Dinga-Dunga olayi

Sir_ako

Aktif Üye
[size=10pt][size=10pt]Dinga-Dunga olayi

…Dinga-Dunga kelimeleri,size biraz komik gelebilir,gercegi  kucucuk bir kasaba ismidir,Tabiki Aborjine yerlilerinin koymus oldugu bir isim.Dinga-Dunga Australyanin Nsw.Eyaletinin kuzey bati sinirinda South australya eyaleti ile birlesme noktasindaki sinir kasabasidir.Haritalarda ismi vardir ama kasaba olarak ararsaniz,bir okul,bir kilise.birde general store,yani her sey satan bir dukkan vardir.Ciftlik bolgesidir,ciftlikler buyuk araziler icindedir. Ciftliklerin posta kutulari bile.merkezdeki general storun kosesindedir,Ciftciler haftada bir kasabaya gelip posta kutularina bakarlar.Dinga-Dunga’ya en yakin buyuk kasaba 136 km uzakliktadir,yani sizin anliyacaginiz izole edilmis bolgelerdir.Dinga-Dunga’dan yeteri kadar bahsettim,simdi  olaya goz atalim.

…Bir cok buyuk magazalarin giris ve cikislarinda sensorlar vardir,magazadaki her sey magnetik etiketlidir,eger bir sey alip ucretini odemeden kapidan cikmak isterseniz,bu alarmli sensorlar bip biiip,bbbiiiiippp diye otup,guvenlikciyi uyarirlar.Son dort yildir ben bu sensorlu olan magazalara girmek istemem,gerci yakinlarimda olan magazalarin guvenlik gorevlileri beni tanidilar. Bir sey almadan kapidan cikarken alarm otunce,benim oldugumu anlayip gulumsuyorlar, birde ilk defa girmis oldugum degisik bir magazadan cikarken  sensor alarmlari otunce biri hemen yanima kosup,magazalarindan bir sey caldigimi zannedip aramak istiyorlar,bazen polis cagirip karakolluk oluyoruz,bazende beni calmakla sucladiklari icin kendilerinden davaci olup tazminat isteyecegimi soyluyorum.Tabiki bu olay her defa olmuyor,yani alarm sinyalleri her zaman calmiyor,bazen caliyor caldigi zamanda milletin dikkatini cekiyorum,alistim artik.guvenlikci  ustumu aramak isterse kanuni haklarimi soyleyip aratmiyorum,bir sey yapamiyorlar,arayamayinca sir .sen bu magazaya bir daha gelme diyorlar,ikinci yapacaklari sey ise polis cagirmak,bu tarz da buyuk isimli magazalar icin kotu reklam oluyor.

…Alti yedi yil evvel biraz param vardi,nasil yatirim yapim diye dusunuyordum,kucuklugumden beri bir ciftlikde yasamak hevesim vardi,kafam ciftliklere takildi,devamli ya$amasamda arasira gider biraz kalir,ta$ra havasini cigerlerime doldururum diye dusunerek parama gore kucuk bir ciftlik aramaya basladim.Nette ki ilanlara bakarken iste bu Dinga-Dunga’daki satilik ciftlik ilani gozuma carpti,kocaman australya haritasini actim ve Dinga-Dunga’yi buldum,bizim evden tam 1400 km uzaklikta bir yerde..Telefon edip satis emlak acentasiyla gorustum,bir nevi hobi ciftligi oldugunu ogrendim,zaten bende oyle bir yer ariyordum,ama mesafe cok uzakti…Isimden bir hafta izin aldim,coluk cocuk atladik arabaya birbucuk gunde Dinga-Dunga’ya vardik.kus ucmaz kervan gecmez yerler ne oteli var ne caravan parki,neyse sozu uzatmiyayim,once acenta ile gorustum,sonra beraberce ciftlige gittik,,,Kocaman bir arazi icinde biraz koyun ve biraz buyuk bas hayvanlar var,birazcik da dagli tepeli,bir anda buraya asik oldum dersem yalan olmaz hani.Bizim hatun evi satip buraya yerlesecegimizi zannedip ben buralarda yasiyamam diye basladi soylenmeye,dur yavu ortalikda fol yok yumurta yok deyip teselli ettim..Ciftlik sahibinin adi  Kevin’di iyi sakaci bir adama benziyordu,ciftlik cok guzeldi ama cok uzakti,parama gore de ancak boyle bir yer alabilirdim.arazisi cokdu.Birden karar vermedim,Gormek istedigim bir iki ciftlik daha var deyip ordan ayrildik.

…Iki gun sonra Kevin’e telefon edip ciftligi nicin satmak istedigini sordum,Kevin’inin sesi cok huzunluydu,benim elimde olan bir sey olsa asla satmam ,ciftlik babamizdan miras kaldi iki kiz kardesim ve bir abim var onlar satip paylasmak istiyorlar,ben burda dogdum burda olmek istiyorum dedi,,bes on dakika sohbet ettikten sonra Kevin,e veda ettim…Bu ciftlik kafama yatmisti,icinde iki tane evi vardi,ama ben baska sehirde yasarken  ciftlikle kim mesgul olacakti,kendim, senede bir kac sefer gidebilirdim…dort gun sonra Kevine yine telefon ettim bu sefer yarim saat konustuk..Ciftligi almayi dusunuyorum ama ona bakacak mesgul olacak, gereken bakimi yapacak birine ihtiyacim olacagini soyledim.Kevin kira istemezsen ben evlerden birinde yasar ciftliginede kendi malim gibi bakarim dedi.anlastik Kevinle,bir kac yuz tanede koyun alip ciftlige koyabilecegimi soyledim,Kevin cok memnun oldu..Bir gun sonra Emlak acentasina telefon edip,ciftligi satin aliyorum deyip avukatimin adresini ve telefon numarasi verdim.

…Alti hafta sonra Ciftlik benim oldu,tapusunu aldiktan sonra gittim bos evden birinde  kaldim uzun uzun Kevinle konusup anlastik.Istedigi kadar inek ve koyun beslemesine musaade edecegimi soyledim.Tek istedigim ciftligime bakmasi,sinirlardaki tel orguleri tamir etmesiydi.Kevin kendi malim gibi bakicam seni mahcup etmicem boss diye soz Verdi….Evet artik benimde  1200 donumluk bir hobi ciftligim vardi,gercekten Kevin ciftlige iyi bakiyordu,zaman zaman telefonla gorusuyoruz, senede bir iki seferde  ailece gidip bir hafta tasra havasi yasiyorduk.

…Iste yine dort yil kadar evveldi,Kevin’in uydu telefonunu arayip Cuma aksami orda olacagimi mumkunse kucuk evi biraz toparlamasini soyledim…Cumartesi sabahi erken saatlerde ciftlikde oldum,kucuk bir kahvaltidan sonra dus alip kafayi vurdum..Iyi uyumusum…Bu sefer yalniz gelmistim cocuklar okula gidiyorlardi,okullarini bolmek istememistim,Pazar gunu bol bol Kevin ve ailesiyle sohbet ettik,Sydney’den kucuk hediyeler getirmistim esine ve cocuklarina verdim,cocuklar amca amca diye beni cok seviyorlardii.Aksam uzeri canim ciftlik icinde dolasmak istedi…Kevin atla dolas boss dedi,fena fikir degildi yanima biraz su aldiktan sonra ata atladim,gecikirsem merak etmeyin diye tenbih ettim….Hava kararmak uzereydi,evdende bir hayli uzaktaydim,bir anda uzerimde kocaman bir isik belirdi atim birden korkup saha kalkti ve kendimi yerde buldum at korkudan kacmaya basladi,ben ne oldugunu anliyamiyordum.Ustumdeki isik yigini devamli alcaliyordu,korkudan donuma isemek uzereydim,oldugum yerde donup kalmistim,yukardaki kocaman sey iyicene alcakdi,adeta bir isik cemberi icindeydim,birden kocaman seyin altinda tam ortasinda bir kapi acildi,sanki  elektrik supurgesinin cektigi gibi  goremedigim bir kuvvet beni yukari cekiverdi,,,Ayni zamanda arac yukselmeye basladi isiklari filan karardi,kendime gelince etrafimda alti tane acayip yaratik gordum,bir anda jeton dustu ve UFO’nun icinde oldugumu anladim.dusuncelerim kitlendi,Bu boylari bir metreyi gecmeyen yaratiklarla dogusebilirmiydim,ya gizli kuvvetleri varsa beni carparlarsa deyip bir hareket yapmadim.Bir tanesi eliyle isaret yapip egilip cokmemi istedi egildim,biri hemen gomlegimi cikardi,sonra akletimi,digeri pantolon kemerimi acti,bende pantolonumu indirdim,sonra kilotum,ayakkabim corpalarim, nikah yuzugum saatim vel hasil anadan dogma soyundurdular beni.

…Kimisi kulagima bakti,kimisi gozlerime,kimisi dislerime,vucudumda incelemedikleri yer kalmadi,bir tanesi bana bakip computer gibi bir cihaza bir seyler yaziyordu,yine bir tanesi kucuk bir surahi gibi bir sey uzatip icine cis yapmami isaret etti ikina sikina cis yaptim,yahu bunlar herhalde damizlik insan ariyorlar diye dusundum.Korkuyordum,hareketsizdim,bir sey yapamiyordum,beni baska bir planet’e goturduklerini dusunuyordum,bir yandan da icimden dualar ediyor,esimi,cocuklarimi bir daha goremiyecegim diye icin icin gozyaslari dokuyordum,evden ayrilirken onlarla helalesmedigim icine kendime lanet ediyordum,$u kotu kadere bak uzayda uzaylilarin elinde olmek de kaderimizde yaziliymis deyip ciftlige filan lanetler yagdiriyordum.

…Bir anda uzaylilardan biri,acik avucuyla yuzumun onunde bir asagi bir yukari yapti,saniyenin binde biri kadar zamanda olan bir hareket,iste ondan sonrasini hatirlamiyorum.Gozlerimi bir hastanenin yogun bakim kisminda actim,kafam sargi icinde, sol bilegimde alciliydi,sag elimin parmaklariyla kendime bir cimdik attim canim yaninca  olmedigimi yasadigimi anladim.
… At ciftlige donmus,Kevin bir hayli beni beklemis yedi sekiz saat gecince polise haber vermis,kucuk motorsikletlerle polis ve  bir kac gonullu ciftligi aramislar ama beni bulamamislar..Ciftlikten  75 km uzaklikta bir yolda yol tamir araci yavas yavas giderken  yol kenarinda ki haliya sarili gibi olan bir sey surucunun dikkatini cekmis,hemen  araci kenara cekip inmis ve hali gibi sey’e bakinca icinde baygin yatmakta olan beni gormus,telsiziyle cankurtarana ve polise haber vermis..Helicopter inene kadar beklemis sag olsun,ilk yardim yapildiktan sonra hastaneye goturmusler, Uzaylilarin Beni sardikleri sey ipekli kumasa benzer cok degisik bir ortuymus bir ,ilk yardimi yapanlarin cok dikkatini cekmis,uzerimde ne huviyet nede baska bir sey varmis,Kevin kayip oldugumu soyleyince polisin ilk isi Kevin’i aramak olmus,Kevin hastaneye gelmis,evet bizim ciftligin sahibi ortagim demis..

…Yogun bakimdan cikarilip normal bir odaya konulduktan sonra,iki detektiv ifademi almak icin geldiler,once kevin’in beni oldurmek istediginden suphelendiklerini soylediler,hayiir olmaz boyle bir sey dedim, sonra ciftligin icinde atla dolasirken nasil olurda 75 km otede cirilciplak olursun diye sordular.Kimler tarafindan soyulup dovuldugumu sordular. Dovulmedim kimseden de sikayetci degilim diye israr ettim.
…Anladigima gore uzaylilar beni yere birakirken biraz yuksekten atmislardi,kafatasim catlamis ve bilegim kirilmisti…Polislere uzay gemisinden filan bahsetseydim,belki deli diye beni  deliler evine filan kapatirlardi,daha sonra bir psikolog doctor geldi,yarim saat filan konustu.onada ciftligimde atimla dolasiyordum,sonrasini hatirlamadigimi soyledim,Bir seyler sakladigimi anliyorlardi ama fazla uzerime gelmiyorlardi…Polis son defa geldi.Uyusturucu  mafyalarinla iliskim olup olmadigimi arastirmislar temiz cikmisim.detektiv kartini verdikten sonra, bir seyler gizledigini biliyoruz,bir gun konusmak istersen beni ara dedi ve gitti.
..10 gun sonra hastaneden ciktim ve  ucakla evime dondum,Kevin arabami tasiyici ile yollayacagina soz Verdi…Iste o gundur bu gundur,sensorlu magazalara girsem zaman zaman cikista biipp biip diye sensorlari sinyal verir alistik artik,Uzaylilar galiba bir yerime bir chip filan koydular,belkide milyonlarca kilometre uzaktan beni izliyorlardir.Kafam catladi,bilegim kirildi o kadar uzulmedim ama uzuldugum sey,nisanlandigim zaman mustakbel kayinpederim bana cok guzel bir kol saati hediye etmisti yillardir onu bilegimde tasiyordum,ama vicdansiz uzaylilar o manevi hatirasina deger bicilmiyecek saatimide goturduler….Boylece sizde Dinga-_Dunga’nin hikayesini ogrendiniz

Ako_Hox  tarafindan yazilmistir.
Okuyanlara binlerce tesekkurler
Fiction.
9 temmuz 2009 Sydney

[size=10pt]
[/size][/size][/size]