Gün içerisinde kendinizi iyi hissettiğiniz saat dilimleri hangileridir?

Gün içerisinde kendinizi iyi hissettiðiniz saat dilimleri hangileridir?

• 03-06

Oy: 0 0.0%
  • 06-09

• 09-12

• 12-15

• 15-18

• 18-21

Oy: 2 33.3%
  • 21-24

Oy: 1 16.7%
  • Herzaman

• Hiçbirzaman

• Deðiþiyor ruh halime göre

Oy: 3 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    6

Kalpsiz

Yeni Üye
ckcx0.jpg

06-08 Sevgi Zamanı
Gün ışığı vücudu harekete geçirir. Gün boyunca olduğundan 5 kat daha fazla hormon üretir, özelliklede testosteron ve östrojen.

08-10 Doktora Gitme Zamanı Bu saatlerdeki vücuttaki andrenalin miktarı en üst düzeye ulaşır. Mutluluk hormonu olarak bilinen endorphine salgılanır, bu hormonlar acıya ağrıya karşıdır. Öyleyse örneğin iğnenizi bu saatler arası yaptırın. Yan etkilerde bu saatler arasında ender görülür.

12-14 Vitamin Zamanı
Vücut bu zaman içinde enerji rezervlerine el atar, mide asiti fazlalaşır öğle yemeğinizi geciktirmeyinve vitamin haplarınızı almayı unutmayın. Vücut yediklerimizi ve vitaminleri en iyi bu saatler arasında değerlendirir. Çünkü kan yemekten sonra beyinden mideye gider mümkünse kısa bir süre öğlen uykusuna yatın.

14-16 Plan Yapma Zamanı
Uzun süreli bellek bu zaman içinde sabah saatlerinde olduğundan %10 oranında daha iyi çalışır. Dikkat daha fazlalaşır, en yüksek noktaya ulaşır. Planlarınızı ve rutin işlerinizi en iyisi bu saatlerde yapın

16-18 Jogging Zamanı
Vücut ısısı yüksektir, adaleler iyi ısınmıştır. Dahası, böbreküstü hormonları görme yeteneğini keskinleştirir, tepki yeteneğini daha kuvvetlendirir. Spor yapmak için çok idealdir.

18-20 İçki Zamanı
Ohio üniversitesinin araştırmasına göre kısa bir süre kestiren kişi bedensel ve zihinsel yeteneğini %15 oranında artırmış olur. Tansiyon düşer, nabız yavaşlar, vücut rahatladığı gevşediği sinyali varir. İçki için en iyi zamandır bu. Karaciğer enzimleri özellikle bu saatlerde alkolü daha iyi hazmeder

20-22 İlaç Alma Zamanı
Vücut uyku hormonu melatonin’i üretmeye başlar ve uykunuz gelir. Fakat bu özelliklede hassas bir tepki gösteren koklama, tat alma, duyma duyguları için henüz geçerli değildir. Antibiyotik almak zorunda olan kişi bu saatlerde almalıdır, çünkü bu saatlerde antibiyotik en az doz da alınsa bile en fazla etkili olduğu zamandır.

22-24 Meditasyon Zamanı
İçteki saatin tiktakları yavaşlar, vücut dinlenme, rahatlama safhasına girmiştir.

24-04 Rüya Zamanı Halihazır uyanık olan kişi dikkat etmelidir. Dikkat yeteneğinin en iyi olduğu zamandır. Uyuyan kişi yoğun bir şekilde rüya görür. Vücut fonksiyonları alt düzeyde çalışır.

04-06 Güç Depolama Zamanı
Kan şekeri ve vücut ısısı yükselir, enerji rezervleri yeniden dolar. Kuvvet hormonun andrenalin salgılanmasıyla dolaşım hızlanır.

Ben kendimi sabahları ve geceleri sevdiğimle konuşurken çok iyi hissediyorum. Sizler günün hangi saatinde kendinizi nasıl hissediyorsunuz.

Anket Alıntıdır..

derin***

Yeni Üye
bende saat 18:00'den sonra işten çıkma saatim gelip evime gitceğim,yada aşkımla görüşüceğim için kendimi çok iyi hissediyorum bütün gün stres içinde oluyorum çünküüü,ve yorgunnnnnnnnn < <

BY_KRAL_ASKER

Aktif Üye
Ben 18:00 den sonraki her saat huzurluyum işten kurtulmuş oluyorum :teytey: :dans: :alkis: :yahoo

Aşkyıldızı

Aktif Üye
MEVSİMDEN  MEVSİME DEĞİŞİYOR BU DURUM BENİM İÇİN
KIŞIN:18-24
YAZIN:HER AN  HER YERDE..
İLKBAHAR:08-24
GÜZ:HİÇBİR AN-HAVA YAĞMURLU İSE..
:) :) :)                                :) :) :)