KENDİ CENAZE NAMAZINI KILAN ŞEHİTLER

AYŞE21

Aktif Üye
KENDİ CENAZE NAMAZINI KILAN ŞEHİTLER
Kirte muharebeleri sırasında bölükler arka siperlerde hücum sıralarını beklemektedirler. Ön siperlerdekiler ileri fırlamış
boğuşuyorlar. Yüzbaşı hucum için emir bekliyor. Bütün asker süngü takmış siperden fırlamak için hazır. Sinirler gergin ! ...
Bütün dudaklar kıpır kıpır dualar okuyor, kelime-i şehadet getiriyor. Süre uzuyor. Yüzbaşı erlere sesleniyor...
"Yavrularım... Aslanlarım... Biraz sonra Cenab-ı Rabb'ül Alem'in huzuruna varacağız. Abdestsiz gitmeyelim... Haydi !
Tüfeklerimizin kabzalarına ellerimizi sürüp, hep beraber teyemmüm edelim..."
Teyemmüm edilir... Bekleme devam etmektedir. Biraz sonra Yüzbaşı;
" Çocuklarım... Sanıyorum biraz daha bekleyeceğiz... Önümüzde biraz daha zaman var. İleride arkadaşlarımız şehit oluyor.
Hem onlar için, hem de vakit varken, kendi cenaze namazımızı kendimiz kılalım..."

" Kabe Karşımızda... "

Arkadan Of'lu Ali çavuş bağırır. " ER KİŞİ NİYETİNE... "

O gün yapılan hücumda, kendi cenaze namazını kılan pek az kişi sağ kalabilmişti.
Onlar Allah'a verdiği sözü tuttular....
Yüce rabbim herkese böyle ölmeyi nasip etsin.Vatanım için canım feda olsun!!!!!! 

bir nefes

Üye
bu topraklara can ne kelime... canan ne kelime... işimizde yanan ateşlerde kavrulan mısralarda atalarımızın.. namusumuz için topragamız,ismimiz,sancagımız göklerde dimdik bıraktılar arafartalarda...cont bayırlarında ALLAH ALLAHHH edalarıylaa canlarını huzara veren o muhteşem insanlar huzura çekildiiii... hepsi VATAN için hepsii bastıgımız toprak için... Benim büyük dedem 12 sene askerlik yapmış dedeme 2 nasihat verebilmiş. Evladım biz savaşırken muharebeye giderken savaşı degil geri bıraktıgımız ANA YÜREGİNİ YAR YÜREGİNİ VATAN EMANETİ KORUMAK İÇİN seferlere çıktık muharrebelere gittik.. Biz düşmanımızı vurdugumuzda bir yanımız VATANIMIZI KORUDUK DİYE çırpınırken diyer bi yarımız... üstümüzdekii elbisemizi yıttar yarasına merhem olur diye sarar sarmalar iyileşene kadar bakardık arkada bekleyenleri vardır diye... Şimdi sana diyecegim evladım yine sefere gidiyorum...Donuş yok belli gün olurda VATANIN için canını veerecek olursan .. sen şehit oglusun canını VATANIN için ESİRGEMEEEE........''bana kaç kuşak sonra bu sözler geldi bilmiyorum ama dedeme anlatıldıgında 7 yaşındaymış ve yedi yaşındaki ŞEHİT EVLADI buysa niclerimiz nedir ve bize verilen görmüyosak hala ne hadde burdayız anlamış degilimmm....  :bang VE ŞİMDİ BUYRUN SİZE TÜRKİYE VE BİZE BIRAKILMAK İSTENEN EMANETE ( EMPERYALİST KÖPEKKLİGİİİİİ)

AYŞE21

Aktif Üye
Yüce rabbim herkese böyle ölmeyi nasip etsin.Vatanım için canım feda olsun!!!!!! 

Kalpsiz

Yeni Üye
Amin

Bu güzel yazı için tşk ederim!

Wewear

Aktif Üye
Tşk ederim bu kutsal yazın için