Bir net hikayesi(Oyuncak)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sir_ako

Aktif Üye
Bir net hikayesi.<<Oyuncak>>

……O bayanla bir  forumda tanistik,yazdigim konulari ve hikayelerimi cok sevdigini soyleyip cevaplar yaziyordu,sonra Msn  adresimi istedi,bilmedigim ve tanimadigim kimselere msn,imi vermem. Ama o kizim yasimdaydi evliydi  cocuklari vardi olgun bir kisiydi..Baskalarina vermemek ricasiyla verdim msn.imi on line oldugumuz zaman lar abi kardes gibi sohbet ettik genel problemlerden  yasamdan ailelerimizden konustuk,dertlestik….O’da istanbulda yasiyordu.
…..Kucuk bir oyuncak ariyorum abi ama bulamiyorum, butun oyuncakcilara sordum.aradim bulamadim, …Bu  oyuncagi bulabilirsem cocuklar gibi sevinecegim dedi….Hayatta hep insanlara yardimci olmaya calismisimdir, bu iyi kalpli bayanda bana abi diyor, dertlerini benle paylasiyordu, peki ben buralarda bir arastirayim, bulursam alirim, postayla sana gonderebilirim, yada bir kac ay sonra tr,ye tatile gelecegim o zaman kendim getiririm dedim…
….Gezdigim yerlerde oyuncakcilari dolasip sormaya devam ettim,en buyuk oyuncak magazalarina girdim, ama aradigim sey yoktu, benim oturdugum yerdeki  shopping centre icinde,de kucuk bir oyuncakci dukkani vardi,umitsizce oraya da girip sahibine tariff ettim, bir kac tane var efendim dedi. Iste bu sefer bende elinden oyuncagi alinmis bir cocugun tekrar oyuncagina kavusmasi gibi sevindim sevincimi kelimelerle anlatamam.
…..Bayana bir Pm. Atip aradigini buldum dedim, 3 tane oyuncak aldim, birini kendime, biri bayana, birinide tr,de ki kucuk bir cocuga hediye icin….Bayanda cok sevinip cok tesekkur etti, ve oyuncagi turkiyeye gelirken getirmeye karar verdim. Biz sohbetlerimize yine devam ettik, msn.de konustuk, her seferinde oyuncagi birakabilecegim bir adres ver, yahut bir telefon numarasi ver-ki tr, de oyuncagi ya kendim getireyim yada birsiyle gondereyim dedim…..Olur abi ! bogaz icinde cok guzel bir café var orda bulusuruz hem tanisiriz hemde bir cayimi icersin dedi….. Dedi ama o yerin ne adresi ne saati belli oldu. Bir turlu gercek bir adres alamadim.
…..Turkiyeye gitmeme bir hafta kala yine kendisine bir e-mail atip bu oyuncak icin ne kadar ciddisin ? Eger istemiyorsan getirmeyim dedim.  Yok abi cok ciddiyim cok uzun zamandan beri bu oyuncagi ariyorum, dedi en azindan bir telefon numarasi verki geldigim zaman seni arayim dedim,  hahh, himmm yaaa, yine bir ses cikmadi.yola cikmamdan.son iki gun evvel yine OM attim bir kontak numarasi istedim yine cevap yok.

…….Ben her seye ragmen oyuncagi aldim valizimin bir kosesine sikistirip turkiyeye goturdum, bir kac gun dinlendikten sonra bayan yegenlerimden bir tanesine bu hanimin iki tane e-mail adresini verdim,bu hanima mesaj at, enistem yurt disindan size bir sey getirmis, almak isterseniz benimle temas ediniz diye yegenimin telefon numarasini da verdirdim, bu net hali dir bir cok insanlar sanal aleminde cok samimi olurlar ama karsi karsiya gelmek istemezler, ama gercek olan bir sey varki ben bu hanimin babasi yasindayim onun yasinda benimde cocugum var..Bayan belki kendini tanitmak istemiyor, veya kocasindan cekinmis olabilir diye dusunup yegenimi araya soktum, her iki e-mail adresinede ikiser sefer mesaj gonderttim ama hic bir yanit alamadim.
….3 ay sonra tr.den ayrilirken oyuncagi her ihtimale karsi bir yakinima biraktim, avustralyaya donunce belki  forumda tekrar konusur, oyuncagin hala istanbulda kendisini bekledigini soyliyebilirdim….Evet geri donduk foruma girdik, bayan da belli saatlerde forumda olmasina ragmen hic bir sekilde benimle konusmadi,oyuncaktan bahsetmedi…Bende kendisine PM Atip bu nasil oyundur diye yuzune vurmadim.
…..Bir sey demedim kizmadim, kirildim sadece  Msn. Adresini listemden cikardim. Oyuncak sadece 10 liralik bir oyuncakti, ben de ona hediye olarak goturuyordum ama  zavalli oyuncak18.bin km yol gidip sahibini bulamadi…
….Iste boyle net ve sanal aleminde bir cok seyler neden boyle oluyor  nicin hayal kirikligina ugruyoruz  ? diye sordugumuz zaman karsimiza bir suru cevaplarini kendimizinde bulamayacagimiz dusunceler  cikiyor.

Okuyanlara tesekkurler.
2 ocak 2008 sydney.
Gercek…

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...