Aşklar da ayakkabılar gibidir...

3va

Yeni Üye
Bedenin yükünü ayaklar taşır, ruhun yükünü yürekler.
Bütün ağırlığınızı ve yorğunluğunuzu kaldıran ayaklarınız için rahatlığı ve şıklığı bir arada barındıran ayakkabıyı seçersiniz. Içinizin acılarını sıkıntılarını ,kırgınlıklarını
ve hayallerini yüklenen yüreginiz için de huzur verici ve "güzel" bir aşk ararsınız.

Zaten aşklar da ayakkabılar gibidir...

Bazıları çamur yagmur, toz, toprak, kar buz gibi her türlü "kötu hava" koşullarına dayanıklıdır.
Bazıları ise ummadığınız kadar kısa zamanda çabucak "yamulur" ilk yağmurlu havada "altı açılır" veya güzel havalarda bile "iki günde bozulup" gider.

Aşklarıda ayakkabılar kadar "itinayla" seçmezseniz, tıpkı ayağınızda oldugu gibi yüreginizde NASIR oluşabilir.

Dar gelen bir ayakkabıyı sadece tarzını begendiginiz için "zamanla açılır " diyen satıcıya inanarak alırsanız, zaman içinde ayak kemiklerinizde "deformasyon" başlar.
Ruhunuzu daraltan bir aşk içinde yalnızca fiziksel begeniye kapılıp" zamanla düzelir"
diyenlere kanarsanız, yine zamanla içinizdeki olumlu duyguların "çarpıldıgını"
görebilirsiniz.

Aşık olabileceginiz insan türü, tıpki ayakkabılar kadar değisik stillerde, farklı kalitelerde ve sayısız "renktedir"....

Aşkı bir çesit serüven olarak "spor" gibi yasayanlar, aynen "spor ayakkabı" gibi dikkat çekici ve rahat kişileri bulurlar. Tersine aşkta tutucu ve istikrarlı olmayı benimseyenler "klasik ayakkabı" gibi muhafazakar çizgiler taşıyanlara tutulurlar.

Dekolte ayakkabılar gibi sadece cinsellik ve eğlence zevkleriyle ateşlenen aşklar vardır. "Bez" ayakkabılar gibi kısa omurlu "tatil aşkları" ise hemen herkesin kişisel tarihinde mevcuttur. "Marka" ayakkabı alır gibi,sevgilinin kariyerine ve maddi durumuna "tutulan" aşıklar görürsünüz.

Katı plastikten "yagmur çizmesi" edinir gibi mantık süzgecinden geçirip "işe yarar"
biçimde yaşamak isteyenleri de bilirsiniz. Ayrıca ne tuhaf ki, psikolojik testlerde  "zaafı" olup evine sayısız çesitte ayakkabılar yığan insanların aynı zamanda  "değişik" türde aşklara da zaafı oldugu söylenir.

Evet, aşk "ayakkabıdır"
Aynen ayakkabınıza bakım yapmayıp "hor" kullandıgınız zaman kolayca eskittiginiz gibi, aşkınıza da dikkatli davranmayıp özen göstermediginiz zaman kısa sürede "eskitirsiniz".

Ve nasıl ki "delik" bir ayakkabıyı tamir ettirdiginizde yalnızca "bir miktar" ömrünü uzatmış olursanız; "delik" bir aşkı onarmaya kalkıştığınızda da "asla eskisi gibi olmayacaktır"!

derin***

Yeni Üye
gerçekten doru hiç bu yönden düşünmemiştim aşklarıda ayakkabıya benzetmek bravo diyorum başka bişi demiyorum ;) emeğine sağlık canımcım...

3va

Yeni Üye
teşekkür ederim
evet bende ilk okuduğumda şaşırdım ama çok doğru tespitler...

nasıl ki "delik" bir ayakkabıyı tamir ettirdiginizde yalnızca "bir miktar" ömrünü uzatmış olursanız; "delik" bir aşkı onarmaya kalkıştığınızda da "asla eskisi gibi olmayacaktır"!

roselife

Yeni Üye
çok güsel bi paylaşım çok saol
gerçekten çok güseldii

roselife

Yeni Üye
ayıp ettin desem  çokmu iğrenç olurumm  :p

3va

Yeni Üye
iyrencsinnnnnnnn :D :D :p :D
desem daha da ayıp etmiş olurum demedim zaten öyle bişey, demem de :) :)

roselife

Yeni Üye
de de hak ettim

ben ii deilim şuan aklımı kaçırdım

Saripapatya

Aktif Üye
asla eskisi gibi olmayacaktır
dogru soze ne denir..

tskler paylasimin icin fistik  :)

3va

Yeni Üye
ben teşekkür ederim ;)

Aşkyıldızı

Aktif Üye
              AŞKIN BÜYÜKSE KALBİNDE
              ÇOK  GÜZELDİR, ÇOK KALİTELİDİR,
              YIPRANMAZ....
              EĞER YIPRATMAK İÇİN ÇOK ÇABALIYORSAN YIPRATABİLİRSİN;
              AMA EMİN OL
              ÇOK PİŞMANLIK DUYARSIN SONRA.......... ;)) ;)) ;))