Ben sensiz, sen bensiz hep yarım kalacak bir yanımız.....

Aragorn

Aktif Üye
stiluyguladr4qy6.gif

Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun?
Nereden bileceksin?
Sen benimle hiç olmadın ki.
Olsaydın avuçlarım terlemezdi...
Isırmazdım dilimin ucunu...
Özlemezdim seni yanımdayken...
Kıskanmazdım.
Korkmazdım yollarda yürümekten.
Islanmazdım yağmurlarda...
Yıldızlara aya dert yanmaz,
böyle her şarkıda serhoş olmazdım.
Korkmazdım seni kaybetmekten
ayaklarım kan revan atlardım sandaldan denize...
Ve her kulaçta
haykırırdım seni..
Ama sen hiç benimle olmadın ki...
YA AKLIN BAŞKA YERLERDEYDİ YA YÜREĞİN...

CAN YÜCEL

Aragorn

Aktif Üye
beklenen.jpg

Usul usul değiyorsun yüreğime bu sabah, acıtıyorsun. Yüreğinin götürdüğü yere gidemeyenlerden biri oluyorum avuçlarında takılı kalıp. Coşamıyorum gözlerinden. Sinene akıp söndüremiyorum yanan ateşini. Gidiyorsun.

"Gideceğim" demiştim sana hatırlar mısın? "İstanbul’dan gideceğim." Derdim tek heceye sığmıştı da sızısı yüreğime sığmıyordu. Gitmek çözeydi keşke bu girift bilmeceyi. Çözmüyordu.

Şarkılar dinliyorum aklıma düşüyorsun. "Şunu yollayıversem" diyorum. Elim gitmiyor. Halbuki dinlesen yüreğimin sesini duyacaksın dost. Belki de kendi yüreğinin sesini… Gidiyorsun. Dolu dizgin değil bu defa gidişler. Ne dağları deleceksin, ne da yanacak İstanbul baştan başa. Sen bir yürekten göç edercesine, sessizce ve hicrana bulanmış gidiyorsun.

Dost. Sana ilk hitabımdı bu kelime. Bir dosta özlemdi sana kucak açışımın sebebi. Hem biliyor musun? Bu hayat denen kısa zamanda dosttan daha kıymete değer bir şey göremedim ben. Bu yüzden hep dostum olarak kalacaksın yüreğimin en güzel yerinde. Nereye gidersen git…

Bir gün dönersen, bir gün tekrar basarsa ayakların Arnavut kaldırımlarına ve bir gün Kuşkonmaz’da gün doğuşunu izlersen; bil ki bu şehirde senin için yanan bir ışık var. Milyonlarca kıvılcımı, hatta milyonlarca ateşböceğini anımsatan ışıkların arasında bir ışık da senin için yanıyor her akşam. Her akşam, yüreğimde… Ve biz bir gün toprak olana kadar da yanmaya devam edecek.

Sağlıcakla kal dost. Dualarım yatağın, dostluğum yorganın olsun. Rabbime emanetsin…

Sırçakalem

Aragorn

Aktif Üye
ssto8.jpg

Adım Sonbahar

nasıl iş bu

her yanına çiçek yağmış

erik ağacının

ışık içinde yüzüyor

neresinden baksan

gözlerin kamaşır

oysa ben akşam olmuşum