Caresiz bir kadini sevdim

Sir_ako

Aktif Üye
Caresiz bir kadini sevdim…

…Merhabalar,adim Fahri  Dumanli 39 yasimda bekarim,meslegim lokantacilik,baba meslegi sayilir. Bu sehirde kendime ait bir lokantam var ust kattada iki odali bir daire,iste ben orda yasiyorum,lokantamda bir ahci ve iki garson calisiyor..yukarda dedigim gibi bekarim,24 yasimda evlendim 26 sinda bekar kaldim,esim benim korkunc bir adam oldugumu soyleyip evden kacti..Bir kac kadinla maceram oldu ama ya ben onlari anliyamadim, veyahutda onlar beni anlayamadilar, yada beklediklerini bende bulamadilar.
…Kisa iliskilerle beraber yasimda ilerlemeye basladi,aslinda cok gec olmadan beni sevecek bir kadin bulup,yuva kurup coluk cocuga karismak istiyordum,koca sehirde beni sevecek kadini nerden bulacaktim, bazen arkadaslarim ! Fahri usta: ya- sen bir kadin bul evlen sevgi ve anlayis sonradan gelir diyorlardi.Oyle boyle bir kac gonul macerasindan sonra,kafama uygun bir kadin bulamayacagimi anladim,belki yaniliyordum,koskoca sehirde elbette benim kafama uyacak binlerce kadin vardi..Zaman zaman yakinlarim,sagolsunlar surda bir cocuklu dul var. orda iki cocuklu dul bir kadin var gel sana yapalim diyorlardi.Yasi yasima yakin evlenmemis kizlarda coktu..Her seye ragmen ben sevgi istiyordum,beni sevecek bir kadin ariyordum.Daha evvelki denemelerimde  agzimin payini almis ve hayal kirikligina ugratilmistim, hele bir seferinde,nisanlanmak uzere oldugum kiz yanimda calisan garsonumla kacinca dunyam basima yikilmisti…

…Son musterilerim  ve calisanlarim gitmis,bende lokantanin sandalyelerini duzeltip temizliyordum,bir kac dakika sonrada kapiyi kilitleyip ust kattaki daireme cikacaktim,on tarafta bir karalti gordum cama dayaniyordu,sonra birden yere yigildi,hizla disari ciktim,yerdekinin bir bayan oldugunu gordum,gorunuse gore cok halsiz ve bitkindi,koltuklarindan tutup kaldirdim,iceriye surukleyip altina bir sandalye cektim,cok guzel bir kadindi ama yuzu solgun, gozlerinde ise korku ifadesi vardi,mutfaga kosup su aldim ve biraz icirdim,kadinin hayattan bikmis gibi bir hali vardi,biraz gozlerini aralayinca tesekkur etti ve aglamaya basladi, Neyin var senin,sana nasil yardimci olabilirim diye ,sorunca - yorgunum,- acim ve korkuyorum dedi..Mutfagin bir kisminda uzun bir koltuk vardi,kadini kaldirip oraya surukledim, sen burda biraz uzan,ben sana bir seyler hazirlayim deyip,bir kac yumurta kirdim biraz da sucuk dogradim pisirip kadina getirdim,Kadin yavas yavas yemegini yerken bende onu gozluyordum yasi 30,larda oldugunu tahmin ettim,guzel ve temiz bir kadina benziyordu, kendi kendime acaba bu kadinin derdi ne ? nicin ac ? kimden korkuyor ? diye sorular soruyordum, onbes yirmi dakika sonra kadin kendine gelince…Ismim Macide,yardiminiza tesekkur ederim dedi.

….Gece bir hayli ilerlemisti, gidecek ve yatacak yerin varmi diye Macideye sordum,acikli gozlerle hayir yok,bu sehirde yabanciyim dedi,icimde cok buyuk bir merak uyanmaya baslamisti,bu kadinin hayatini ogrenmek istiyordum, Bak macide  istersen bu geceyi bu koltukda gecirirsin,yada ust katta misafir yatak odam var gelir orda uyursun dedim, Macide daireyi tercih etti lokantayi kitleyip ust kata ciktik ve odasini gosterdim..
…Sabahleyin ahcim ve garsonlarim gelince yapilacak yemekleri tariff ettim ve  daireye ciktim..Macide uyanmis cam kenarindaki koltukta uzgun uzgun dusunuyordu..Yanina oturup,Biraz kendini anlatirsa belki yardimci olabilecegimi soyledim…
…Macide bana bakip- kactim - dedi,alti senedir beraber yasadigimiz Kadri den kactim,beni cok dovup iskence ediyordu,seviyorum diyor ama benimle evlenmiyordu,cok korkuyorum ondan cok korkuyorum  deyip yine aglamaya basladi, biraz sakinlestikten sonra yasli gozlerle devam etti.Beni her dogdugunden sonra pisman oldugunu soyledi, defalarca onu terkettim ama sonunda hep yine ona dondum,hep aynisini yapiyordu,ama bu son olacak bir daha asla ona donemiyecegim,zaten beni bulamayacak dedi.

..Burda kimin kimsen yokmu diye sorunca - hayir kimsem yok param bittigi icinde otelden attilar,ne yiyecek ekmegim ne de yatacak yerim var dedi…Acidim Macide,ye  kendini toparlayip ayaklarinin uzerinde duracak duruma gelene kadar burda kalabilirsin,biraz evi toparlarsin, aksam uzerleride lokantada bana yardimci olursun,kendini toparladigin zamanda gidersin dedim…Kadin hayretle bana bakip ciddi mi soyluyorsun diye hayretle sordu, tabi cok ciddiyim, simdi asagiya inmem lazim diyerek ayrildim…
…Aksam uzeri daireye ciktigim zaman gercekten degisikligi gozlerimle gordum,bir kadin elinin degdigi her haliyle belli oluyordu..her taraf derlenmis ve toplanmisti..Macide bana ben Macideye alistim aksam uzerleri asagiya inip garsonlara yardimci oluyordu, ahcim ve garsonlarim, hayrola patron kendine yeni bir sevgili mi buldun diyorlardi, bende suratimi asip boyle dusunmeyin, caresiz bir kadina yardimci oluyorum diyordum..Macideye biraz para verip,uzerine yeni bir seyler almasi icin alisverise gonderdim..Kadinin karni doymustu,yatacak bir yeri de vardi,az da olsa cebine birazcik para da giriyordu..

…Macidenin gelisinin ucuncu haftasiydi,dikkat ettigim zaman kadinin nes’esinin yerine geldigini goruyordum solgun yuz gitmis gozlerindeki korku ifadeside kaybolmustu.Birbirimize bir hayli alismistik,ama yinede aramizda patron ve isci mesafesi vardi..Bazen macidenin ne zaman ayrilacagini merak ediyordum..Bir gun  her sey bittikten sonra dairede bir birimize iyi geceler dileyip odalarimiza cekildik..Bir kac dakika sonra Macide odama girip yatagima girdi… seninle olmak istiyorum dedi Bu ani Hem bekliyordum hemde beklemiyordum, Bak kadin , Eger bana sukran borcu odemek icin yatagima giriyorsan yaniliyorsun,ben kimseden karsilik beklemeden iyilik yapanlardanim dedim, Macidenin gozlerinden yaslar suzulmeye basladi..Yaptigin iyiligi asla unutamam ama bu an borc odemek icin degil seni sevdigim icin yatagina geldim seni seviyorum Fahri seni seviyorum dedi….Her ikimizde halsiz kalana kadar saatlerce deliler gibi sevistik.Aramizda ki cinsel iliski boyle basladi,o gunden sonra Macideyi lokantamda calistirmadim,evin kadini olmasini istiyordum isim iyiydi kazandigim para fena sayilmazdi,Macideye de bol bol  para veriyordum.
…Nikahsiz kari koca olmustuk ben onu seviyor oda beni seviyordu,bir muddet sonra bu mechul kadinla evlenmeyi dusunuyor ve surpriz olarak ona evlenme teklifi yapmak istiyordum.hemen hemen 3 aydir beraberdik.

…Bir ogleden sonraydi.macide heyecanla  lokantaya girdi, cabuk yukari gel cabuk daireye cikalim dedi.. Aceleyle yukari ciktik..Macide goz yaslari icinde belime sarilip gordum onu gordum onu Kadri yi gordum o buralarda diye aglamaya basladi, beraberce yatak odasina girdik. Teselli edip sen artik benim kadinimsin,bundan boyle Kadri senin degil benim meselem olacak,eger bir gun seni rahatsiz ederse soyle gerekeni yaparim deyip teselli ettim ve yine deliler gibi sevistik..
…Bir kac  gun sonra macide yine korkuyla geldi,Kadri yolunu kesmis,bir kenara oturup konusmuslar. Kadri Ofke kontrol kursuna gitmis,cok degistigini soylemis, yine beraber  yasamalarini istiyormus..Ofkeyle sakladigim yerden tabancami elime aldim ben simdi gider ona gununu gosteririm diye..Macide ellerime yapisti ve ne olur tabancayi birak diye yalvardi, tabancayi biraktim,Macide yi biraz sikistirip Kadri yi nerde bulabilecegimi ogrendim,gidip Macidenin artik bana ait oldugunu ona anlatmak istiyordum.Kadriyi buldum ama Macideden bahsederken de iki yumruk yeyip yere serildim Kadri benden kuvvetli ve cevikti.Once karakola gitmeye karar verdim sonra vazgectim karakolluk mesele yoktu.Bir kac gun sonra bir kac serseri kirlayip Kadri’yi iyice ha$lattim..Dovdurdugumu Macide’ye anlatinca kadin bir tuhaf oldu,yalnis bir sey yapmisim gibi yuzume manli manali bakti, Bu kadini seviyordum caresiz olarak bana gelmisti,caresizliginden istifa etmeyi biraz kullandiktan sonra sokaga atmayi aklimin icinden bile gecirmemistim,beni sevdigini soylemisti,hala da seviyordu,bende inaniyordum,arasira alisverise cikiyordu gozum arkada kalmiyordu…Kadri sehirde gorundukten sonra Macide de olan degisikligi gormektede pek gecikmedim..
….Yine bir gun disariya cikacagini soyledi,kendisine her zaman itimat ettigimi ve sevdigimi soyleyip bana sormana luzum yok hayatim dedim, seni cok seviyorum Fahri deyip ayrildi…Icime bir kurt dustu suphelenmeye basladim, Macide kapidan cikinca bende takip etmeye basladim,Kadrinin kaldigi daireye girdi,tam iki bucuk saat koselerde dolastim,sonra lokantama geldim.Anladimki Macide beni eski sevgilisi ile aldatiyordu,buna emindim.Macide eve gelince hic bir sey bilmiyormus gibi davrandim,oda cok  guzel rol yapiyor magazalardan ordan burdan bahsediyordu.Macide her sokaga cikisinda takip ettim her seferinde Kadri ile bulusuyorlardi, o adamdan o kadar cok dayak yemesine ragmen yine ona kosuyordu.

..Dikkat edince yavas yavas macidenin elbiselerinin evden kaybolmaya basladigini anladim, alti ay icinde adeta bir servet sarfetmis, dunyanin giysileri ve bir kadina lazim olan her seyi aldirtmistim.Maci de beni sevdigini soylerken bir yandan da benden uzaklasiyordu, cok seviyordum bu kadini hayatimda ozel bir yer yapmisti,adini caresiz kadin koymustum..Bir aksam uzeri ben lokantada islerle mesgul olurken,Macide evi terketti,kendine ait ne varsa goturmustu,bir kac saat belki geri doner diye bekledim ama donmedi,geceyi cok uykusuz olarak gecirdim seytan saniye saniye beynimin icine giriyordu…Kadrinin nerde kaldigini biliyordum, tabancami aldim sarjuru doldurdum bir mermide namluya surdum,Arabamla Kadrinin  yasadigi dairenin yanina gidip parkettim, saat 11,00 e dogru Macide ve Kadri el ele tutusmus vaziyette apartmandan cikip Kadrinin arabasina bindiler,az mesafeli olarak takip etmeye basladim,bir yerde Kadri arabadan inip elinde iki kulah dondurma ile geldi,bir birlerine gulerek dondurmalarini yalamaya basladilar, Icimdeki seytan- Oglum Fahri -  yasatma bu alcaklari diyordu, Tabancamim emniyetini actim bulundugum yerden ikisinide rahatca vurabilirdim.Dondurmalarini yerken dondurmali dudaklariyla opustuler..
..Bunlar birbirlerini deliler gibi seviyorlar, allah kahretsin $u sevgi denen seyi deyip tabancamin emniyetini kilitleyip ordan uzaklastim..Bir ders daha almistim,bundan sonra  kapima  caresiz bir kadin daha gelirse yuzune bile bakmayacaktim.

Sir.ako tarafindan yazilmistir.
Fiction
Okuyanlara yuzlerce tesekkurler
25 mart 2009