Gamzelinin fendi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sir_ako

Aktif Üye
........Annesi ve babasi ona daha kucuk yaslarindayken cok guzel oldugunu soyluyolardi,sag yanagindaki kucuk bir ben onun guzelligine biraz daha guzellik katiyordu,bu ben yuzundende ona gamzeli kiz demislerdi,sakaciktan soylenen soz onun nick adi olmustu,ailesi ve arkadaslari onu esas ismiyle cagirmayip,gamzeli diyorlardi....Kucuk gamzeli kiz bu dunyaya gelen her yaratik gibi oda buyudu ve serpildi,genc kizliga adimlarini atti,hele ondort yasindan sonra bayagi serpilmis,cok guzel bir kiz olmustu.Evet inkar edilemiyecek bir guzelligi vardi,onun yanindan gecen gencler bir defa daha donup bakiyorlardi.
.......Genc yaslarinda Murat ile tanisti,murat ondan bir kac yas buyuktu,murati gercekten sevmeye basladi,murat yakisikli oldugu kadarda cok geveze bir cocuktu,gamzeli  murati sevdigi icin soylenen her seye inaniyordu,muratin soyledigi her kelime kulaklarina cok hos geliyordu,daha,cok gencti ve gunahsizdi insanlara inaniyordu.uzerinde gencliginin toylugu vardi,murat onun ilk goz agrisiydi,daha evvel bir cok genc askinti olmus ama o kimselere yuz vermemisti.

.........Arkadasliklar bir kac sene devam etti,Murat kimi zaman seni cok seviyorum gamzelim sen benim herseyimsin diyor,kimi zamanda gunlerce aramiyordu,ama ne olursa olsun o murati cok seviyordu,ilerdede muratla evlenmeyi dusunuyordu......Zaman zaman kiz arkadaslar,murati baska kizlarla kiristirirken gorduklerini soyluyorlardi,ama o asla inanmak istemiyordu,arkadaslarinin kiskanclik yaptiklarina inaniyordu.Muratin kendisini aldatabilecegine ihtimal vermiyordu.......Icinde bir suphe belirlendi,acaba gercekten murat kendisini aldatiyormuydu,yoksa bir kac kizi birdenmi idare ediyordu,yoksa kiz arkadaslari yalanmi soyluyorlardi......Bir gun sessiz sakin murati takip etti,murat kendisini cok yakindan tanidigi bir kiz arkadasi ile opusuyordu,evet kendi gozleriyle gordu,kiz arkadaslari hakliydilar,bir anda kendini cok kotu hissetti,yikildi birdenbire dunyasi.Muratin karsisina gecip,murat artik beni sevmiyormusun ? beni nicin aldatiyorsun diye soracak cesareti kendinde bulamiyordu,murati cok seviyordu o ilk sevgilisiydi,muratin yaninda kendini cok mutlu hissediyordu.

......Gunler gectikce murat gamzeliden uzaklasmaya basladi,bir gun murata telefon edip kendisini nicin aramadigini,aralarindaki herseyin bitip bitmedigini sordu,...Murat alayci sesiyle,aramizdaki hersey bitti,ben kendime yeni bir kiz arkadas buldum,artik unut beni dedi....Duyduklarina isittiklerine inanamiyordu,dizleri titreyip basi donmeye basladi,birileri sanki ayaginin altindaki haliyi ceker gibiydiler,zar zor kendini koltuga atti.cok uzulmustu bir kac senenin sevgisi bir telefon konusmasiyla bitmisti.
......Evet murat kendine yeni bir kiz arkadas bulup gamzeliyi unutmustu,bazen istemeden karsi karsiya geldikleri zaman murat onu ignore ediyor,sanki daha evvel birbirlerini hic gormemis tanimamis gibi davraniyordu.....Gamzeli kiz cok uzuluyordu,murati cok sevmisti ama ihanete ugramisti,simdide muratdan nefret edip onu kalbinin derinliklerinden sokup atmak istiyordu.Gercekten ilk asklar kolay kolay unutululamiyacagi gibi onun  icinde murat unutmasi cok zor olacakti.kendine guveniyordu,cesaretliydi,mutlaka muratin adini hafizasindan silip atacakti.

.......Bir aksam uzereydi,oturdugu koltukda televizyon izliyordu,cep telefonu caldi,once numaraya bakti,muratin numarasiydi,once cevap vermek istemedi,sonra dayanamayip alo dedi......Murat bir cahillik yaptigini,iki hafta evvel yeni kiz arkadasindan ayrildigini,kendisini hala deliler gibi sevdigini ve tekrar arkadaslik yapmak istedigini soyluyordu.gamzeli kiz biraz dusundukten sonra,cumartesi ogleden sonra disarlarda bir yerde bulusmak icin randevu verdi..Gamzeli kizin icinde cok karisik hisler vardi,ne yapacagini kendi de bilmiyordu,......Cumartesi gunu bulustular,Murat yine ayn i muratdi degisen hic bir sey yoktu palavra ve hava atip duuruyordu,murat buyuk bir hata yaptigini kendisini hala cok sevdigini soyledi.....Gamzeli kiz,bak murat bende seni hala seviyorum,gercekten sende beni cok seviyorsan,evlilik icin ilk adimlarimizi atalim ve nisanlanalim dedi...Muratin yuzu biraz degisti, su anda ben evlilik icin hazir degilim gamzeli dedi..Gamzelide,ben simdi hemen evlenerlim demiyorum sadece nisanlanalim,bir iki sene sonra evlenmeyi planlariz dedi.....Murat pek nisanlanmaya yanasmak istemiyordu,bir saat kadar konustuktan sonra murat pes etti ve olur nisanlanalim dedi...Gamzeli kiz cok sevinmisti,havalarda ucuyordu,muratin yanagina bir opucuk kondurduktan sonra yapilacak isim var diye muratdan ayrildi.

........Gurbetci cocuklari olmalarina ragmen her sey turk usulu orf ve adetlere uyularak yapilacakti,..Bir hafta sonra muratin ailesi gelip gamzeli kizi allahin emriyle ogullari murata istediler....Gamzelinin babasi olgun insandi onlar birbirlerini sevmisler,bizede allah mesut etsin demek  duser diyerek olumlu cevap verdi..bir hafta sonra soz kesildi ve gelecek ayin 18,inde nisan yapilmasina karar verildi.nisan gamzelinin evinde yapilacak ve sade olacakti,gamzeli kiz havalarda ucuyordu,cok sevincliydi hep sinsi sinsi gulumsuyordu,kafasinin icinden degisik seyler geciyordu ama kimseye bahsetmiyordu.
........Butun nisan hazirliklari tamamlandi,nisanlik elbiseler ve yuzukler alindi.....Nihayet nisan gunu geldi guzel bir cumartesi gunuydu her iki aileden ve genclerin arkadaslari dahil olmak uzere kucuk salonda 30 kisi toplanmisti,herkesler cok mutlu gorunuyorlardi cunku biraz sonra sevdikleri iki insan,evlilik hayatinin baslangicina ilk adimlari atip nisanlanacaklardi.....Yuzukleri gamzelinin buyuk amcasi takacakti,sohbetler edilip meyva sulari icildikten sonra buyuk amca her iki genci salonun ortasina davet etti,amcanin hanimida elindeki parlak bir tepsi icinde birbirlerine kirmizi kurdela ile baglanmis yuzukleri ve kucuk bir makas tasiyordu.
...Amca once gamzeliye yuzugu takti ve hayirli ugurlu olsun dedi,sonra,murata yuzugu takti onada hayirli ugurlu olsun dedikten sonra esinin elinden makasi alip kurdelayi kesti ve onlari nisanli ilan etti.simdi buyuklerinin ellerini opeceklerdi....Iste tam o sirada gamzeli kalabaliga donup sayin misafirlerimiz bir dakika beni dinlermisiniz diye seslendi,o anda salonu bir sessislik kapladi,eger halinin uzerine bir toplu igne dusseydi muhakkak sesi duyuurdu.gamzel bir eliyle  caktirmadan biraz evvel parmagina takilan yuzugu cikardi,sonra murata donup elini bana verirmisin diye muratin elini tuttu,sonrada parmaklari arasinda tuttugu yuzugu havaya kaldirip misafirlere gosterdikten sonra.bak murat yillardir seni seviyorum diye beni oyladin,yeni kiz arkadas buldugun zaman beni terkettin kiz arkadaslarin seni terkettikleri zaman yine bana kostun,seni seviyorum derken benim hislerimle oynadin ve  beni asagiladin,simdi bende bu yugugu sana iade ediyorum.al bu yuzugu ve defol git bu evden dedi,millet sasirmisti,herkes ne oluyor diye birbirlerine bakmaya basladi,murat aptal adam degildi,iki dakika evvel nisanlanmis simdide nisanlisi yuzugu kafasina atiyordu.hizli adimlarla evden cikip gitti......Boylece gamzeli kizda intikamini almis,nisanlilik devri baslamadan bitmisti.

Ako_hox tarafindan yazilmistir,okuyanlara cok tesekkurler.

gamzecansu

Yeni Üye
bu konu bu bölüme olmamış galiba

güseldi intikam kötü şeydir derler ama bilemem
paylaşımın için saol

Sir_ako

Aktif Üye
HırçınGüzel' Alıntı:
bu konu bu bölüme olmamış galiba

güseldi intikam kötü şeydir derler ama bilemem
paylaşımın için saol...............Merak ettim hangi bolume yazilmasi lazimdi  ??

gamzecansu

Yeni Üye
bunu ben bilemem ama mizahlık bi olay göremedim ben ,

bence serbest kürsü bunun için en uygun yer :eek:k

3va

Yeni Üye
Evet gerçekten çok güzel ve etkileyici bir hikaye..
Hikayenin ortasında gamzelinin kendisini aldatan sevgilisini arayıp beni sevmiyor musun diye sormasını yersiz bulmuştum ve zorla nişanlanmaya ikna etme çabalarına anlam verememiştim. Ama sonuç bölümünde herşey açığa kavuştu.

ako_hox gerçekten yüreğine ve beynine sağlık çok orjinal bi konu tüm olarak ele alındığında..
yazılarının devamını diliyorum tekrar teşekkürler :bingo

Konu ilgili bölüme taşınmıştır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...