Nikahimiz Hapishanede K.....

Sir_ako

Aktif Üye
Nikahimiz Hapishanede K……

….Sezen dusunuyor dusunuyor  ama aklina iyi careler gelmiyordu,,care coktu ama sakincalarida buyuktu ,bu devirde kiselere kimselere guvenilmiyordu,kendisine verilen zaman icin-de gunler cabucak gecip gidiyordu. 22 yasina girmek uzereydi,meshur ve koklu bir sirketin muhasebe kisminda calisiyordu,Bir kac ay oncesine kadar her sey o kadar guzeldi-ki.
..Bir gun ismini bile duymadigi bir avukattan gelen mektup,yasamini degistirmis ve gunluk hayatini alt ust etmisti,mektubu okuduktan sonra gorustugu avukat Naci beyin soyledikleri ise adeta bir $oke yaratmisti ama tatli bir shock” du,bir habere sevinmis diger bir habere ise uzulmustu..Hic gormedigi, tanimadigi buyuk halasi Olmeden evvel Sezene cok yuklu bir miras birakmisti,ama Sezen bekar ise  3 ay icinde evlenmesinide sart kosmustu,Istegi yerine getirilmezse Miras hayir kurumuna gidecekti.Miras reddedilmiyecek kadar buyuktu ve memur olan Sezeni bir anda milyoner yapacakti…Avukat Naci hala’nin vekili olarak, Bu gunden itibaren sadece 90 gununuz var Sezen hanim,bu 90 gun icinde evlilik belgesini bana getirmezseniz mirasda halanizin vasiyet  istegi uzerine hayir kurumuna gidecek,simdiden size bol sanslar dilerim demisti..

…Gunlerce annesiyle-babasiyle konustu,disariya pek sir vermeden careler aramaya basladilar,En iyi, fikir birisini bulup gecici ve sartli olup evlenmekti mirasi aldiktan sonrada hic bir zaman beraber olmiyacagi kocaya biraz para verip bosanmakti, Dusundukleri zaman bu tarzinda cok sakincali oldugunu anliyorlardi, ya adam bir seyler sezerde bosanmam diye inat ederse, resmen karim deyip haklar talep ederse  cikmaza gireriz diye pek sahte evlilige-de akillari yatmiyordu…
…Otuz gun gecmis ama bir yol bulamamislardi,Sezen 22 yasina gelmis ama hic sevgilisi olmamisti,zaten bir kac sene daha evlenmeyi kafasina takmamisti, ama beklemedigi olay ise mecburen evleneceksin diyordu.Ailece sahte evlilik uzerine cok dusunduler ama kimseye guvenemiyorlardi, akrabalar arasindanda evlenmemis gencler aradilar,her seyin sonunda durumu koca adayina anlatmalari lazimdi ve  iyi niyetli akraba cocuguda olsa  paranin kokusunu alinca degisebilirdi..

…Is yerinde calisirken bile kafasi icinde milyonlar ve bir koca yuzuyordu, zaman zaman ufak tefek hesap hatalariyla  seflerinin ve arkadaslarinin dikkatini cekiyordu,kimisi Sezen hanim sizde bir degisiklik goruyoruz,yardima ihtiyacin varsa yardimci olabiliriz diyorlardi, ama o ser veriyor sir vermiyordu..
…Besinci haftaya girmisdi,bu arada Avukat Naci bey Sezene telefon edip bir gelisme olup olmadigini sordu, Sezen henuz  iyi bir haber yok,ama bir care bulacagiz insallah dedi, Naci bey, gunlerin cabuk gelip gectigini elini cabuk tutmasini soyledi…Bir hafta sonra yine Naci bey telefon etti ve randevu verip Sezeni ofisine cagirdi..
..Carsamba gunu ogle saatlerinde Sezen Naci beyin ofisine gitti, caylarini ictikten sonra,Naci bey, size bir teklifim olacak Sezen hanim, halanizin avukati olarak sizede yardimci olmaya calisiyorum,evlenme ve kendinize bir es bulmaniz icin aklima cok guzel bir fikir geldi,evleneceksiniz ve sonunda kazasiz belasiz isin icinden siyrilacaksiniz,Tabiki Cavit bey Kabul ederse , dedikten sonra kafasindan gecen projeyi Sezen,e anlatmaya basladi.

…Cavit bey, savunmasini uslendigim bir musterimdir,kendisine bir komplo duzenlendi cinayet ile suclandi,kendi dairesinde bicaklanarak oldurulmus bir hayat kadini bulundu, butun deliller Cavit beye yonelikdi,adamin sucsuz oldunu biliyordum ama mahkemede isbat edemedik tek gorgu sahidide ortadan kayboldu..Mahkeme Cavit beyi idama mahkum etti,temyiz ettik,dort hafta evvel davasi yeniden goruldu,yuksek mahkeme  karari bozmadi, Cavit bey dort hafta sonra idam edilecek,adamin sucsuz oldugunu yedigim ekmek gibi biliyorum ama akliyacak delilde bulamiyoruz,goz gore gore sucsuz adami asacaklar,icim yaniyor ama ellerim bagli..
…Simdi size teklifim,hapishanede Cavit beyi ziyaret edip kendisiyle evlenmek istediginizi ona soylemektir, adamin kaybedecegi bir sey yok,Kabul ederse hapishanede bir nikah kiyilir resmen evlenirsiniz, bir muddet sonrada Cavit bey asilinca serbest olursunuz,boylece halanizin vasiyetide resmen yerine gelir ve mirasa sahip olursunuz.
..Sezen biraz kizardi bozardi ama sonunda fikir kafasina yatti,idama mahkum olmus biriyle evelenecekti ve bir kac hafta sonrada idam hukmu infaz edilecekti.
..Sezen eve geldikten sonra durumu ailesine anlatti, biraz dusundukten sonra bu evliligin ardindan hic bir sakinca cikmayacagina inanip Sezen,e vakit kaybetmeden evlen dediler..Sezen Naci beye telefon edip hapishane ziyaretini organize etmesini rica etti.

….Cuma gunu ziyaret saatinde hapishaneye gittiler avukat olarak Naci bey gereken islemleri yapti,Ziyaretci defterini imzaladilar ve ziyaret salonuna alindilar  10 dakika sonra iki gardiyan saci sakali birbirine karismis mahkumu getirdiler,adamda vahsi bir tip vardi,asilacagini bildigi icin kendini dagitmis gibiydi, once Naci bey konustu,sonra Sezen hal hatir sorduktan sonra seninle evlenmek istiyorum, benimle evlenirmisin diye sordu,Cavit ,beklenmedik bir kahkaha atti, sonra vay be!! kucuk hanima bak,idam mahkumuyla evlenmek istiyormus, hastamisin sen yavrum,yoksa benle dalgami geciyorsun dedi..Sezen gazetelerde resminizi gormustum,icimden geldi sizle evlenmeyi dusundum dedi..Cavit hic taviz vermiyordu,bundan sonra evlense ne olur evlenmese ne olur gibi dunyaya umursamaz bir gozle bakiyordu,, Sezen yerinden  kalkarken son bir defa daha  sordu, Cavit yuru kizim yuru haydi yolun acik olsun diye soylendi…Sezenin umitleri kirilmisti, idam mahkumu onu reddetmisti, belkide adam hakliydi, ne cesit bir psikolojik baski altinda oldugunu bir kendisi birde tanri bilirdi.. Umutsuz sekilde Naci beyle kapiya dogru yururlerken…Mahkum Cavit, bir dakika bir dakika diye bagirdi.geriye donduler, Sezen adamin ne soyliyecegini cok merak ediyordu..
….Naci Sezene donup tamam tamam seninle evlenmeyi Kabul ediyorum, ama idam edilmezde burdan kurtulursam, gercekten benim karim olacaksin, sozumden cikmayacaksin,En azindan bes sene beraber yasiyacagiz,ikide cocuk istiyorum, ondan sonra ayrilmak istersen serbest olacaksin dedi…
…Sezen  sanki butun yasami boyunca kendini hic mi hic bu kadar mutlu hissetmemisti,Cavitin soyledigi seyler sanki ninniydi idamdan kurtulmak bes sene evli kalmak..yuzune butun gulumserligini takip.Benimle evlenmeyi  Kabul ettiginiz icin tesekkur ederim, burda avukatim Naci beyin onunde soz veriyorum butun sartlariniza uyacagim dedi…Cavit, bu isler sadece sozle olmaz  Sezen hanim Naci bey yazili bir sozlesme  hazirlasin, nikah kiyilirkende her ikimiz bu sozlesmeyi sahitler onunde imzalayalimki kanuni gecerliligi olsun  dedi…Sezen ne yapalim der gibi Avukat Naciye bakti, Naci Sezeni anladi ve hic mahsuru yok istenilen sozlesmeyi hazirlarim dedi.. Hapihaneden ayrilirlarken Sezen ve avukatin gozlerinin ici guluyordu

…Avukat Naci bey her seyi organize etti,bir hafta sonra. Hapishanede sahitlerin onunde sozlesme imzalandi ve nikah kiyildi nikah memuru onlari kari koca ilan etti,Cavit , nikahdan sonra, usuldendir deyip Sezeni kendine cekti ve dudaklarindan optu, Sezen kacmak istedi ama Cavit cok siki sarilmisti, Sezen haydut adam eskiya adam birak beni diye soylendi ama Cavitin elinden kurtulamadi, Cavit” de kari kocayiz  hayatim,kotu bir sey yapmiyorum sadece karimi opuyorum dedi..
….Buyuk problem halledilmisti ve Avukat Naci bey de miras aktarma muamelerine baslamisti,,,Bir kac hafta sonra Cavit idam edilecek,Sezen hem dul kalacak hemde halasinin mirasini alacakti, cok sevincli ve neseliydi artik calistigi is yerinde hatalar yapmiyordu, mirasi alincada kendi muhasebecilik burosunu acmayi Tasarliyordu,,..Idam mahkumu kocasi Cavit, coktan aklindan cikmisti bile

…Carsamba  gunu ogle saatlerine yakinken sirketin muduru yanindaki yakisikli  genc bir adamla muhasebe kismina  gelip.Yeni muhasebe $ef yardimcisi Engin beyi memurlarla tanistirmaya basladi, kendisini Ankara burosundan tayin ettiklerini soyluyordu,Sezenin Masasina geldiler.Sezen genc adamin gozlerine bakti,yikilmak uzereyken zar zor masaya  tutundu.mudur bey hayrola Sezen hanim bu gun pek iyi degilsiniz herhalde,eger kendinizi iyi hissetmiyorsaniz evinize gidip istirahat edebilirsiniz dedi, ama Sezen muduru duymuyorduki, karsisinda idam mahkumu esi Cavit vardi ama mudur Engin bey diye tanistiriyordu, biraz kendini toparladiktan sonra Hos geldiniz Engin bey, sizle calisacagimiz icin cok memnun oldum dedi Ama o anda.yani biri bir fiske vursaydi rahatca Sezen yere yikilirdi bir anda eli ayagi bosanmisti.Mudur ile Engin bey yanlarindan ayrilinca hemen banyoya kostu,aynaya bakti kendini 10 yil ihtiyarlamis gibi gordu, muslugu acip bir kac dakika yuzunu soguk suyla yikadi,gozlerine inanamiyordu, Cavit nasil idamdan kurtulmustu, bu buyuk sirkette nasil muhasebe sefi yardimcisi olmustu.mesai saatinin bitisini iple cekti sonra zar zor kendini eve atti,kafasina fena halde bas agrisi girmisti, bir kac agri kesici alip yatagina uzandi..

…Is yerinde Engin beye ozel oda vermislerdi, sabah saatlerinde Engin bey Sezenin masasina gelip onu odasina cagirdi, Sezen iceri girdikten sonra kapiyi kapatti ve Sezene sarilip zorla yine dudaklarindan optu, Sezen kopurdu ama rezalet olmasin diye sesini cikaramadi, Cavit,,yine kotu bir sey yapmiyorum sadece karimi opuyorum dedi.Biraz sakinlestikten sonra her ikiside sandalyelerine oturdular,
..Cavit soze baslayip , sana anlatamayacagim cok seyler var,simdilik senden ricam benim Cavit oldugumu kimseye soylememendir, zamani gelince sana ve digerlerine gercegi anlatacagim,evliligimiz icinde pek kendini uzme zamani gelince onada bir care buluruz elbet dedi.Sezen buyuk bir merak icinde ,seni asacaklardi,idamdan nasil kurtuldun diye sorsu,Cavit bana komplo kurdular,oyuna getirdiler,zamani gelince onuda sana izah edecegim,,cinayet gunu en yakin arkadasimla beraberdik,bir gun sonra kanadaya gitti.ordan baska yerlere gitmis avukatimin butun arastirmalarina ragmen kendisne ulasamadik. Bir kac hafta evvel benim idam edilecegimi duymus ve ucaga atlayip gelmis,iste onun ifadesi sayesinde idamdan kurtuldum zamani gelince onuda  sana tanitirim dedi.
…Gunler hizla gecip gidiyordu, Sezende bol bol Engin beyin odasina giriyor dakikalarca konusuyorlardi, ama her seferinde Cavitin elleri bos durmuyor Sezenin vucudu uzerinde dolasiyordu, Sezen caresizce bir sey yapamiyordu.yapabildigi tek sey haydut adam eskiya adam kaba adam seni mudure sikayet edecegim demek oluyordu,ama hic bir tehdit Enginin umurunda degildi…..Muhasebe $efi  Osman bey hic bir zaman gozlerini Engin ve Sezenin uzerinden ayiramiyordu, cogu zaman Sezeni koseye kistirip Engin beyle ne konustunuz diye kurnaz yollardan agzindan laf almak istiyordu…

…Gunler ilerldikce Sezen  Engin beyden hoslanmaya basladi,tahminine gore yasi otuza yakindi yakisikliydi, guzel giyiniyordu kulturluydu,hapishanede gordugu idam mahkumu Cavite hic benzemiyordu…Enginin  firsat buldukca  orasini burasini oksamasinada pek karsi da cikmiyordu..Mesai arkadaslari Engin ile Sezenin arasinda bir macera basladiginin farlina varmislardi….Bir gun  Engin Sezeni yemege davet etti,yediler ictiler guzel guzel konustular,Sezen bu adam burdan beni Zar zor karimsin deyip otele goturup bana sahip olacak diye tereddut ediyordu,yemekte biraz daha birbirlerinden bahsettiler, sonra Engin Sezeni evine birakti.
..Kisa bir zaman icinde $irketin bekar kizlari Engin beye hayranliklarini gostermeye baslamislardi,Sezen goruyor,farkina variyor,kiskanclik kaprisine kapiliyordu,hani bazen heeyyytt Engine asilmayin bakim,o benim nikahli kocam diye bagirmak istiyor ama son saniyede kendine hakim oluyordu,sevmeye baslamisti bu eski idam mahkumunu.

…Bir kac gun sonra Engin yine Sezeni ofisine cagirdi, Sezen not aldiracak zannediyordu, Engin cekmecesinden birbirine zimbalanmis bir kac sayfalik kagitlar cikardi, Sezene gosterdikten sonra bu evlilik sozlesmemiz,ama ben simdi onu yirtiyorum dedikten sonra  Kagitlari bir kac parcaya boldu ve  kagit kiyma makinesine atti, serbestsizin Sezen hanim istediginiz zaman avukatiniza danisip benden bosanabilirsiniz dedi, yalniz merak ettigim bir konu var  ,idam edilecek bir adamin kara kasina kara  gozune asik olup evlenmediginizi biliyorum bu evliligin ardinda bir sebeb oldugunu tahmin ediyorum, ama sizi zorlamiyorum,icinizden geldigi zaman izah edersiniz dedi…Sezen Enginin gozlerine baktiktan sonra siz  Cavit ismini degistirip  nicin Engin oldugunuzu izah ettiginiz zaman bende  nicin sizinle evlendigimi Anlatacagim dedi..

…Aradan bir kac gun gecmisti Cinayet masaindan iki detektiv gelip muhasebe sefi Osman beyi tevkif edip bileklerine kelepce takip goturduler, butun calisanlar hayret icinde kalmislardi,sadece Engin bey kizgin gozlerle Osman beyi suzuyordu,her kes bir fikir yuruttu ama kimse Osman beyi nicin goturduklerini gercek olarak bilmiyordu…
..Engin bey Sezenin masasina geldi,  Cuma aksami cok sevgili esimle yemege cikabilirmiyim diye sordu,Sezen biraz naz yaptiktan sonra peki dedi, Enginde,yemekte sana anlatacagim cok seyler var dedi.
..Cuma aksami mesai bitiminden iki saat sonra guzel bir restaurantta bulustular.,siparis almak uzere garson geldi Engin once esime sorunuz dedi, Sezenin yanaklari al al oldu,kulaklari kizardi,yemekler geldikten sonra,sohbete devam ettiler, Cavit neden ismini degistirip Engin oldugunu anlatmaya basladi,$irketin Istanbul subesinde devamli para kayboluyordu,ben bunu arastirmakla gorevlendirildim Ankaradan hesaplari kontrol etmeye basladim,muhasebe $efi Osman beyin buyuk yolsuzluk yaptigini buldum, bu arada Osman beyde takipde oldugunu farketti ama beni tanimiyordu,kiralik bir katil bulup,bir hayat kadini oldurtup daireme biraktilar bicakta benim  parmak izlerim vardi, o gun daireme ugramamistim butun gun arkadasimla beraberdik,  daireye gelirkende polise ihbar ettiler, daireye girmeden polis beni yakaladi.idama mahkum oldum,infazdan bir iki hafta evvel kurtuldum…Babam sirketin buyuk hisedarlarindandir yani sirket %80 bizim sayilir.Osman beyi suc ustu yakalamak icinde memur gibi sirkete girdim, Sezen heyecanini yenemiyerek kendini kontrol edemiyerek birden Cavitin boynuna sarildi,gozlerinden de yaslar bosaniyordu.. Biraz sakinlesincede Cavit haydi simdi sende bir idam mahkumuyla evlenme hikayeni anlat bakalim dedi.. Sezende bir bir olayi anlatti, anlattikcada Cavit guluyordu, biraz kirmizi saraplarindan yudumladilar,sonra Cavit sezenin elini avuclari arasina aldi optu ve seni seviyorum Sezen benile evlenirmisin diye sordu.
….Sezen tatli bir gulumsemeyle aaaa biz zaten evliyiz ya dedi. O saatden sonra gercekten evlenmeye karar verdiler…Bir gun sonra  Sezen is yerindeki arkasalarina Cavit beyle evlenmeye karar verdiklerini soyledi,,,
…Dugun hazirliklarina basladilar,dugunden hemen sonrada  fransa”nin guneyine balayina gideceklerdi….Sezen cok mutluydu,. Ne dusunmustu ne olmustu, hapishanede yapilan hesap baska bir yone  kaymisti, Yakindaki masa  arkadasi bayanla dugunden bahsediyorlardi, kizin merakini cekmis olmali  kizcagiz, nikahi nerde ve ne zaman kiyilacak diye sordu,, Sezen biraz sirittiktan sonra aman sekerim bizim nikahimiz aylar evvelinden hapishanede kiyildi dedi, kizcagiz aptal aptal Sezenin yuzune bakti.

Sir.Ako_hox tarafindan yazilmistir.
Okuyanlara yuzlerce tesekkurler
Fiction.
28 Austos 2009 Sydney