GELİNCİK..

DagLıCa

Aktif Üye
19 yaşındayken bir gencin başından geçen hayatın gerçek ve açı tecrübesi aynı semtte oturup aynı okulda okuyan iki körpe genç aşıkların hikayesi her sabahın ilk güzel saatlerinde hayat dolu zamanın içinde her güzel sabah olduğu gibi kahramanımız gelinciğini almak için yola koyulup gelinciğinin açmış olduğu tarlaya doğru yola koyulup sabhın güzelliğinde gelincigini öpüp koklayıp okulun yolunu tutuyordular okulda her ders arasında yan yana gelip kısacık zamandaki hasretlerini özlemlerini söndürüyorlardı okuldaki ayrılık saatleri son bulduğunda  okul çıkışında ikili günün ilerleyen zamanlarında birlikte olup hayatlarını bu şekilde beş sene boyunca böyle devam etti bu süre içinde yedikleri içtikleri sırları hiç ayrılmadı bu kadar güzel bir aşkı yaşıyan birileri olarak bu güzel mutluluklarını cümle aleme duyurmak için ailelerinin eşliğinde söz yüzüklerinlede parmaklarını sülediler zaman mutlu şekilde ilerliyor aradan dakkalar saattler ilerliyor mutlulukları kat kat artmaya başlıyordu taki hayatın acı gerçegine doğru yaklaşmaya başlıyana kadar bu süreç kapıyı dayandı olanlardan bir haberdar olmayan kahramanlarımız yaşamaya hayatını sürdürmeye devam eder bir gün gelincik gelir  aşkım ben izmire yengemin oğlunun düyünü için gidecemder bu kelimeleri duyan genç hemen o an içinde tuhaf fırtınalar kopmaya başlayıp hayır gitme der gitmesini istemez buna karşılık gitmem gerekiyor der ve hayatlarında ilk defa bir ayrılık yaşarlar ve gelincik 4 günlügüne izmire gider istanbulda kalan genç ise her gün sıkıntısına sıkıntı ekleniyor o tuhaf fırtına iyice içini parçalamaya başlıyor 4 günlük süreç tamamlanır gelinciğin izmirden dönmesini bekler dönmesi gereken gelinçik dönmez aradan bir gün geçer gene yoktur olanlardan habersiz gelinciğini beklemeye devam eder taki acı gerçeği tesadüfen duydugu güne kadar meyersem gelinciği izmir dönüşünde izmir manisa yolu arasında babasının kullandığı araç direksiyon hakimiyetini kaybederek kaza yapar ve araçtan sadece bir tek gelinciğin boynu kırılarak hayatının son bulmuş genç gelinciğini beklerken simsiyah bir tabutlan karşılaşır ve o an hayatı param parca olur hayatındaki tek sevdiğini kaybeden gençimiz kendinide kaybeder 2 sene boyunca acısınlan baş başakalıp hayata küserek hayattan tad almamaya başlar hayatındaki son iki sene perişan bir şekilde yaşadıktan sonra sevdiğinin kendi kalbinde yaşadığına her zaman onunlan birlikte olduğuna inananarak kendisinin yaşadığı sürece gelinçigininde yaşatmaya onu her zaman yaşatacagına söz vererek hayatına devam eder aradan bir sene geçer
        İş hayatına atılan genç bir gün fir holdingin eğitim semineri için bir davet alır 1 haftalık bir süreçtir ve genç bu eğitime gider ilk gün türkiyenin tüm illerinden gelen firma yetkilileri aynı salonda buluşurlar ve yeni çıkcak ürün hakkında bilgi alırlar genç arkadaşımız elinde nescafesi arkadaşınlan sırada sohbet ederken yanına bir bayanın oturduğunun farkında bile degildir ders başlar ve halen yanında kimin oturduğunun farkında olmadan ders devam eder bir an kafasını sola dogru çevrdiğinde yanında oturan bayanı görür ve nefesi kesilir kalbi duracak gibi olur arkadaşı hemen boynundaki gravatı gömleği açar ve genc üç beş dakkalık ağır şoktan sonra kendine gelir ne olduğunu anlamaya çalışır tekrar görmüş olduğu bayanı görünce tuhaf bir heyecan başlar başlamasının nedeni ise 2 sene önce kaybettiği gelinciği  dünyaya geri dönmüş ve karşısında duruyormuş hayal olmayacak kadar gerçekdir evet hayal görmüyordur gelinciğinin ikizi edasında karşısındaki bayan duruyordur öglen yemeği esnasında genç hemen bayanın yanına gider ve konuşmaya başlar söz konusu bayan izmirden gelmiş ve ismide gülay gelinciğimin ismide gülaydı ve izmirde kaybetmişti genç bir süre duraklar ve Allahım benimi sınıyorsun hayatımın anlamını izmirde kaybettim sen bana 2 sene sonra izmirden birini karşıma dikiyorsun ve adıda gülay bu kadar tesadüf yetmiyormuş gibi birde ikizi kadar benzerini karşıma çıkarıyorsun diye düşüncelere dalar bu şaşkınlıklan evinin yolunu tutar ve akşam hemen aşkının tüm fotograflarını yanına alıp ertesi gün izmirden gelen gülayın yanında solugu alır ve olanları anlatır ve fotografları gösterince izmirden gelen gülayda fotografları görünce şok olur aradan zaman ilerler ve gençlen izmirden gelen gülaylan aralarında bir sevda oluşur genç arada izmire gider onu görmeye gülay izmirden istanbula gelir bu şekilde görüşmeye başlarlar fakat gençimiz bir ara kendine gelir ve düşünmeye başlar ben gelinçigimi sevdim onu seviyorum ona benziyor diye gülayada ümit veriyorum bu yanlış yanlış yolda ilerlediğinnin kanaatınavarıp bunu gülaya anlatır ve ayrılırlar ama halen çok sıkı bir dostturlar halen görüşürler telefonlaşırlar
        şimdi bu genç bu duygularını bu yaşananları size anlatmakta ve halen GELİNCİĞİNİ KALBİNDE YAŞATMAKTA......   

derin***

Yeni Üye
yüreğine sağlık daglıca güzel bi paylaşımdı...

canik

Yeni Üye
paylaşımın için sağol  ;)

gevramin

Aktif Üye
gerçekten emeğine sağlık dalgıca...teşekkürler bizimle paylaştığın için...

DagLıCa

Aktif Üye
Sizlerinde Güzel Yüreginize Teşekkürler ...