İNTERNET'TE BÜYÜK BİR SALDIRI BEKLENİYOR LÜTFEN TEDBİRİNİZİ ALIN!

canik

Yeni Üye
Bu ay itibariyle rus hackerlerin msnlere toplu şekilde saldırmaları bekleniyor. Saldırılacak ülkelerin arasında Türkiye de yer alıyor.

Peki bu saldırıya karşı nasıl önlem alınabilir? Bu ay itibari ile msnlere toplu saldırılar düzenlemeyi amaçlayan Rus Hacker Kuvvetleri nin Türkiye'de ve de birkaç ülkedeki msn lere zarar vermesi bekleniyor.

Peki bu saldırılara nasıl önlem alınabilir?

1. @ rht.com uzantılı hiçbir adresi kabul etmeyin.

2. Saldırılar toplu halde gerçekleşecektir. Listenizdeki birisi eklerse virüs size de bulaşacaktır. O yüzden bu haberden ne kadar kişiyi haberdar ederseniz, zarar o kadar azaltılacaktır.

3. Antivirüs, Firewall (ateş duvarı) gibi yazılımlar kullanın ve son güncellemelerini yapın.

4. Msn Messenger(r) 'dan dosya gönderen arkadaşınız bile olsa kabul etmeden önce dosya hakkında bilgi isteyin.

5. Mail kutunuza tanımadığınız adreslerden gelen dosyaları açmayın ve büyük firmalardan gelmiş izlenimi veren ve sizden şifrenizi isteyen sayfaları doldurmayın.

Bu arada;

Yeni bir virüs uyarısı daha..

1. Eğer size "Miss Russia.pps'' adında mail gelirse, sakin açmayın, hemen silin. Bu yeni bir virüstür.. Microsoft, Mcaffee, Norton ve bu sekil koruyucuların en iyisi bile hiçbir fayda etmiyor.

a. Eğer bu gelen maili açarsanız 30 saniye süren bir animasyon çıkıyor,

b. ve bu süre içinde tüm HDD'niz siliniyor, internet korsanları IP ve mail adresinizi de ele geçiriyor ve sizin adınıza mailboxtaki adreslere mail gönderiyor.

Kalpsiz

Yeni Üye
ßilgi için Tşk ederim ama ßunlar Rivayette olabilir arkdaşlar!!

canik

Yeni Üye
evet zaten uyarı amaçlı bir yazı.tekrar tekrar emailime gelen bir uyarı idi bende paylaşmak istedim
saygılar.

sarah

Yeni Üye
tskler :)

kesinlikle dikkat ediçem

DeLi

Aktif Üye
teşekkürler cadıcık uyarıların için :) bende duydum bunu ama bize sökmez saldırsalar bile heeh deriz geçer gideriz arkadan yeni bi mail adresi alırız yapacağımız bukadar artık gerisini listemizdekiler bilsin :D

BY_KRAL_ASKER

Aktif Üye
Ya deli öyle diyon e-mail önemli deyil ama pc ye virüs atarsalar netçen bu ruslardan korkulur.Zati pc ye format çeke çeke bir hal olduk bide bunu çekemem valla ben tedbirimi alimde ne olur ne olmaz.Bu arada güzel bir haber sağolasın cadı.

DeLi

Aktif Üye
zaten başımıza ne geliyosa umursamazlıktan geliyo kralım :) tabiki bu işin şakası ama pc ye girip hdd yi siliyo bu ruslar ama ben Allahtan başka kimseden korkmam benim neyim eksik. bende 2 sene çalışır bende virüs yapar bu seferde ben saldırı düzenlerim ne yani onlar yapıcak ben susacammı alahalla milletimiz susmasın kardfeşim neyani adamın teki geliyo bikaç kod öğreniyo gidiyo virüs yazıyo herkesin bilgisayarını çökertiyo bizde öle bon bon bakıyoz hemi olmaz yaw Allah kimsenin başına vermesin böle bi durumu ama bende durmnam neden benim eksik yanımne bende çalışırrım hacker lığa çokmıu zor onlarda insan sende insansın sende çalış sende hacker lık yap bu işller böle uğraşmak istemiyosan formatlarlar bilgisayarını sende ah ede ede bi hal olursun bunun başka yolu yok yaw ben deliyim kardşim ben rahat durmam ergeç cezasını yada cevabını geri veririm :)

GipaRT

Aktif Üye
SPAM NEDiR?

Sürekli aldigimiz "bu mesaji bilmem kaç kisiye yollarsaniz, x kurulusu mesaj basina x dolar verecek" veya ´´size gelen bu mesaji en az 15 kisiye göndermezseniz basiniz dertten kurtulmayacak´´, "bu sitede Atatürk´e hakaretler edilmektedir, 20.000 kisi birikince kapatilacaktir" türünden e-postalarin gerçekle hiçbir ilgisi yoktur ve SPAM olarak adlandirilir. SPAM kapsamindaki diger tip e-postalar, bir takim ürün satis ilanlari, zincir mektuplar, ne idügü belirsiz virus uyarilari, dünya bilmem kimler birligi olarak zavalli Afgan kadinlarina veya bilmem kim kurulusunun dünyayi zehirledigine vs. yönelik imza kampanyalari, bilmem ne adresinden alinacak program ile surf yaparken para kazanacagimizi anlatan postalar, Microsoft´un yeni programlarina koydugu bir kodla bütün e-postalari izlemesi, sinemada igne ile AIDS kapanlar veya böbrekleri çalinanlarla ilgili hikayeler, zavalli hasta bir çocugun (hep ayni senaryo kullanilir) gönderdigi e-postanin her atilisinda bilmem kaç kurus para kazanacagi ile ilgili postalardir. Bu tür postalarin hiçbirinin gerçekle ilgisi yoktur ve tek
amaçlari bu tür postalar forward edildikçe üzerinde toplanan e-posta adreslerinin toplanmasidir. Dikkat edilirse imza
kampanyalarinda bile e-posta adresinizi eklemeniz istenmektedir. Bu zincir mektuplarla toplanan adresler daha sonra pazarlanmakta, "250000 Türk´ün e-posta adresi" gibisinden CD'ler ile satilmaktadir. Daha sonra bu posta adreslerine abuk sabuk (genelde illegal) ürün ilanlari gelmektedir. Bu tür ilanlarin sonundaki "çikmak için bilmemne@bilmemkim.com adresine remove baslikli bir e-posta göndermeniz yeter" yazisi KESiNLiKLE ciddiye alinmamalidir. Genelde bu tür remove cevaplari kaale alinmamakta, hatta e-posta adresinin dogrulugunu kontrol etmekte kullanilmaktadir. Kullanicinin istegi disinda gönderilen bu tür e-postalarin hepsine SPAM adi verilir ve gerek e-posta adreslerinin gereksiz sismesine, gerekse internet trafiginin (suanda bir problem teskil etmese de yakin gelecekte) artmasina yol açarak, gereksiz bir yük olusturmaktadirlar. Peki sizin maillerinizin bununla ne ilgisi var? Siz burda belirtilen tür mailleri zaten hiç atmiyorsunuz. Sizin attiklariniz zararsiz/komik yazilar, karikatürler, ve üstelik SADECE KENDi ARKADAS ÇEVRENiZDEN BiRKAÇ KiSiYE ATIYORSUNUZ. Olayi tekrar gözden geçirirsek, sizin attiklarinizla, yukarida belirtilen tür maillerin hiç bir farki yok. Sizin yolladiginiz mail de o arkadastan bu arkadasa gezinerek, en sonunda "To" kisminda 100 kadar arkadasin adini içererek, bu adresleri toplayan birinin eline geçebilir. Sonuç? "bu kisiler benim mail adresimi nerden buluyor?" dediginiz olmadi mi hiç? Peki bundan kurtulmanin bir yolu yok mu? Var. Aslinda bu igrenç durumdan kurtulmanin, çok kolay, çok zahmetsiz ve çok kisa bir yolu var. Birden çok kisiye mail atiyorsaniz, MAIL ATTIGINIZ KiSiLERiN ADRESiNi "BCC" KISMINA YAZMAK... BCC nedir? BCC, henüz maillerin varolmadigi zamandan gelen bir terimin kisa yazilisidir. "Blind Carbon Copy". (Akabinde CC: Carbon Copy).
"BCC"´nin "CC"´den ve "To"´dan farki, BCC´ye yazilan adreslerin KiMSE TARAFINDAN GÖRÜLEMEMESiDiR. Yani birden fazla kisiye yolladigimiz maillerde, ARKADASLARINIZIN ADRESLERiNi BCC´YE YAZMAK BU SORUN iÇiN KESiN ÇÖZÜMDÜR. Bununla birlikte "forward" ettiginiz maillerin basindaki "---Original Message---" kismini da silerseniz, hem yollanan maillerin içerigi 10´larca gereksiz satirdan kurtulacak ve böylece okunmasi kolaylasacak, hem de mail adresi hirsizlarinin isi zorlasacaktir. Görüldügü gibi kolay olan bu çözümün tek zor yani, onu akil etmek.

DeLi

Aktif Üye
çok sağol gipart bak ben bu bcc y bilmiyodum valla çok makbule geçti ne yalan sölim çok sağolasın ;)

cedric

Yeni Üye
kardeşim saçma bi şey gelsin ruslar mı ne haltsa benim msn adresini kırsınlar

Msn Adresi Vermek Yasak!!!      hadi kırın

canik

Yeni Üye
teşekkürler arkadaşlar.hiddette gerek yok  ne bu hiddet bu celal  ;)  sadece tedbirli olmak gerek sanırım  ;)