Biraz daha Gayret

Sir_ako

Aktif Üye
..Biraz daha gayret..
Komser Celalettin, intercomdan Polis detektifleri Huseyin ile  Osman,i odasina cagirdi.iki cinayet masasi memuru komserlerinin karsisinda  saygi durusu yaptilar,Komser merakli gozlerle ikisinin yuzune dikkatlice baktiktan sonra, hadi cocuklar bana guzel haberi verinde bende rahatlayim! sizlerde bu isden kurtulun dedi.
. Memur  Osman; Huseyine bakti huseyin Osmana bakti sonra Osman,:: Iki gundur uzerinde calisiyoruz komserim, ama  Halil denen soytari henuz sucunu itiraf etmedi,  15 yillik polis memuruyum, bana kalirsa bu adam sucsuz komserim.boylelerini bilirim bunlar kucuk zaman hirsizlaridirlar, alip kacarlar adam oldurmezler.
….Komser….Bak Osman efendi  sen 15 yillik polis isen bende 27 yedi yillik komserim, yillardir elimden neler geldi neler gecti, Ben:: eger o adam sucludur diyorsam hislerim beni yaniltmiyordur, muhakkak sucludur,Hemde bir gorgu tanigi var, Memur Huseyin:: ama komserim tanik 75 yasinda yasli bir amca, adim attigi yeri goremiyorki, zanliyi nasil gorsun…
…Komser;; peki peki bana cok bilgiclik taslamayin, yarin kaldiginiz yerden devam edin,hadi simdi gidebilirsiniz… iki memur ciktikten sonra Komser elindeki dosyaya goz atmaya basladi.. Gulbahar sokagindaki bir apartmanda 63 yasindaki bir kadin bilinmeyen bir sebebten dolayi Bicaklanarak öldürülmüstü, ihbardan biraz sonra olay mahalline gelen polis,  yasli bir gorgu taniginin ifadesine dayanarak kosedeki kahvede arkadaslariyla tavla oynayan sabikali hirsiz halili yaka paca karakola getirmislerdi…Oldurulen kadin  emniyet mudur yardimcisinin uzaktan akrabasi oluyordu.Emniyet muduru bastiriyor, valilik bastiriyor, belediye reisi bastiriyor, en kisa zamanda suclunun yakalanip adalet onune cikarilmasi isteniyordu.komser gelen telefonlardan bikmisti, bir an istifa etmeyi bile dusunuyordu… Dosyayi kapatip evine gitti.
…Komser Celalettin ogle saatlerinde yine iki asistani polis memurlarini odasina cagirdi.Bu gun
Bana iyi haber vereceksiniz degilmi ? bu gun itiraf ettirin su namussuz hirsiz katilide hepimiz kurtulalim,bakin vali bey bastiriyor, reis bey bastiriyor, cok yakinda politikacilardanda telefonlar gelmeye baslarsa sasmayin.
Polis memuru  Huseyin:: Sayin komserim adami 48 saattir dovuyoruz, adam ben sucsuzum kimseyi oldurmedim diyor, her tarafi sisti, falakaya yatirip ayaklarinin altini kabarttik,en azindan bir ay yuruyemez, yaptigimiz dupe duz iskence komserim. Adama bir sey olursa bizim basimizda yanar. Belki adam sucsuzdur,  biz dayakla ne sucsuz adamlari bile suclu yapmisizdir, en inatcilarini bile dort bes saatte konusturmusuzdur, bu Halil denen it adi bir hirsiz komserim, kadini belki baska birisi oldurmustur, daha derin arastirilsa olmazmi.
..Komser:: Suuuus. Sus sana fikrini sormadim. O adam suclu! ben yedigim ekmek gibi biliyorum, birer kahve icip dinlendikten sonra kaldiginiz yerden devam edin biraz daha calisin biraz daha gayret edinde bu mesele bitsin.
Iki polis memuru basustune komserip deyip ciktiktan sonra ses gecirmez odaya girip gorevlerine devam ettiler.
Iki saat sonra her ikiside heyecanla kapiyi bile vurmadan komserin odasina daldilar. Polis memuru Osman, komserim adam öldü.sucunu itiraf edemeden oldu.Savciya filan haber verseniz.
Komser… Neee adami öldürdünüz mü ??? nasil yaparsiniz, polis nezaretindeki adam nasil ölür. Polis Huseyin:: ama komserim siz devamli biraz daha uzerinde calisin diye israr ettiniz bizde sucluyu itiraf ettirmek icin  48 saat dovduk simdi de adam öldü
Komser:::. Olmazzzzzz!!! olmaz boyle sey,!!! ben size vurun dediysem oldurun demedim,simdi ben napicam valiye emniyet mudurune savciya ne diyecegim ben,gordunuzmu mahvolduk iste!!!, hep sizin kabahatiniz, ben size nezaretteki zanliyi doverek oldurun diye emir vermedim,burasi demokratik bir ulke,yarin medya basimiza yuklenir basarlar yaygarayi.
Memur Huseyin;;, komserim simdi ne olacak, biz ne yapacagiz, komser:: sizin kabahatiniz, savciya derdinizi anlatirsiniz, ben size yardimci olamam. Hadi cikin odamdan.

Sir.ako tarafindan yazilmistir
Okuyanlara tesekkurler.
7 mart 2008 Sydney