Kacik Kiz

Sir_ako

Aktif Üye
…Iclal’in babasi askeri helikopter pilotuydu,Annesi-de orta okul ogretmeniydi,Birbirlerini severek yuvalarini kurmuslardi,bir bucuk sene sonra kizlari Iclal dunyaya gelip onlarin mutluluklarina mutluluk katti.Kucuk ama mutlu bir aileydiler.Pilot Ayhan kisa bir zaman sonra yuzbasi olacakti…Tatbikat sirasinda  yuksek  bir tepeye komandolari indirmeye calisirken helikopter dustu ve infilak etti,Ne yazikki kazadan sag kurtulan olmadi,herkes icin cok uzucu bir kazaydi,O zamanlar Iclal birbucuk yasina girmek uzereydi,Esinin olumu anne icinde buyuk bir darbe ve yikim oldu.Annenin meslegi vardi, kendi ni toparlamaya calisip babasiz da olsa kizimi yetistirecegim diye kendine soz Verdi.  Talihsizlikler ailenin pesini birakmiyordu.Iclal’in bir bucuk yasina girdigi  gunlerde, Bir aksam uzeri kizini uyuttuktan sonra banyoya giren anne ne yazikki ordan sag olarak cikamadi sohbenden sizan  karbondioksit gazi onu da orda zehirliyerek uyutmustu..sabahleyin Iclalin devamli aglamasindan  suphelenen komsular polise haber verdiler,kapi kirildi iceriye girildi ama cok gec kalinmisti..

…Iclal’in teyzesi ve kocasi geldiler.kucuk yavru Iclal’i evlatlik almaya karar verdiler, onlarda  bes senelik evli olmalarina ragmen cocuklari olmuyordu, Iclal’i nufuslarina gecirtip evlat edindiler..Iki sene sonra teyze ve eniste Almanyanin Frankfurt sehrine goc edip yeni bir hayata basladilar.Iclal de orda buyumeye basladi, havasindan mi yoksa suyundan mi bir kac ay sonra teyze hamile kaldi bir kizlari oldu, 2 sene sonrada bir ogullari oldu, ama kadin Iclal’e kendi oz kizi gibi bakiyordu, zaten Iclal’de onlara anne baba diyordu…Yillar birbirini kovaliyarak gecmeye basladi Iclal ve kardesleride buyumeye basladilar..Teyzesi ve enistesi zaman zaman aralarinda konusuyorlar, acaba Iclal’in oz kizlari olmadigini kendisine soyleyip veya soylememek icin tartisiyorlardi,sonunda bir gun psikiyatrise gidip danistilar. Iclal henuz 10 yasindaydi.psikiyatris bir iki yil daha beklemelerini ve ondan sonra uygun bir ortamda  kiza kim oldugunu anlatmalarini tavsiye etti..Iclal onlari anne ve baba olarak biliyordu,ona gercegi anlatmak bir hayli zor olacakti, ama teyze sanki omuzlarinda bir  agirlik varmis gibi  hissediyordu.kizi karsisina alip guzel guzel anlatirsa bu manevi baskidan kurtulacagini dusunuyordu…

…Aradan bir kac yil daha gecti ve gun geldi. Teyze Iclal’in annesinin ve babasinin nisan gununde  bas basa cekilmis resmini buldu,bu arada aile ve cocuk iliskilerine bakan daireden de bir sosyal gorevli eve geldi…Iclal’i karsilarina alip durumu guzel guzel anlattilar,sonra teyze babasinin ve annesinin resmini verip iste bunlar senin ailendiler dedi…Iclal onceleri hic inanmak istemedi,morali bozuldu biraz agladi,uzuldu sonrada gercegi Kabul etti…Teyzesini ve Enistesini anne ve baba olarak bilmisti,onlarin ikisine de sarilarak kendisine bakip buyuttukleri icin cok tesekkur etti.
…Gunler haftalar gecip gidiyordu,tabi aylarda seneleri kovaliyordu,Iclal teyzesinin vermis oldugu resmi hic yanindan ayirmiyordu,yakisikli  genc tegmene bakiyor  babam babam diye opup agliyordu,ama goz yaslarini ne teyzesine ne de enistesine gostermiyordu…Zaman zaman icinde bir duygu belirmeye basladi,hayir babam olmedi babam yasiyor,bir gun onu bulup boynuna sarilacagim diyordu.Bazende teyzesine, gercekten babam oldumu ? icimdeki his onun yasadigini soyluyor diyordu.

…Iclal buyudu serpildi 21 yasina girip cok guzel bir kiz oldu,teyzesini enistesini ve diger kardeslerini cok seviyordu…Bir gun eline bir turk romani gecti,elinde evirip cevirirken kitabin arka kabinda yazar Kagan Argun’un resmini gordu,birden bire vucudunu bir ates basti,yazarin gozleri ona sanki bir seyler anlatiyordu,babasinin resmini cikardi ve yazarin resmiyle karsilastirdi, hayir hayir olamaz bu kadar benzerlik olamaz,bu yazar benim babam, evet evet benim babam yasiyor,gidip onu bulacagim diye kendi kendine soylenmeye basladi.
..Aksam yemeginden sonra teyzesini bir kenara sikistirip bak anne ben oz babami buldum diye kitap daki resmi teyzesine gosterdi.kadin gulumsiyerek yok yavrum yok senin baban yillar once vefat etti ben cenazesinde bulundum, bu yazar birazcik benziyor hepsi o kadar  deyip,yazarin babasi olmadigini soyledi,biraz sonra enisteside ayni seyi soyledi,ama kime konusuyorlardi kimi ikna etmeye calisiyorlardi karsilarinda sanki tugla duvar vardi,teyzesi ve enistesi fazla uzerine gitmediler,yarin veya obur gun fikrini degistirir diye dusunuyorlardi…
…Iclal bir anda degisik bir havaya girdi kitabi bir an bile elinden dusurmuyor,tanidik veya tanimadik herkese yazarin resmini gosterip ist bu benim babam,onu cok seviyorum, cok yakinda onu bulacagim diyordu,yazarin resmiyle yataga giriyor,yazarin resmiyle uyaniyordu..Bir kac gun sonra ben Turkiyeye gidip babami bulacagim diye soylenmeye basladi, Teyzesi ve enistesi caresiz kaliyorlardi, yine psikiyatrise gidip kizin durumunu anlattilar,tecrubeli doktor birakin gitsin ve gercekle karsi karsiya kalsin yoksa psikolojisi cok bozulabilir  stress’e  ve depresyona girebilir,serbest birakin kizi dedi.

…Iclal kitabin yayin evine telefon edip yazar..Kagan Argun la gorusmek istedigini soyledi. Yazarin,Antalyanin kucuk bir korfez koyunde yasadigini soylediler.Bir hafta sonra  Frankfurttan ucaga bindi,cok sevincli ve neseliydi,babasini bulmaya gidiyordu,haberde vermemisti, babasina buyuk bir surpriz yapacakti…Bir  kac saatlik yolculuktan sonra Antalyaya geldi pasaporttan gecip valizini almaya gitti, her kesin valizi cikti ama onun ki yoktu talihsizlik,sanssizlik burda kendini gostermeye basladi, valizi baska bir ucaga verilmisti.Hava alanindan disari cikti,taksiyle babasinin oturdugu koya gitmeyi pilanliyordu,  omuzunda cantasi,yolu karsidan karsiya gecmek isterken yoldan gecen bir arabadan uzanan el bir anda omuzundaki cantasini kapiverdi,ve araba suratle uzaklasti,bagirdi cagirdi ama arabanin plakasini bile alamadi…Parasi pasaportu ucak bileti  herseyi omuz cantasinin icindeydi..yakindaki polise gidip durumu anlatti,polis  sadece not aldi.agliya agliya taksi duragina gidip oturdu,bir cok taksiciler gel abla nereye gideceksen goturelim diyorlardi ama cebinde bir kurus parasi yoktu.iki saat kadar sessiz sessiz oturdu. Sonra uzun boylu babacan bir taksici yanina yaklasip, senin problemin nedir, iki saatir burda oturuyorsun ,benide meraklandirdin dedi. Iclal  cantasinin ve parasinin calindigini anlatti, sonra yazarin adresini gosterip buraya gitmek istiyordum babam orda dedi…Taksici iyi adama benziyordu, bir saatlik yol,istersen ben seni gotururum,sende babandan para alip ucretimi odersin dedi, anlastilar ve Iclal taksiye bindi,merakli merakli saga sola bakarken uykuya daldi.

…Bir saat kadar sonra,,Olgu koyuna geldiler taksi koyun birahanesi onunde durdu, sofer Iclal’I uyandirip hadi kizim geldik, sen simdi git babandan 80 lira al gel bu arada bende burda bir bardak bira iceyim dedi…Iclal yoldan gecen bir cocuga yazar Kagan Argun’un evi nerde ve kac numara diye sordu, cocuk tariff etti.
…Taksi Soferi ve birahane sahibi birbirlerini taniyorlardi, sofer Kagan’ini kizini getirdim dedi, birahane sahibi hayrette kaldi allah allah yazarin kizi da var mis  ha, hic duymamistim dedi, sonra soferin parasini Verdi ve kagan beyden alirim deyip soferi gonderdi

…Iclal bayir asagiya yuruyup 14 no lu evi buldu,kucuk iki katli bir evdi yukaridaki balkondan deniz gozukuyordu…Kapiyi calmadan evvel derin bir soluk aldi cok heyecanliydi,bir kac saniye sonra babama kavusacagim  diye dusunuyordu,heyecanini biraz yatistirip,kapida ki zile iki sefer basti,ding dong ding dong diye zil sesini kulagiyla isitti…30 saniye sonra kapi acildi 50 yaslarina yakin bir bayan,kimi istiyorsunuz efendim diye sordu. Iclal yazar Kagan Argun’u ariyorum dedi.kadin merakli bakislarla.peki kizim Kagan beyi nicin ariyorsun diye merakla sordu. Iclal.kadinin gozlerine bakip Kagan bey benim babamdir.onu gormek icin Almanyadan geldim dedi, kadini  once bir saskinlik aldi,sonra tovbe estafurullah dedi ama kendini cabuk toparladi, ha oylemi demek Kagan beyin kizisin,senelerdir Kagan beye hizmet ederim ilk defa kizi oldugunu duydum,sir kupu gibi adammis dedikten sonra hadi gir iceri yavrum  bir hayli yorgunsundur deyip kizi iceri davet etti.

…Iclal bir koltuga kendini birakti. Kadin Benim adim Fatma,haftada bir kac gun gelip Kagan beyin ev islerine bakarim temizligini yaparim yemegini pisiririm, simdi kendi Teknesiyle bir kac arkadas denize acildilar,hava kararirken donerler,ben sana yiyecek bir seyler hazirlayim sonra biraz uzan ve istirahat et dedi..Iclal yemegini yedikten sonra ust kattaki salona  gidip 3lu koltuga uzanip uykuya daldi,.Fatma hanim genellikle saat bes de isini bitirip evine donerdi ama bu gun ozel bir gundu Kagan bey gelene kadar beklemeye karar Verdi, saat 6,30 da Kagan bey geldi, Fatma hanim kapida karsilayip mujdeyi Verdi, gozun aydin Kagan bey Almanyadan kiziniz geldi, masallah nazar deymesin cok da guzel bir kiz dedi..Kagan
…Fatma hanima dikkatli dikkatli bakti bir daha bakti,kafan yerindemi Fatma hanim ne soyledigini farkindamisin diye sordu. Fatma hanim aman Kagan bey cok sukur aklim basimda ve ne dedigimi biliyorum kizin cok yorgun ust salondaki buyuk koltukda uyuyor dedi. Sessiz adimlarla ayak parmaklarinin uclarina basa basa ust kata cikdilar,,,Kagan koltukda uyuyan kizi gordu allah allah deyip sakalini sivazladi,Fatma hanim Kagan beye veda edip ayrildi

..Kagan bir seyler atistirdiktan sonra kendine biraz viski doktu, hadi hayirlisi,sabah ola hayrola deyip koltuga coktu…Sabahleyin erken uyandi gitti gazetesini aldi ,kendine cay demleyip yudumlamaya basladi,yakinda yeni bir romana baslamak istiyordu ama kafasinda bin bir dusunce vardi,tahta merdivenlerin gicirdamasiyla basini cevirdi Iclal uyanmis asagiya geliyordu. Oldugu yerde donup kizi seyretmeye basladi, Iclal asagiya indikten sonra yanina gelip baba,babacigim diye Kaganin boynuna sarildi ve yanaklarindan opmeye basladi, seni cok ozledim babacigim diye agliyordu.Kagan bir eliyle baldirini cimdikliyor ve hayal gorup gormedigini anlamak istiyordu, cani yaninca hayal gormedigini anladi…Kagan uzun zamandir tiras olmamisti saci sakalina karismis gibiydi senede bir kac ay kendini koyverirdi

…Iclal biraz sakinlestikten sonra Kagan bak kizim ben senin baban degilim,bu isde bir yalnislik olacak dedi, Iclal hayir hayir ben iyi biliyorum sen benim babamsin dedi. Kagan yavrum ben hic evlenmedimki kizim olsun.sonra sen benim uzun sacima sakalima bakma,ben daha sadece 33 yasindayim dedi… Simdi hayal kirikligi Iclal e gelmisti,yaninda babasinin resmini de getirmisti ama calinan canta ile o resimde gitmisti.Iclal yine Kaganin ellerini tutup lutfen dogru soyle sen benim babam degilmisin diye bir daha sordu.Kagan elinden geldigi kadar nazik dile bu iste bir yalnislik oldugunu anlatmaya calisti,Kucuk muhitte Kaganin kizinin Almanyadan geldigini herkes duymus gibiydi.
..Iclal buyuk bir hayal kirikligina ugramisti, mademki siz benim babam degilsiniz,ben de Almanyaya geri donerim, ama ne param ne biletim nede pasaportum var hepsi calindi,bu anda cok caresizim dedi..Kagan evim musait,yolculuga hazir olana kadar burda kalabilirsin,yalniz ben daktilonun basina oturdugum zaman sakinlik sessizlik isterim dedi,Iclal bir daha Kaganin boynuna sarilip optu ve tesekkur etti..

..Iki gun sonra beraberce Antalyaya gittiler pasaport muracaati yaptilar,Almanyadan bir kac evrak gonderilmesi lazimdi,en azindan 3 hafta zaman lazimdi.Kagan bir ara resim galerisine girdi.icerdeki kadin yanina gelip yanagindan optu hos geldin ne icersin diye sordu,sonra gozlerini Iclal’e dikip bu kiz kim diye sordu, Kagan Almanyadan misafirim bir kac hafta  bizde kalacak dedi.kadinin biraz yuzu kizardi.sonra telefonla gorusuruz ara beni dedi. Kadinin  adi. Sevtap’ti kirk yasin uzerinde ve duldu ayni zamanda Kagan’A asikti iliskileri oluyordu..Aksam uzeri tekrar koya geri donduler,Iclal Almanyadan gonderilecek evraklari beklemeye basladi,koy kucuk ve sakin bir dinlenme yeriydi.Iclal’in uzerindeki giydigi  elbiseler haricinde giyecek baska bir seyi yoktu bir gun sonra yine sehire gittiler Iclal istemesede Kagan ona giyecek bir seyler aldi birde iki parcadan ibaret guzel kirmizi bir bikini.

…Iclal Olgu koyunu cok sevdi,cogu zaman ust taracada yatip gunesleniyor kimi zaman Kaganin teknesiyle denize aciliyorlar,beraber denize giriyorlardi,Bir kac gun sonra kagan sac sakal tirasi oldu,Iclal temiz yuzu gorunce vay bee bayagida yakisikliymissin diye iltifat etti,Kagan’a karsi icinde bir seyler kaynamaya basladi.Babasini aramaya gelmisti ama hayalleri bosa cikmisti ayni zamanda bu sakin yeri cok sevmisti insanlari cok yana yakindilar.Fatma hanim bir kac gunde bir gelip evin islerini goruyordu…guzel bir gunde Iclal ve Kagan tekneye binip biraz acildilar,Iclal kirmizi bikinisi giyip denize girdi sonra guverteye uzandi….Bu sira Sevtap hanim kaganin evine gelip Fatma hanima Kagani sordu oda denizdeler deyince ust kata cikip durbunle karsilara bakti tekneyi taniyordu,kiz ve kagani guvertede uzanmis gorunce sinirleri bosandi ben sana gosteririm deyip, arabasina bindi ve antalyaya dondu.
…Iki hafta sonra Iclal pasaportuna ve biletine kavustu,Sali gunu Antalyadan  ucaga binecek ve Istanbuldan aktarma ile Almanyaya gidecekti,Esyalarini topladi yerlestirdi,Fatma hanimla vedalasti ve Kaganin arabasina bindi, Kagan biletin pasaportun her seyin yanindami diye sordu. Iclal basiyla tasdikledi,,bir saate yakin yol deldiler hava alanina yaklasiyorlardi, Iclal eyvaahhh diye feryat etti.Kagan heyecanla arabayi kenara cekip ne oldu kacik kiz dedi…Pasaportum pasaportum yok,pasaportsuz bir yere gidemem dedi.Yol kenarinda el cantasini ve valizi altust ettiler ama pasaport yoktu.Iclal dun aksam hepsi cantamdaydi diye aglamaya basladi.Kagan yapacak bir sey yok deyip arabayi geri cevirdi ve Koy,a donduler…Iclal evde aramadik yer birakmadi ama yer yarilmis sanki pasaportu icine girmisti, bulamadi pasaportunu.. ,Kagan Sevtap,a Iclal’in bu gun Almanyaya donecegini soylemisti,Aksam uzeri sevtap Kagana telefon etti, Iclal telefona cevap verince Sevtap cildirdi ve soylenmeye basladi, Ahizeyi Kagan aldi guzel bir agiz munakasasi yaptilar ve sonunda Kagan iliskilerinin bittigini bir daha asla rahatsiz etmemesini soyleyip telefonu Sevtap,in yuzune kapadi..
…Gunler geciyor normal hayat devam ediyordu,Kagan Iclalin varligindan cok memnundu Iclal,deAlmanyaya donmek icin hic acele etmiyordu.gunesli bir yaz gununde pik nik sepetini alip tekneyle biraz acildilar,bir kac degisik koya gittiler yuzduler kumlarda guneslendiler,yemeklerini yediler,sonra daha baska bir noktaya hareket ettiler,Derin sularda biraz yuzduler…Iclal kucuk merdivene tutunup yukari cikarken Kagan elini uzatip elini ver bana dedi, Iclal elini uzatti Kagan yukari cekti ama elini birakmadi Iclali kendine cekip dudaklarina yapisti ihtirasla optu,sonra seni seviyorum kacik kiz benimle evlenirmisin diye sordu.
..Iclal’in gozleri yasardi sonra Kaganin kollarina atilip seviyorum,seviyorum,bende seni seviyorum,evlenirim dedi…Iclal bir gun sonra Teyzesine telefon edip Yazar Kagan Argun ile nisanlandigini ve cok yakinda nikah yapip evleneceklerini soyledi.

Sir.Ako tarafindan yazilmistir.
Fiction
Okuyanlara yuzlerce tesekkurler
20 mart 2009 Sydney