Sabir tas'ida catlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sir_ako

Aktif Üye
......Bircan,in en mutlu oldugu gun,ticaret lisesini bitirip diplomasini eline aldigi gundu,o gun kendini kuslar kadar hur hissediyordu,okulunu bitirmis yeni bir yasama adim atiyordu,evet bundan boyle kendine is bulup calisacak,kimi zaman ailesine yardim edecek,birazda hayatini yasiyacakti,ailesi biraz tutucuydu,her istedigi zaman her yere gidemezdi,yinede bir cok manalar bulup az cok serbest olabiliyordu,Mezuniyetini once bir kac arkadasiyla,sonrada ailesiyle beraber kutladi......Okullar tatil olduktan iki hafta sonra cani sikilmaya basladi ve is arayip bulmak icinde kosturmaya basladi,okulu bitirmisti ama hic is tecrubesi yoktu,her gun gazetelerin insan kaynaklari sahifelerinde is aramaya koyuldu....Bir amerikan sirketi eleman ariyordu,biraz tecrube istiyorlardi,Bircan telefon ederek randevu aldi.bir gun sonra mulakata gitti,tecrubesi olmamasina ragmen ise alindi,eve gelirken adeta havalarda ucuyordu,ise alindigi icin kendini cok sansli hissediyordu,bazi arkadaslari muracaat ettikleri islerden haftalarca cevap alamiyorlardi.

.......Pazartesi gunu ise basladi,sef once bir haftaligina onu cok tecrubeli bir elemanin yanina verdi,bir hafta sonrada kendi masasina oturdu,yaptigi is genellikle hesap kitap isleriydi,isini cok sevdi.verdikleri maasda yabana atilmiyacak kadar guzeldi....Bircan sadece 18 yasindaydi,uzerinde gencligini safligi ve masumlugu vardi,cok guzel bir kizdi,hele deniz mavisi gozleri,kendine bir baska guzellik veriyordu......Her gun bir kac sefer muhasebe kismina ugruyordu,bazen onlara bilgi veriyor,bazende onlardan bilgi aliyor,fikir danisiyordu,cunku yaptigi is ince hesap isleriydi
.......Muhasebe kisminda orta yaslarda bir genc adam vardi,gozlerini hic bircanin uzerinden ayiramiyan bekar adam evet Tayfun bey,cogu zaman is konusurlar,bazende is mevzusunun disina cikip ordan burdan konusurlar ve sakalasirlardi,Tayfun bey 33 yasindaydi,universite mezunu oldugunu soyluyordu,ama sef pozisyonunda degildi,asistan olarak calisiyordu....Tayfun bey cok guzel konusuyordu,kendisinde karsisindakine hitap etme ustunlugu vardi,konustugu zaman dinliyenleri cok oluyordu.....Bircanin bu yasa kadar hic erkek arkadasi olmamisti,ailesinden hep cekinmisti,biraz eski kafaydilar....Tayfun ve bircan gunler gectikce samimi bir havaya girdiler,sonrada beraberce cikmaya basladilar,bircan tayfuna asik mi oluyordu,bunu kendide bilemiyordu,yavas yavas sevmeye basladi tayfun beyi.adamin gercekten kibar ve durust bir gorunusu vardi.

......Bir kac sonra evlenmeye karar verdiler,Bircanin annesi ve babasi,kizim yalnislik yapiyorsun,daha cok gencsin,aranizda cok yas farki var,sonra pisman olursun,son pismanlik para etmez deyip cok nasihat ettiler.Bir ara babasi cok kizip vurmak icin elini kaldirdi ama vuramadi,karsisinda yetiskin kizi vardi....Bircan bir sefer karar vermisti,kaderimi ben seciyorum,sartlar ne olursa olsun tayfunla evlenecegim,bana mani olmayin .biz birbirimizi seviyoruz ve mutlu olacagiz dedi.Bu kararindan onu kimseler vaz geciremiyecekti.
.......Guzel bir dugunle orta yasli adam ve genc kiz  dunya evine girdiler, birbirlerine kavustular....Tayfun cok iyi ve anlayisli bir kisi olmasina ragmen icki iciyordu,cicim aylarinda ickisini azaltti,sonra da  gun gectikce dozu cogaltti..Evliliklerinden bir bucuk sene sonra bir kizlari oldu,bircan bir muddet icin isinden izin aldi bebek ele avuca gelince tekrar isine dondu...Tayfunun alkol problemi vardi,bu yuzden calistigi yerden ayrildi ve baska bir yerde is buldu,bir muddet sonrada kendilerine bir daire aldilar.....Tayfun cok ictigi icin hic bir is yerinde tutunamiyordu,is buluyor,bir muddet sonra ya isden cikariyorlar,yada istifa etmeye mecbur ediyorlardi.....cok icilen icki ve zincirleme sigara aileye huzursuzluk getirdi ve aile kavgalari alevlenmeye basladi...Bircan kendi kaderini kendi secmisti,kavgalar buyudukce her seyi sineye cekiyor,aile problemini kimselere anlatamiyor,disariya kuvvetli gorunmek icin cok caba sarfediyor,caba sarfederkende icin icin kendini yiyor ve sinirleri yipraniyordu...
.......Bircan bir daha anne olmak istiyordu,bir kizlari vardi,kizina bir kardes daha getirmek istiyordu,yasi gencti,ne zaman kocasina bahsette adam hayir olmaz sekerim,benim guvenilecek bir isim yok,kimi zaman calisiyorum,kimi zaman bosum,sen hamile kalip calismazsan evi gecindiremeyiz deyip genc kadini atlatiyordu.....Huzursuzluk uzerine huzursuzluk gelmeye basladi,ev ici kavgalari daha da siklasti,tayfun genc yasinda emekli oldu,aldigi emekli maasi,ancak kendi masraflarina ve donattigi icki sofralarina gidiyordu,kiyida kosede bir kac kuruslari birikse tayfun onu eritmek icin bir suru bahane buluyordu.....Bircan  aileyi kurtarmak icin cok caba sarfediyor,benliginden cok fedakarlik yapiyordu,ama karsisindaki hayatini paylastigi adam anliyamiyordu,anliyabilecegi tek sey raki sofralarinda muhabbet etmekdi.
......Bircan kocasinin  vurdumduymazligi,bosvericiligi karsisinda evin erkegi oldu,kocasi tayfun da tam bir alkolik insan oldu,yakinlari git tedavi gor,hem sagligin icin ,hemde ailen icin iyi olur diye  ne kadar nasihat verselerde,bir kulagindan girip oburunden cikiyordu.alkol tedavisi bir ise yaramaz,ben istersem istedigim an ickiyi birakirim diye soyleniyordu,,,Aile kavgalari gittikce siklasdi,her kavgadan sonra bircan kocasina bir sans daha veriyordu,adam bir kac gun alkol orucu tuttukdan sonra tekrar siseye sariliyordu...Evet tayfun bey emekliydi ama aldigi maas ancak kendine yetiyordu...

.....Evet 18 yasinda tayfunu sevmisti,ailesinin nasihatlerini dinlemeyip onunla evlenmisti,simdi bu sevdanin cezasini cekiyordu,evlendikleri gunden bu yana tam 18 yil gecmisti,18 yilda bircanin saclari beyazlamis ve sinirleride iyicene yipranmisti,bundan boyle kendinin pskiyatri tedavisine ihtiyaci vardi,sevdigi,gonul verdigi adam gamsiz cikmisti,aralarindaki sevgi,hurmet,karsilikli anlayis gitmis,birde evde oturupda birbirlerini anliyamayan iki yabanci gibi olmuslardi.....Kocasina cok sanslar vermesine ragmen adam ickisini sigarasini birakamamis,ictigi bir sise rakiyi ailesinden daha ustun tutmustu.....
.......Sabahin okul saatinde bircan bir kac parca esyasi ile kizini yanina alip babasinin evine dondu,bundan boyle avukatlar ve mahkemeler araya girecekti......Kendisine kapiyi acan babasi,hayrola kizim bu ne hal boyle diyince,bogazinda bir seyler dugumlendi,gozlerinden sicak yaslar dokulmeye basladi ve !!! Baba! ben sabir tasi degilim,catlamak uzereyim deyip kapinin esigine yigilip bayildi.

.....Ako_hox tarafindan yazilmistir,okuyanlara cok tesekkur ederim.( FICTION)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...