Copcatan Kizlar (3) Babanin sirri

Sir_ako

Aktif Üye
çopçatan Kizlar (3)
….Babanin Sirri.

…Neriman Internette kendine hayat arkadasi ararken 16 yasindaki bir lise talebesinin oyununa gelmisti..Kaderimde ne yaziliysa bir gun olur diyerek nette,sevgili aramaktan vazgecti,zaten bir defa daha hayal kirikligina ugramak istemiyordu,can ciger dostu Kerimanla beraber,is yerinde sakalarina devam ediyorlar,bekarlara es bulmaya calisiyorlardi,zaten adlari copcatan kizlar olarak cikmisti.
..Keriman elinde kahve bardagi siritarak Nerimanin masasina geldi,hadi kalk kantine gidip caylarimizi orda icelim dedi,15 dakikalik sabah cay molasiydi,beraberce kantine gidip bir masaya coreklendiler,Keriman biraz dusunceli gibiydi,Neriman anlamakta gecikmedi tabiki,ictikleri su bile ayri gitmiyordu, bir kac yildir iyi arkadasdilar,birbirlerini cok iyi taniyorlardi.Neriman :kiz sende bu gun degisik bir hal var soylede bizde bilelim dedi.Keriman kahvesinden bir yudum aldiktan sonra,bir kac ay evvel senin yaptigin seyi denemek istiyorum dedi…Neriman saskinlik icinde aaa kiz bir kac ay evvel ben ne yaptimki diye merakla sordu.Keriman net,de arkadas aramayi dusunuyorum,sevda yollari sitesine bende bir ilan vermek istiyorum dedi, Neriman biraz siritip, ben senin sayende denedim ve dersimi aldim,Eger benim gibi hayal kirikligina ugramak istiyorsan sende deneyebilirsin dedi, Keriman,herkes ayni degildir,senin sanssizligin yuzunden karsina okul talebesi cikti,ama gercek olarak orda  iyi niyetli ve yuva kurmak  icin ilan veren yuzlerce hatta binlerce genc var,bakarsin karsima bunlardan iyi biri cikabilir dedi. Neriman biraz dudak buktukten sonra,ben pek tavsiye etmem,Istanbul kocaman ve yuksek nufuslu bir sehir,arkadas ariyorsan net,e girmeden de bulabilirsin, ama benim gibi macera ariyorsan hemen gir ve ilanini koy,en azindan biraz eyleniriz dedi. Keriman yuzunu ciddilestirip yok be kizim ben macera aramiyorum,.beni anliyacak sevecek koca arayacagim,annem hadi kizim elini cabuk tut bu gidisle evde kalacaksin diyor dedi.

..Cumartesi gunu Neriman Kerimana geldi,Beraberce Sevda yollari sitesine resimli bir ilan koydular,Neriman Kerimani yanaklarindan opup tebrik etti hayirli olsun dedi, derkende insallah karsina milyarder birinin oglu cikarda seni el bebek gul bebek yasatir diye hafifce yagladi.
..Bir kac gun sonra Keriman’in msn’ine mesajlar yagmaya basladi,yurt icinden ve yurt disindan yuzlerce genc kendisiyle tanismak istiyordu,birden bire kendini meshur film yildizi gibi hissetti.Neriman : Aceleci olma ! once bir bir adaylari inceleyelim, beyenmediklerimizi ayiklayalim,iclerinden bes on tanesini secelim,daha sonra onlarida suzgecten gecirip bir kac tane birakalim dedi..Boylece iki Copcatan kiz gerek is yerinde gerek evlerinde Keriman’la tanismak,arkadas olamak isteyen adaylari incelemeye basladilar,o kadar cok talep vardiki,kimileri bir kac satir yazmis kimileride sayfalar doldurmuslardi,papatya falina bakar gibi adaylari bir bir elemeye basladilar,Iki hafta sonunda adaylardan dort tanesini ayirdilar, ama diger yandan e-mailler gelmeye devam ediyordu,onlarida ikinci kisima biraktilar.

…Ayirdiklari dort aday icinde Esat toptas diye biri vardi,kerimanin kafasi adeta bu isme takilmist sanki, diger isimleri gozu gormuyordu,neden oldugunu kendi de bilmiyordu,sanki Esat’i kendine ceken bir  seyler  oluyordu…Pazar gunu Kerimanlarda bulustular,.Keriman Esat’in resmini ve E-mailini Nerimana gosterdi ve bu cocukla tanismak istiyorum dedi.Neriman resmi daha evvel gormus ve yaziyida okumustu,bir daha bakti yine okudu,evet yakisikli adam,birde gozleri ayni senin gozlerine benziyor  Tanismak istiyorsan hemen giris dedi..Keriman Esat Toptas’a mesaj gonderdi,yavas yavas  tanismaya basladilar,eger Esat olmazsa sirada daha 150 kisi var diye dusunuyordu.gunler ilerledikce bir birlerini tanimaya basladilar.Her seye ragmen Keriman arada mesafe birakip ciddiyeti elden birakmiyordu,bir birlerine hanfendi beyefendi diye hitap ediyorlardi,..Esat 2 yillik universite okuyup makine teknisyeni oldugunu  ve iyi bir is yerinde calistigini soyluyordu.Kerimanda kendisinin bir bilgi sayar uzmani oldugunu Esat’a anlatti..

…Gunler haftalar ilerledikce Keriman ve Esat’in sohbetleride artti hemen hemen her iki gunde bir nette sohbet etmeye basladilar.Konu ailelerine  gelince Esat Kerimana babasinin ne is yaptigini sordu, Keriman Babasinin Devlet Deniz Yollari mufettisi oldugunu ve omru limanlar arasinda gidip gelmelerle gectigini anlatti,Esat’in Babasinin ne mesleginde oldugunu sorunca Esat’da babasinin buyuk Bir denizcilik sirketinde kaptanlik yaptigini,yuk tankerlerinde calistigini,karadeniz,marmara ege ve akdeniz  limanlari arasinda mekik dokugunu,annesinin ev hanimi oldugunu,birde jandarma subayiyla evli ablasi oldugunu ,kucuk yegenlerini cok sevdigini yazdi,Keriman bazen gulmekten kendini alamiyordu,Deniz yollari mufettisinin kizi denizci kaptanin ogluyla tanismisti tesadufun boylesine ne  denilirdiki.kendi babasi gibi Esat’in babasida devamli geziyordu..Esat  Anamur  ilcesinde yasiyordu,burda dogmus burda buyumustu.Annesi mersin liman  ve gumruk dairesinde calisirken babasiyla tanismislardi…Keriman  yine IT deki Kerem bey,e gidip Esat,in  hangi sehirde yasadigini bulmasini rica etti, Hackerci Kerem bey bir saat sonra Kerimanin masasina gelip.Esat’in ip adresi alanya ile Mersin arasinda bir yerlerde dedi.Keriman yanagina bir opucuk kondurup tesekkur ederim Kerem abi dedi.Ici rahat etmisti Esat nette yalan konusmuyordu.

..Gunler ilerledikce yazismalari daha da yogunlasti,Kerimanin computerinde  kendisinden cevap bekliyen 140 a yakin Damat adayi vardi,guzel bir temizlik yapip hepsinin mailleini bir bir silip atti , icindeki his yavas yavas hayat arkadasini buldugunu soyluyordu,yazisiyorlardi ama pek cok sevmekten ask’dan bahsetmiyorlardi, bir seferinde Esat seni seviyorum Keriman,seni daha yakindan tanimak istiyorum diye yazdi,Keriman sevgiden bahsetmek icin  henuz erken,biraz daha birbirimizi taniyalim,cok cabuk basliyan iliskiler maalesef yine cok cabuk huzunle bitiyor,sabirli olmak her ikimiz icinde iyi olur diyordu, diyordu ama icindeki hisler Esat’i sevdigini soyluyordu,evet seviyordu,1200 km uzakta yasiyan bu teknik elemani seviyordu,bir ara Neriman’a da Esat’i sevdigini soyledi.Neriman hadi hayirli olsun bakalim denizci cocuklari,bir gemi kiralayip dugunude marmara uzerinde ya-da bogazda  gezinerek yaparsiniz,ama ben o dugune gelemem dedi, Keriman’in yuzu birden degisti,niye gelemezsin kiz biz arakadas degilmiyiz diye sordu,Neriman gulerek biliyorsun sekerim beni deniz tutuyor onun icin gelemem deyince beraberce kahkahayi bastilar..

..Mayis ayinin ortalariydi,havalar guzellesmeye baslamis,turizm sirketleride indirimli ege akdeniz ve diger tatil kampanyalarina baslamislardi,musteri cekmek icin adeta birbirleriyle yaris ediyorlardi..Keriman dusunceliydi,kararsizdi,bazen Esat’i unutmak ister gibiydi bazende seviyorum onu diyordu,gercekten icinde bir sevgi vardi ama karar veremiyordu..Ogle yemeginde kantinde beraberce yemeklerini yiyorlardi,Neriman : Enistemizden ne haber diye sordu, Keriman sus kiz daha enisten olmadi adamin yuzunu bile goremedim dedi.. Neriman kolayi var  be ablam, eger o buraya gelemiyorsa biz gider goruruz,bak  $u gazetelerde  tur ilanlari var,oteller her sey dahil  cok ucuz,turu filanda bos ver, atlar otobuse Anamura yakin bir yere gidip otele yerlesiriz hem tatil yapariz hemde sen sevdiginle bende mustakbel Enistemle  tanisiriz dedi..Keriman siritarak yahu kiz sen daha evvel nerdeydin diye sordu, Nerimanda bilmiyormusun Sadece iki masa otende oturuyorum dedi yine beraberce kikirdastilar…saat dorde yakin  mudur beyin odasina gidip gelecek hafta icin bir hafta izin istediler, mudur ikiniz de mi istiyorsunuz diye sorunca ikiz kizlar gibi eveeeet dediler..Mudur biraz dusundukten sonra.izin forumlarini imzalatti.mudur beye tesekkur edip ayrildilar.

..Annesine bir haftalik tatile gidecegini soyleyince Annesi onceleri pek riza gostermedi,babasida yine liman mudurluklerini teftise cikmisti ne zaman eve donecegi belli olmuyordu,sir gibi bir adamdi,hic bir zaman evde is konusmuyordu,disardaki problemleri eve getirmek bana yakismaz diyordu.Sevcan hanim Keriman’a hem annelik hemde babalik yapiyordu,kocasinin omrude sanki marko pasa gibi is seyahatlerinde geciyordu.Sevcan hanim kizi Keriman’a cok guveniyordu,anne ve kiz hic bir zaman birbirlerinden hic bir sey saklamazlardi,ama bu sefer Esat’la tanismaya gittigini annesine soylemedi,can ciger arkadasi Nerimanla kisa bir tatil yapmak istiyorlardi.Sevcan hanim Neriman’i da iyi taniyordu,cok fazla inat etmeden Keriman’a musaade Verdi.

..Cuma ogle saatlerinde netden  alanyadaki bir otele reservasyon yaptilar, yine netten  otobusde yer ayirdilar,Keriman Esat,’a mesaj atip Alanya’ya tatile gelmekte olduklarini soyleyip kalacaklari otelin ismini Verdi..Cuma aksami saat  22,00 de kendilerini alanyaya goturecek otobuse bindiler,10 saatlik bir yolculuktan sonra Alanya’ya inip bir taksiyle  gidip otellerine yerlestiler her ikiside ailelerini arayip sag salim Alanya’ya geldiklerini soylediler.,duslarini aldiktan sonra kendilerini yataga firlattilar.Otobus yolculugu kizlari yormus gibiydi, saat dorde dogru Keriman telefonunun calmasiyla uyandi.Esat gelmis lobi de bekliyordu,15,20 dakikaya kadar asagiya ineceklerini soyledi.
..Kendilerini toparladiktan sonra asagiya indiler..Esat bir koltukta oturuyordu,kizlari gorunce kalkti,Kerimani resminden taniyordu,Tokalastilar resmen yuz yuze tanistilar,Kerman en iyi arkadasim diyerek Nerimani da tanistirdi.lobi,de oturup birer kahve ictiler,sonra Esat arabam asagida sizi biraz dolastirabilirim dedi, kizlar olumlu karsiladilar, Keriman Gozlerini Esattan ayiramiyordu, uzun boylu yakisikli bir delikanliydi,ama her seye ragmen ciddiyeti elden birakmiyordu,Zaten Neriman’a  her nereye giderlerse gitsinler asla yanlarindan ayrilmamasini tenbih etmisti,.

....Esat’da isinden bir kac gunluk izin almisti,bu bir kac gun icinde Kerimani cok iyi tanimak istiyordu…Iki gun kizlari civarlarda gezdirdi, gorulecek tarihi yerlere goturdu,bir gun Antalyaya gittiler, gunduz denize girdiler ,sonra $ehiri gezdiler.Keriman ve Neriman icin buralarda hayat cok renkliydi hele Akdeniz sahilleri sanki bambaskaydi…Sali gunu  aksam uzeri otel onunde Esat’dan ayrilirken carsamba gununu kendilerine ayirdiklarini,biraz dinlenmek istediklerini,rahatsiz etmemesini nazik bir dille Esat’a anlattilar, Esat makul karsiladi,bu arada babam bu hafta evde,yeni bir sefere cikmadan evvel sizi tanistirmak istiyorum dedi.Keriman ve Neriman itiraz etmediler..
..Carsamba gunu biraz dinlendiler.otelin havuzuna girdiler,bol bol kremlenip guneslendiler,Keriman Neriman’a donup Esat hakkinda ne dusunuyorsun diye sordu,Neriman yakisikli,kulturlu ve saygili bir genc,zannediyorum senin gibi Yari deliye iyi koca olur dedi.Keriman yalniz bir problem var,buralari cok guzel yerler olmasina ragmen,ben Istanbuldan baska yerde yasiyamam hele annemden hic ayrilamam hep onun yakinlarinda oturmak isterim dedi.Neriman  ortada fol yok yumurta yok,simdiden bunlari kafana takma, eger bir gun cidden evlenmeye karar verirseniz onceden  bir bir bu meseleleri konusursunuz dedi.Keriman  evlenmeye karar vermek ne demek baksana Esat simdiden ailesiyle tanistirmaya bile karar Verdi,oda evlenmeyi dusunuyorki oyle yapiyor dedi..
..Aksam uzeriydi Yemeklerini yeni bitirmislerdi, Kerimanin cep telefonu caldi,karsidaki Esatti,hal hatir sorduktan sonra, Babam Cuma gunu yine sefere cikacak eger mumkunse yarin aksam sizleri bizim evde yemege davet etmek istiyorum,hem yemek yeriz hemde ailemle tanisirsiniz,dedi, Kerimandan fazla ses cikmayinca, saat altida sizi arabamla alirim, sonrada geri getiririm dedi.Keriman  tamam bekliyecegiz,ama sunuda soyleyeyim cok guzel yemek kostumlerimizi getirmedik,belki kot pantolonlarla gelebiliriz dedi.

..Persembe gunu Keriman adeta saatleri iple cekiyordu, icinde sonsuz bir heyecan vardi,her seyler yolunda giderse,kaynanasi ve kayinpederi olacak insanlarla tanisacakti,saat altiya ceyrek kala iki kafadar lobi,ye indiler bir kac dakika sonra Esat geldi ve arabasina bindiler,40 dakikalik bir yolculuktan sonra 5 katli bir apartmanin onunde durdular,Esat anahtariyla sokak kapisini acti ucuncu katta altinci dairede oturuyoruz deyip kizlara yol gosterdi daire kapisi onune gelince zile basti.Esatin annesi kapiyi acip buyur etti,kizlari  salona aldi,sonra Esat,a donup babanda ustunu degisiyor simdi gelir dedi, bir kac dakika sonra Esatin babasi salona geldi hos geldiniz  derken birden oldugu yere yigiliverdi-----,Kerimanda babaaaaaaa diye bir ciglik atip oda bir koltuga yigilip bayildi,Esat,annesi ve Neriman bir seyler anliyamamislardi.Esat Kerimani ayiltmaya ugrasiyor, Anneside babasiyla ugrasiyordu.Bir anda Kerimanin gozleri kan canagina donmustu,  midesi bulaniyor gozleri karariyor,ayaklarindaki adaleler  vucudunu tasiyamaz hale gelmisti.Esat,in babasi kendine geldi,ama oda titiriyordu sanki bir kalp krizi gecirmek uzereydi,Keriman islak mendille yuzunu sildi, sonra Nerimana donup hadi kalk gidiyoruz dedi.Biraz kendine gelen baba,kimse bir yere gitmiyor,en azindan analatacaklarim bitene kadar dedi.Keriman hayal mi goruyordu,gorduklerine inanamiyordu,karsisinda kendi oz babasi vardi..

…Babasi Hulusi bey suyundan bir kac yudum icti rahatladi,salonda bes kisi vardi ama cit cikmiyordu bir igne hali uzerine dusseydi muhakkak sesi duyulurdu,Kerimanin gozlerinden sessiz sessiz ilik yaslar suzluyordu.Nerimanda agliyordu oda canindan cok sevdigi arkadasi icin agliyordu,Kerimanin babasini taniyordu,ama burda bulunmasi onun icinde buyuk bir surpriz olmustu...
..Hulusi bey Oglu Esat’a donup, bak Oglum.,Keriman senin oz kardesindir dedi,yan koltukta merakla kocasinin ne soyliyecegini bekliyen Esat’in annesi koltuga yigilip bayildi,bir kac dakika onunla ugrastilar,sonra Hulusi bey hepinizden ozur diliyorum diyerek konusmasina devam etti,Aslinda ben deniz yollari mufettisi degilim,buyuk bir gemicilik sirketinde kaptanlik yapiyorum,Cok uzun yillar evvel Kerimanin annesiyle tanisip evlendik,o zamanlar agzimdan bir yalan cikti mufettisim dedim,bir daha da dogrulayamadim,,Kerimanin annesi Sevcan hanimi cok seviyordum ama ne yapsak cocugumuz olmuyordu,kabahat kimdeydi 3 yil kadar cocuksuz yasadik,cocuksuz bir omur gecirmeyi arzulamiyordum ama Sevcanida cok seviyordum, ..Mersin liman idaresinde Nazire hanimla tanistik genctim yakisikliydim, hayatta ikinci yalanimi soyleyip ona bekarim dedim ve bir birimize asik olduk,bir imam nikahi kiyip evlendik, ilerde resmi nikah yapacagimizi soyluyordum,bir iki ay sonra Nazire kizimiza hamile kaldi,kucuk bir daire kiralayip babasinin evinden ayrildik ,Nazirede isinden ayrildi.Akdeniz ve karadeniz arasinda nakliye gemisiyle mekik dokuyordum, kimi zaman istanbulda Kerimanin annesiyle kaliyor,yolum bu taraflara dustukcede Nazireyle kaliyordum, bir muddet sonra  ikinci cocugumuz Esat dunyaya geldi, her iki esimi ve cocuklarimi da cok seviyordum, Sevcan hanimla evliligimizin yedinci senesinde Keriman dogdu…anliyacaginiz iki degisik karakterde bir insan olmustum,zaman zaman her iki ailemide bir araya getirip tanistirmak istiyordum ama,her iki tarafa dogruyu anlatmanin nasil bir sonuclar doguracani tahmin edemedigim icin  cesaret edemedim,hepinizden ozur diliyorum lutfen beni affedin dedi, sonra Kerimana donup insallah annende beni affeder,yalniz sen anlatma ben yolu yordamiyla zamani gelince anlatirim dedi, Herkes yemegi unutmustu,her kafa icinde binbir dusunce dolasiyordu,Keriman Nerimani durtup hadi kalk gidiyoruz dedi.Hulusi bey yan gozle karisina bakip kizlar bu gece burda yatsinlar dedi,Nazire ben evimde kimseyi istemiyorum deyip hizla salondan cikti yatak odasina girip kapiyi hizla carpti..Hulusi bey bu sefer oglu Esat’a donup oglum kardesini ve  arkadasini  otellerine birakiver bari dedi. Keriman nefret dolu gozlerle babasina donup,luzum yok bir taksi bulur gideriz dedi..iki kiz merdivenlerden asagiya,inerken Esat’da yanlarina geldi, hadi naz yapmadan atlayin arabayada sizi otele birakayim dedi. Keriman biraz tereddut ettikten sonra Esat’in arabasina bindi yine 45 dakika kadar sonra  otelin onunde indiler.Keriman adeta sarhos gibiydi,Esat’a bakiyor ve aglamak istiyordu,Esat’da soke olmus ,beyninin ici bosalmis gibiydi,bir seyler soylemek istiyor,kelimeler dilinin ucuna kadar geliyor ama disari cikmiyordu,her kes karma karisik bir durumun icindeydi,,Esat iyi geceler deyip kizlara veda ederken oda sessiz sessiz agliyordu..

.Keriman otelin lobisindeki gorevlinin yanina gidip, acaba bu saatlerde istanbula otobus bulabilirmiyiz diye sordu,gorevli bir kac dakika musaade edin arastirayim dedi,bir kac telefondan sonra.Kerimana donup saat 24,00 de kamil koc otobusu  Antalyadan kalkacak 2,5 sat zamaniniz var, bir taksi tutarsaniz yetisirsiniz dedi, sonra reservasyon yapimmi diye sordu, Keriman lutfen dedi, sonrada bizi Antalyaya goturecek bir taksi cagirimisiniz dedi,odalarina cikip esyalarini topladilar,taksi kapida bekliyordu,iki tane bell boy cantalarini taksiye getirdiler…saat 11,30 da Antalya otobus garinda oldular..
….Otobusun kalkmasina 10 dakika kala koltuklarina oturdular,Kerimanin gozleri yasliydi hala sessiz sessiz agliyordu, Nerman Kerimanin boynuna sarildi, uzme canini arkadasim,kardesim bu gunleride atlatiriz insallah dedi, Keriman zoraki bir gulucukle,biliyormusun Neriman  koca bulmaya diye Alanya’ya geldik ama sonunda bir abi bulduk dedi

Sir ako,tarafindan yazilmistir
Fiction
Okuyanlara yuzlerce tesekkurler
1 mayis 2009 Sydney
.