HER AŞK BİR VEDA KAPISINDAN GEÇER

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AYRILIK YARIMLARIN ACISINI BIRAKIR ÖMRÜMÜZÜN HERHANGİ BİR VAKTİNDE.YAŞANILAN ACI SADECE BİR SÖZCÜĞÜN SIRADANLIĞINA SIĞDIRILMIŞTIR.OYSA O SOLUK ALIP VERİLEN HER DAKİKADA SAKLIDIR.GECENİN KARANLIĞI İLE GELEN SIZI,GÖÇMEN KUŞLARIN KANADINA TAKILAN SEVİNÇ,KUZEYDEN ESEN RÜZGARIN KOKUSU,SONSUZ DOKUNUŞTUR AYRILIK.GİDEN BİRAZ YAŞANMIŞLIK,BİRAZDA YAŞANILACAK ŞEYLERİ GÖTÜRMÜŞTÜR.BİRAZ KENDİ ÖMRÜNDEN BİRAZDA ONUN ÖMRÜNDENDİR GÖTÜRDÜĞÜ.BİR KUŞ KANADININ ÇIRPINIŞI KADAR KISADIR.HERŞEY BİR ANDA BİTER.İKİ KİRPİĞİN BULUŞMA ANINDAN DAHA HIZLIDIR BAZEN AYRILIK.O İLMEK İLMEK İŞLENEN,GÜNLERCE DİL DÖKÜLEN VE BİN TÜRLÜ ACININ İÇİNDEN SÜZÜLEREK GETİRİLEN SÖZCÜKLERİN SİHRİNDEN YOKSUNDUR.ONDA AYRINTIDA YOKTUR,SADECE YIKAR GİDERKEN.ÇÜNKÜ HİÇBİR YIKIMIN HASSASLIĞA İHTİYACI YOKTUR.ZAMANIN YERİ YOKTUR GİDENİN BIRAKTIĞI YERDE.GİDEN ZAMANIDA ALMIŞTIR YANINDA,GELECEK GEÇMİİN GÖLGESİDİR ARTIK.MISRALARA SIĞMAZ OLUR ACININ DERİNLİĞİ.UÇURUMLAR İLE KIYASLANIR YALNIZLIK.UÇURUM KENARINDA GEZER GÜZEL VE ACI ANLAR.
HER SEFERİNDE KALANDIR BİR UÇURUMA DEVRİLEN.VE HEP KALANDIR ANILARDA BOĞULAN.FIRTINALARDA KAYBOLAN,GİRDAPLARA TAKILAN...
BİLİR Kİ HER KURTULDUĞU FIRTINADAN VE HER ÇIKTIĞI KUYTULUKTAN YOKLUĞU DUYACAKTIR.BUNDANDIR Kİ HEP KALAN AYRILIĞIN NEDENLERİNİ DÜŞÜNÜR UZUN UZUN.BİR KUYUNUN DERİNLİKLERİNDE BULACAĞI IŞIĞIN ONU GETİRECEĞİNİ SANIRCASINA.AYRILANIN ACIMASIZLIĞINA KIZAR.HER VEDA ALIŞKANLIK BIRAKIR İNSANIN HAYATINA.AŞKTA ACIMA OLMADIĞI GİBİ ACIMASIZLIĞADA YER YOKTUR.HER AYRILIK BİR FİLMİN SAHNELERİNİ,BİR ROMANIN SAYFALARINI ANDIRIR.ARTIK FARKLI BİR İNSAN OLMUŞTUR.HER VEDA ŞUNU HEP UNUTUR:HER AŞK BİR VEDA KAPISINDAN GEÇER...
OFFFFFFFFFF BİTSİN BU ACILAR! :(

3va

Yeni Üye
HER AŞK BİR VEDA KAPISINDAN GEÇER...

malesef öyle

Teşekkürler...

C

C@NiK

yüreğine sağlık,bitanede benden ;)
########################

Artık bir düşünce kozmosunda,yitip giden benden izler arama...detayları yine kendime yar ettim,bütünlerin senin olsun..ben yine söylerim ezberlediğim türkülerin nakaratlarını...yine dillendiririm sevdiğim şairlerin şiirlerini..yine seçerim cümlelerin en güzellerini..sen seçtin gitmeyi..ben de senin istediğin gibi yaptım,aldım ve kalbimi bir boşluğa attım..bir şiir dillendirdim seni anlatsın diye ardından..

Boşlukta uçuşan sencil benler şiire düştü.....

“Başardın sevgili..
son kurbanındı seçtiğin,kalbim...
senli izleri,bırakınca
tek bir kelam etmeden gittin..

Başardın sevgili..
Bu senin kim bilir kaçıncı zaferin..
Doyurdun mu ruhunu
Sevdamı yeni şiirlerine mi işledin..

Başardın sevgili...
Koskoca bir yokluk bırakıpta,ezdin..
Zamansız ayrılığı dillendirip,
Kendini aklayıp (da), beni sildin..

Başardın sevgili...
Hiçbir şey olmamış gibi gittin..
Dönersen,şiirlerin bayramı...
Dönmezsen şarkıların isyanı olacak ismin.”

Sen başardın....

Ey zamanın kuşattığı kalbim...yolları mı engel koydun yoksa sevdama...her aşkın sonunda hazırladığım idam sehpasında, kaçıncı tekmem bu yalnızlığa...,her kaçtığım yoldan, kaçıncı kendime çıkışım..

Ey aşk!!bu kaçıncı gidişin benden,uzaklara...

Sen Başardın...
Kendimi yine kendimde yok ettim..

Bu aşktaki intiharına şimdi kocaman bir “Eyvallah”

[HER AŞK BİR VEDA KAPISINDAN GEÇER...]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...