olmasın aşk denilen şey ;)

3va

Yeni Üye
Aşk sürekli vermek demek,
verdikçe çoğalmak daha fazla verebilmek demek,
sevgiliden karşılık beklemeden,
aşk için aşkta çoğalmak için sevmek demek,
pervane olmak demek.

Leyla ile Mecnun'da Mecnun Leyla için çöllere düşer görünüşte
ama aşka aşık olur ve Leyla karşısına çıkıp ben Leyla'yım beni sev dediğinde
'Sen Leyla isen içindeki kim?
İçimdeki Leyla ise sen kimsin?
der.

Çünkü hiçbir gerçek içinde büyüttüğü aşkın karşılığı olamaz.

Ferhat dağları delmeye başlar Aslı için
ama bir zaman sonra Aslı gelip "tamam olmayacak
bırak birlikte olalım" teklifiyle geldiğinde
Ferhat işini bırakmaz, çünkü artık tek amacı birini almak değildir,
halka su getirmektir.

İnanmak güç verir insana,
inandığın sürece bir gerçeğin vardır .

Birol Üzmez

derin***

Yeni Üye
tşkler verliebt çok güzel bii paylaşım buu emeğine sağlık arkadaşım ;)

3va

Yeni Üye
ben teşekkür ederim arkadaşım  ;)

gamzecansu

Yeni Üye
aşk acıyı,tatlıyı aynı anda tattıran ifade edilmesi bazen kolay bazen zor bir duygu
ama yaşayabilene dünyayı sevdirir yaşamayı beceremeyenede dünyayı zehir eder

dilerim aşk yerinde zamanında yaşanırrrr mutluluğu yakalamamızı sağlar bizeeee    :eek:k :eek:k

3va

Yeni Üye
DESTAN' Alıntı:
BENCE HEM HERŞEY YERİ GELDİĞİNDE HEM HİÇ BİR ŞEY KEFEN GİYDİĞİNDE

DESTAN öyle bi söz söylemişsin ki yorum bile yapamadım tebrikler  :eek:k