Aşk..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sebnemsever_42

Aktif Üye
Ask diyorlar; ask nedir peki? Biliyorlar mi dersiniz!
Yalnizliklarini paylasmak, geçmisi unutmak istemek mi? Yagmurlu havalarda göz yaslarinin yagmur damlalariyla karismasi mi? Geceleri yildizlari sayarak dilekler tutmak mi? Rüyanda onu görebilmek için dua etmek mi? Ask nedir peki? Herkesin aski farkli mi yani. Kalbinin aciyla sizlamasi mi? Döktügün her damla göz yasinin kalbini acitmasi mi yoksa?
Ask sadece aci mi verir? Galiba ask her sey demek. Belki de yasam demek! Belki de aldigin her nefes asktir!
Aski yasayan bilir derler, asik olmamis birileri halen yasiyor
olabilir mi? Gözleri mutlulukla dolmamis yada hiç ask yüzünden aglamamis insanlar yasiyor mu yani! Inanmak zor geliyor, çok sey kaçirmislar, belki de en iyisini yapmislar kim bilebilir. Yalnizlik, insanlara özgü bir sey mi? Ask da yalniz degil mi? Ask diyorlar; ask nedir peki? Bitmek bilmeyen gecelerin saatlerini gündüze bağlamak mı, bu saatlerde sevgili için göz yasi dökmek mi? Düsüncelerin içinde bogulup
gitmek belki de. Ask; ufuklarda sevgilinin gözlerini aramak, rüzgarda kokusunu duymaya çalismak mi? Her yalnizligi hissettiginde, onun, yaninda varoldugunu bilmek mi? Galiba ask her sey demek. Belki de ölüm demek! Belki de verdigin son nefes asktir! Kalbine hiç söz geçiremedigin oldu mu? yada kendini düsünmekten alamadigin, iste ey sevgili sen aski yasiyorsun. Ne zaman  ki mantigin kaybolur yerine kalbinin sesini birakir iste o zaman sen ask  ile tanismis olursun. Bu tanismadan sonra göz yaslari, dualar, düsünceler,... hepsiyle birden tanismaya baslarsin. Bazi seyler git gide aci vermeye baslar ve sonunda aciyla da tanismis olursun. Yaptigin bir
çok seye belki lanet edersin öfkeyle ama sonra arkana dönüp bakmak istedigin o karanlik gecelerden birinde ; “neler yasadim ama halen ayaktayim” dersin, güler geçersin.
Devaminda ne mi olur? Elbette tekrar yasarsin, yasarsin ama hiç bikmadan yasarsin. Git gide yipranirsin ama asklardan vazgeçemezsin. Sen aşkların insanısın !!!

sebnemsever_42

Aktif Üye
Bir Zamanlar, Bütün Duyguların Üzerinde Yaşadığı Bir Ada Varmış:
mutluluk, Üzüntü, Bilgi Ve Tüm Diğerleri, Aşk Dahil.

bir Gün, Adanın Batmakta Olduğu, Duygulara Haber Verilmiş. Bunun Üzerine Hepsi Adayı Terk Etmek İçin Sandallarını Hazırlamışlar.aşk, Adada En Sona Kalan Duygu Olmuş Çünkü Mümkün Olan En Son Ana Kadar Beklemek İstemiş.ada Neredeyse Battığı Zaman, Aşk Yardım İstemeye Karar Vermiş. Zenginlik, Çok Büyük Bir Teknenin İçinde, Geçmekteymiş.aşk, "zenginlik, Beni De Yanına Alır Mısın?" Diye Sormuş.zenginlik, "hayır, Alamam.teknemde Çok Fazla Altın Ve Gümüş Var, Senin İçin Yer Yok." Demiş.aşk, Çok Güzel Bir Yelkenlinin İçindeki Kibir'den Yardım İstemiş. "kibir, Lütfen Bana Yardım Et!", Kibir "sana Yardım Edemem, Aşk. Sırılsıklamsın Ve Yelkenlimi Mahvedebilirsin." Diye Cevap Vermiş. Üzüntü Yakınlardaymış Ve Aşk Yardım İstemiş: "üzüntü, Seninle Geleyim." Üzüntü "of, Aşk, O Kadar Üzgünüm Ki, Yalnız Kalmaya İhtiyacım Var." Mutluluk Da Aşk'ın Yanından Geçmiş; Ama O Kadar Mutluymuş Ki Aşk'ın Çağrısını Duymamış. Aşk, Birden Bir Ses Duymuş. "gel Aşk! Seni Yanıma Alacağım..."bu Aşk'tan Daha Yaşlıca Birisiymiş. Aşk O Kadar Şanslı Ve Mutlu Hissetmiş Ki, Onu Yanına Alanın Kim Olduğunu Öğrenmeyi Akıl Edememiş. Yeni Bir Kara Parçasına Vardıklarında, Aşk'a Yardım Eden Yoluna Devam Etmiş. Ona Ne Kadar Borçlu Olduğunu Fark Eden Aşk, Bilgi'ye Sormuş: "bana Yardım Eden Kimdi?" Bilgi "o, Zaman'dı" Diye Cevap Vermiş. "zaman Mı? Neden Bana Yardım Etti Ki?" Diye Sormuş Aşk. Bilgi Gülümsemiş:

"çünkü Sadece Zaman Aşk'ın Ne Kadar Büyük Olduğunu Anlayabilir"

AYŞE21

Aktif Üye
Ask yagmurda ıslanmaya benzer
Sırılsıklam olursun üşümekten titrersin
Ama hep yalnızsın ve tek basınasın
Hiç dusunmezsın,derdı tasayı hiç umurunda olmazdunya......

İşte ask boyle birsey bitanem,
Sırılsıklam asık olursun
Yerı gelır ağlamaktan gözlerin kızarır...
Ama sonunda bir tek sen varsındır bu yolda.
Hiç dusunmezsın ondan baskasını

Sadece kosarsın ve ıslanırsın
Bır de yanımda o olsa dersın
Ama o hıcbır zaman
Senın oldugun kadar cesaretlı olamaz....
O yagmurda ıslanmaktan kacar,
Tıpkı asktan kactıgı gıbı...

Sevmeyi bilemez yalnızdır
Yenı ayrılmıstır sevgilisinden
Hep sevilmiştir , birileri tarafından...
Hiç sevmemiştir,sadece sevılen olmuştur,
Sevmeyı bilemez cunkı o
Hıc yagmur altında ıslanmamıştır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...