Başlık Açmadan Lütfen Burayı Okuyun!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kalpsiz

Yeni Üye
Arkadaşlar, Şiir başlığı açarken dikkat edilmesi gerekenler şunlar :

Bundan sonra herkesin en fazla 2 Şiir başlığı olsun. Bundan sonra ekleyeceğiniz şiirleri bu başlıklara toplayın. Sayfaya bakıyorsunuz aynı kişiye ait 8 tane başlık var ve hala yeni başlık açıyor. Artık bir kişiye ait 2 başlık olsun en fazla. Hem sizin de şiirlerinizi tek bir başlıkta toplamanız sizin için de düzenli olacak, hem de forum için. Fazladan açılan başlıklar SİLİNECEKTİR.

Teşekkürler...

canik

Yeni Üye
Baz? konularda o kadar çok “ayn? türden” mesajlar al?yorum ki,
Bunlar?n hepsine buradan yan?t vermek istiyorum:
1) Ya?amak istemiyorum, ölmek istiyorum diyen karde?lerimize :
Diyorsunuz ki , beni terketti, beni art?k sevmiyor, art?k ba?kas?n? seviyor , ya?amak istemiyorum, ölmek istiyorum, hayatan bir beklentim kalmad? art?k…

Bu mesajlara gerçekten üzülüyorum. Ölmeyi istemek, her?eyden vazgeçmek “yapabilece?iniz en kolay aksiyondur”. Hatta yap?labilecek en kötü “ben bu kadar güçsüzüm arkada?” bildirisidir. Bu yolla elde edebilece?iniz en büyük kazanç, çap?n? tahmin bile edemeyece?iniz bir s?f?r olacakt?r!.

Birde sevgisini kan?tlamak için intihara kalk??anlar var ki bu arkada?lar?n da en büyük beklentisi, sevdi?inin “bak benim için kendi can?n? bile feda etmek istedi, demek beni bu kadar çok seviyormu?” dedirtebilmek ço?u zaman. Halbuki sevdi?iniz sizin için “bu kadar zay?f ve güçsüz oldu?unu tahmin bile edemezdim” diye dü?ünecektir , en olumlu ihtimalle…

Sevginizi göstermek için kendinize zarar vermek çok aç?kça söylüyorum ki en korkakça yöntem olacakt?r ve kesinlikle bir sonuç vermeyecektir size…

O`na ne kadar sevdi?inizi göstermek için ölmeyi , bunal?ma girmeyi , her?eyden vazgeçmeyi de?il ya?amay? seçin , en büyük cesaret bu olacakt?r… E?er gücünüz varsa tabi..

2) Beni hala seviyor mu bilmiyorum sanki benden so?udu ne yapmam gerekiyor ?

Sevgi -bana göre tabi- üçe ayr?l?r.
?lki “çünkü” türü sevgidir.
O`nu seviyorum , çünkü “çok güzel”
O`nu seviyorum , çünkü “çok ak???kl?”
O`nu seviyorum , çünkü “çok güvenilir”
….
?kincisi “için” türü sevgidir.
Beni mutlu etti?i için O`nu seviyorum
Bana hep yard?m etti?i için O`nu seviyorum
Beni korudu?u için O`nu seviyorum
….

Üçüncüsü “ra?men” türü sevgidir
Her?eye “ra?men” O`nu seviyorum
Beni unutmas?na “ra?men” onu seviyorum
Beni üzmesine “ra?men” onu seviyorum
….
bu örnekler ço?alt?labilir.

Arkada?lar herkes kendi sevgisinden mesûldur. Siz kendi sevginize , kendi duygular?n?za sahip olun ve sahip ç?k?n. O`nun sevgisi O`na aittir. Acaba beni sevmiyormu eskisi gibi , acaba benden so?udu mu? gibi ?üphelere dü?meyin. Çünkü , kif`in dedi?i gibi dü?erseniz bo?ulursunuz . Siz kendi sevginizden sorumlusunuz, O`nun sevgisinden de?il…

3) Bana sevmekle ilgili , ayr?lmak la ilgili , özlemle ilgili sözler gönderebilirmisiniz ?

Hay?r gönderemem, göndermem… Neden ba?kalar?n?n yazd?klar?n? siz sevdi?inize göndereceksiniz ki? Öyle özellikle u?ra??lm??, süslü kelimelerin yan yana getirilmesiyle olu?turulmu? “güzel sözler” denen yaz?lar? bo?verin… ?imdi oturun , içinizden geleni basit kelimelerle ve basit cümlelerle kendi “sözünüzü” yaz?n…

Y?lba??nda, bayramlarda, kandillerde, sevgililer gününde vs. internetten “güzel sözler” aramay? b?rak?n. Sadece sizin yazd???n?z ve sadece bir ki?inin okuyaca?? yaz?lar yaz?n inan?n ki çok zor de?il… Ve bunun için özel bir günü de beklemeyin…

4) Y?lba?? geldi , nas?l bir hediye alay?m?

:) Almay?n diyece?im ?imdi size hatta sevgililer günü denilen o “al??veri? gününde” bile bir ?ey almay?n , “bir ?ey yap?n”…

Nas?l bir ?ey?
Sizin elinizin eme?i olacak bir ?ey yapmay? denediniz mi hiç? Deneyenler vard?r muhakkak ama denemediyseniz bir kez bunu yap?n. Cebinize paran?z? koyup , ma?azalarda al??veri? yapmak yerine , sadece O`na özel bir hediye “yap?n”.. Ne yapmas? , ne yapabilirim ki ben? Basit bir örnek ,
resim yapma kabiliyetiniz var m? ? (Yok mu?) Çok güzel… Resim yapma kabiliyetinizin olmamas? çok çok iyi. ?imdi elinize bir ka??t kalem al?n ve içinizden gelen güzel bir resim çizin. Bitti?inde ilkokul çocuklar?n?n resimlerine benzedi de?ilmi ? i?te püf noktas? da bu. Sevdi?inizde biliyor sizin resim yapma becerinizin olmad???n? ve buna ra?men yapt???n?z o komik ve çocuksu çizim O`nun için çok çok de?erli olacakt?r… (Örne?in sevdi?imin bana elleriyle ördü?ü atk? hayat?m?n en de?erli e?yas?d?r benim için)
5 ) Yorumlar hakk?nda bir aç?klama..

Yorum yazan her arkada??n ad?n?n üzerine geldi?inizde ip numaras? belli bir k?sm?n? görebilirsiniz. Ayr?ca her yap?lan yorumu onaylam?yorum. Yorumlar?n onaylanmas?n?n tek bir k?stas? var, o da ; genel ahlak kurallar?na uymas? ve yaz? ile alakal? olmas?. Bu k?staslara uyan olumlu/olumsuz tüm görü?leri yay?nl?yorum..

Yeni y?l?n?z?n huzurlu olmas? dile?iyle…

Bu yaz? 31 Aral?k 2005 tarihinde Özgür ?AH?N taraf?ndan Yaz?lm??t?r.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...