Bir kızı Unutmanın diyeti

Kalpsiz

Yeni Üye
Eğer bir gün gerçekten sevdiğiniz,değer verdiğiniz bir insanı kaybettiğinizde onu unutmak zorunda kaldıysanız bence bu yazıyı okuyun..
Baştan söyliyim bu kolay birşey değil..Ve tamamen unutturamıyor da ama yine de deneyimle sabit diyebilirim..
Eğer çok sevmişseniz ve geleceğe dair her türlü planınız o kişiye aitse ve herşeyi bitirmek zorunda kaldıysanız 30 günlük acı kuluçka dönemine hoşgeldiniz..
Aşağıdakileri yapmadan önce; ona dair maddi olarak ne varsa bir an önce yok edin..Fotoğraf,hediye,yüzük vs ne varsa bunu bir daha geri dönüşümü olmayacak şekilde imha edin..Fotoğraf için en ideal yöntem yakmaktır..
Ve en sevdiğiniz,kutsal bildiğiniz bir şey üzerine yemin edin..Öyle bir yemin olsun ki bu yemin ederken içinizden abi ben bu yemini etmiyim siktir et acısı çıksın dedirtecek tarz da olsun.Ve hiçbir şekilde onun facebook,twitter yada alternatif bir hesabına bakmayacağınıza,whatsapp da online mı değil mi gibisinden salakça beklentiler içerisinde olmayacağınıza yemin edin..Öyle bir yemin olsun ki (şahsen ben annemin üzerine ettim) bakacağınız zaman veya bakmak istediğiniz zaman gözünüze ettiğiniz yemin gelsin..  Şöyle düşünün bu unutmamız için en büyük etkendir..Kimle ne konuşuyor,ne yazıyor artık bu saatten sonra sizin için hiçbir önemi kalmamıştır..
Ayrıca kendinizi oyalayacak her türlü işe girişin..Salak saçma müzik gruplarının hayranı olun,üniversitede daha önce dalga geçtiğiniz kulüplere katılıp,hayatı size göre çok sıradan gelen insanlarla tanışın.
Öncelikle bir aşkı unutmanın en sakat tarafı vicdan azabıdır..Yani yapamadıklarınızdır..Tabi bundan öncesinde “keşke şunu yapsaydım” dememek için elinizden geleni hemen yapın..Kurtarmaya çalışın..Gerekirse yanına gidin,ailesiyle konuşun ve vicdanınızı rahatlatın..Boşverin yüzünüze vuracağı lafları yada gururu..Siz elinizden geleni yapmaya çalışın..
Baktınız olmuyor veya gururunuza yenik düştünüz o zaman ilk yöntem alkoldür..Abi alkol günah,bizi buna yönlendirme filan diyebilirsiniz ama k.bakmayın özgüven ve önbellekteki (bilinç altınızdaki) ona dair şeyleri yok etmeniz gerekicektir..Bunu yapmanız en kolay tarafı ise beyni uyuşturmaktır..Kesinlikle gidip kimyasal yada ot tarzı uyuşturuculara bulaşmayın..Unutmak için sağlığımızın içine etmenin bir anlamı olmamalı..
Alkolü alkolik tarzında almanız gerekiyor ama ve bu süreç 1-2 hafta arasında değişiyor..Ben bu yöntemi 15 gün boyunca sabah 8- gece saat 3 arası tekrarlıyarak yaptım..
İlk üç gün boyunca ağzınızdan çıkan cümleler ve muhabbet şu şekilde olacaktır..”Abi çok seviyorum ben o kızı ya”..
Evet bu aşk acısının kuluçka döneminde gayet normal karşılanacak ve arkadaş çevrenizde “abi siktir et ondan daha güzelleri var,ondan daha iyisini bulursun,o senden uzaktı zaten” gibisinden nasihatlar duyarsınız..Ama siklemezseniz zaten öyle de yapın..
4-5 Günlerinde uyuduğunuz zaman çok sıklıkla rüyalarınızda onun sizi affettiği anları görebilirsiniz..Olmadık zamanlarda anılarınızın bilinçaltında bıraktığı algılarla garip rüyalar görmeye başlıycaksınız..Sabah uyandığınızda çok mutlu olabilirsiniz ama bu sizin kahvaltıdan sonra 70?liği açtıracak bir konudur..
2.Haftanın başlarında artık dünyadan umudunu kesmiş ve bulunduğunuz ortamdan kaçmak isteyeceksiniz..Hatta benim gibi sabah uyandığında başka şehirlerde,başka mekanlarda bulabilirsiniz kendinizi..Normal olarak karşılayın bunları..Çünkü özgüveniniz ve bilinçaltınızdaki yapmak istediklerinizi aslında bir bir yapıyosunuzdur..
2.Haftanın sonlarına doğru arkadaş çevreniz ve aileniz artık sizi uyarmaya başlar..Çünkü herkesin gözünde bir alkolik olmuşsunuzdur ve bu yolun yol olmadığını sizde anlamış olacaksınızdır..
2 Haftalık süreç içerisinde mümkün olduğu kadarıyla cinsel ihtiyaçlarınızı başka kadınlarla karşılamaya çalışın..Çünkü unutmak için içinizde sadece aşk kalmalı..Nefsimizi araya karıştırmaya gerek yok..
3.Hafta içerisinde daha önce sohbet etmediğiniz ama samimi olduğunuz insanlarla tekrar aranızı yapmaya özen gösterin..Kaybettiğiniz arkadaşlıkları yada yeni insanlarla tanışmaya özen gösterin..Bu süreçte eğer kendinizi halen dışarıya açamıyorsanız ve halen gözünüzün önünde onun silüeti ve gözleri geliyorsa alkolle bir süre daha haşır neşir olun..
3.Hafta da kendinize hemen bir kız bulun ve hiç tanımadığınız bir kızla aşk konularını konuşun…Çünkü hiç tanımayan insanlar açılmanız,anlatmanız daha kolay olacaktır..Bu süreçte blog,twitter gibi şeyleri kullanmamaya özen gösterin..
Geldik 4.haftanın başına..Artık geceleri yanlız kaldığınızda yada hayatın duraklama sürelerinizde aklınıza gelecektir..Otobüste kulaklığı takıp dışarı izlediğiniz zaman yada gece geç saatlerde uyku tutmadığı zaman aklınıza gelicektir..
Yine de ettiğiniz yemini unutmayın..Ve kesinlikle ama kesinlikle bakmayın..
Bu süreçte yine de hatırlıyorum abi,unutamıyorum derseniz alkolle değil de bol bol aktivitelere katılarak bunu yapın..Hani şu piyasa peşinde koşan,her gün barlarda takılmak isteyen kızlar olur ya..Onlardan bulun bi tane kendinize..Yanlız sakat bir tarafı var ayın ortasında harcadığınız parayı hiç hesaplamayın..O zaman daha da acıyor içiniz :)
Bu 4 haftalık süreçten sonra yeni bir hayatınızın olacağını hayal edin..Ve kesinlikle hayalinize onu koymayın..Bir sürü kız koyabilirsiniz..
4 Haftalık süreci 2-3 haftada da tamamlayabilirsiniz..Benim 3.haftam ve açıkcası şu an vicdanım ve gönlüm çok rahat..
—–
Unutma süresinde eğer kızın yeni bir erkek arkadaşı olduysa bu sizin için çok daha kolay olacaktır..Hani ne kadar değer verseniz de çekinmeyip arkasından istediğiniz küfürü edin..Çünkü size acımayan bir insana 21.yüzyıl da saygı duymak ahmaklıktır..
Yine aynı süreç içerisinde telefon numaranızı değiştirin..Ben iş dolayısıyla değiştiremedim ama turkcell eğer istediğim numarayı bu hafta gönderirse değiştiriyorum.Kesinlikle ama kesinlikle onla samimi,onun adı geçicek ortamlar da da bulunmayın..Ben bu konuda çok rahattım o yüzden kimse hatırlatmadı..
Ayrıca intihar etmek gibi salakça bir düşünceye kapılmayın..200 le giden bir arabada bariyerlere çarpma planı,1 kutu ilaç içip uyuma gibi planlar aklınıza bol bol gelecektir..Ama 1-2 saniye kala vazgeçiceksiniz..Boşuna aklınıza takılmasın bunlar.

Yine aynı şekilde bu süreç içerisinde sinema,konser gibi aktivitelere bol bol gidin..Kendinizi eve kapatırsanız veya devamlı uyursanız bu sorunu kesinlikle çözemezsiniz..Benim gibi günlük 4 saat uykuyla yetinmeyi bilin..
Psikologa filan gitmeyi denemeyin yada benim gibi kalp ağrısını tıbbi sanip kardiyologa gitmeyin dalga geçiyorlar..Gerçi eğlenceli oluyor..Kalp doktoruna gidip abi kalbim ağrıyor dediğinizde tüm filmler çekildikten sonra hiçbirşey çıkmayıp “olm aşk acısını hastane de değil meyhane de çözersin” diyen bir kafa doktora denk gelebilirsiniz..Psikologlar zaten aile üyeleri tarafından söylenen sözlerinin aynısını söylüyor o yüzden hiç boşuna para vermeyin..
Ayrıca en başta aile üyelerinizi,arkadaşlarınızı ve çevrenizdeki tüm insanları uyarın..Kesinlikle ama kesinlikle size o konuda bir soru sormasınlar, sizde o konuyu açmayın..
Erkek arkadaşlarımız genelde unutma konusunda anlamazlar..Hani biraz taş kalpliyiz ya bu konuda kendinize muhabbeti iyi 2-3 kız arkadaş edinin..Felsefeci ve psikolog okuyan  iki kız çok idealdir..Ben şahsen onların tavsiyesiyle baya bir topladım..
Bu süreç içerisinde bol bol aşk filmi ve aşk şarkısı dinleyin..Abi napıyorsun sen demeyin çünkü hiçbiri mutlu bitmiyor..Ulan tek ben mi bu acıyı yaşıyorum demiyorsunuz..Hatta incir reçeline kadar izleyin..Özellikle türk aşk filmleri bu süreçte çok iyi..Hiçbirinde mutlu son yok lan.
Aşk şarkılarını dinlerken sözlerini dikkatli takip edin..Dikkat ettiğinizde hepsinden acı fışkırıyordur..
Bu süreç içerisinde bazı sevdiğiniz şarkıların içine etmeniz gerekebilir..Ben birsen tezer – ikinci cihan gibi güzelim bir albümü 20 gün boyunca dinleyerek artık sözlerini bırakın ritmini ezberledim..Yanlız 20 gün sonunda tek bir şarkısını bile dinlemeyin..
Ve sakın içinizde geri döner,yok affeder,yok o seviyor gibi düşünceler barındırmayın..Olm yok bitti..Gitti terketti seni anlıyormusun? Bunu yediremezsen kendine hayatın sikilecek diyip acının keyfini çıkartın..Kafanızdan affetmek gibi yada geri dönmek gibi bir düşünce erkeklik organınızın sinirlerinde bile dolaşmasın.
İnsanı duygularınız nasıldır bilmem ama yaşadığınız aşk acısına şükredin..Ve açıp afrikada çekilen kuraklıkları,suriyede ölen insanları düşünün..Yaşadığınız aşk acısına da şükredin..
—–
Buraya kadar olan kısmı ben tamamladım ve açıkcası tavsiyelerle 1 ayda değil de 2-3 hafta da bitebileceğini düşünüyorum.
Bu ay ise geçmişin üstüne çizik çekmeyi düşünüyorum..Hatta böyle – geçmiş – (iğrençti kabul :D )
İlk bir haftalık süreçte daha önce yapmadığım ve onla beraber yaparız diye düşündüğüm herşeyi yapmak olacak..Çünkü hayaller insanı ona bağlar..O bağları kopartmak için yapabileceğin tüm hayalleri gerçekleştirmek olacak..
Bu süreç içerisinde alkolden uzak durup,sağlıklı beslenme sürecine de girebilirim..
Ve her zaman düşünceniz “Ben güçlü bir insanım ve bunu başarabilirim” olsun..
Acınızı benim gibi salak saçma insanlarla paylaşmayın..Sonra acınacak duruma düşüyorsunuz ve bu sefer daha çok canınız yanıyor..
Kendinize kızmayın bırakın ve bu sorunu çözün..Kaçmaya yada sindirmeye çalışmayın..Doya doya yaşayın aşk acınızı..
Acınız derinleştikçe ve yaranız kanadıkça nefretiniz artacak ve yaranıza alkol dökmüş olacaksınız..
Bunu ben söylemiyorum tıpçılar söylüyor..Bir yaranın en iyi tedavi yöntemi onu temizlemektir..Bunu alkolle temizleyip kabuk bağladıktan sonra dokunmamanız gerekiyor diye..
Sakın ama sakın kaşımayın..Kaşınınca salak saçma şeyler yapın..Benim gibi bu yazıyı yazın mesala :)
Sevgimizi ve hayallerimizi hakeden güzel insanlar bulabileceğimiz güzel günlere..
İyi geceler..