Eski Anilarimdan (Buyu)

Sir_ako

Aktif Üye
[size=10pt][size=10pt][size=10pt]Eski anilarimdan  ( Büyü)

…..Birbirimizi severek evlenmistik,her zaman birbirimizi anliyor ve fikirlerimize saygi duyuyorduk.Ailemle beraber oturuyorduk, arasira ufak tefek gelin ,kaynana tatsizligi oluyordu ama  cogu zaman duymamazliktan geliyordum, biri esim. Digeri ise annemdi..Evliligimizin ikinci senesinde esimi cok sevmeme ragmen aramiza bir sogukluk girdi,…Esim iyi davraniyor ben’ se mutlu olamiyordum, aslinda sogukluk yaratilacak bir olay filan da olmamisti…Bir hafta sonu esimle ailesine gittik, sonra ben biraz dolasayim diye evden ciktim,o cikisla esimi iki hafta aramadim, o da gurur meselesi yapti,cok uzulmeme ragmen gidip esimi eve getirmek istemiyordum..
…….Bacanagim ve baldiz arasinda bir problem olmustu, sagolsun esimin en buyuk abisinin hanimi ise el atip problemi cozmustu…Sagolsun yengemiz bizim ise de bir el atiyor, bildikleri bir hocaya gidiyorlar ve durumu anlatiyorlar, bu insanlar birbirlerini severek evlendiler, bunlari birbirlerinden sogutan nedir diye soruyorlar… Gerci ben boyle seylere inanmam ama bazen ister istemez insan inaniyor….Hocanin kim oldugunu da bilmiyorum, Hoca diyorki<<, bunlarin yatak odasinin esiginde gomulu buyu var>>, iste butun problem burdan cikiyor….Ben isde calisirken yenge ve teyze bizim eve gelip durumu anneme anlatiyorlar…Annem allah allah kim koymus oraya onu benim haberim yok diyor.

….Ben isimden eve gelince annem olayi bana anlatiyor, sacma ya inanma boyle seylere diyorum, ben ayrilmaya karar verdim diyorum…Bir gun sonra annem yine yanima geliyor ve hikayeyi anlatiyor…. Ben askerdeyken.. kiz kardesim birisine gonul vermis, kara sevdaya tutulmus, sonrada beraberce kacmislar, nikahla yapip evlenmisler ve trabzona gitmisler, bir muddet sonra istanbula gelmisler ve bizim eve yerlesmisler. Damat efendi hayirsizmis, sabah cikar gidermis aksam eve gelirmis hic calismazmis, eve bir ekmek dahi getirmezmis,yani belescilikten gecinmek istermis, bizimkiler bakmislar bu adamdan hayir yok, annem  bir hocaya gitmis, kardesimi kocasindan sogutmak icin buyu yaptirmis, o zaman evimiz insaat halindeymis yatak odalarinin esigine toprak icine buyu’yu gommusler, sonrada ustune beton atilmis, Ben askerden donmeden kiz kardesim de kocasindan ayrilmis, adamda zaten onu istiyormus,
….Iste bir kac sene sonrada o buyu  benim icin islemeye baslamis.Anam buyuyu hatirlayinca yine bir hocaya gitmis okutmus ufletmis falan filan, bende bir kac gun sonra kös kös  bizimkilerin evine gidip ozur diledim ve bizimkini alip eve getirdim.

Gercektir.
Okuyanlara tesekkurler.
…..
[size=10pt][size=10pt][size=10pt][/size
[/size][/size][/size]][/size][/size]